Ennská cyklocesta 2020

Cena
390 eur s DPH
07.07 - 11.07.20

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 5
Termín: 07.07 - 11.07.20
Slovensko
Rakúsko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 38
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Popis zájazdu

Ennská cyklocesta predstavuje najmladšiu z rakúskych diaľkových cyklociest, ktoré sú vedené popri rakúskych riekach. Je to skrytý klenot medzi rakúskymi cyklotrasami a jej naj je krásna rakúska príroda, ktorá stretá cyklistov po celej jej dĺžke. Nie je bez zaujímavosti, že jazdou Ennskou cyklocestou sa prejde troma rakúskymi spolkovými krajinami – Salzburskom, Štajerskom a Horným Rakúskom, ako aj piatimi turistickými regiónmi – Salzburský športový svet, Dachstein – Taury, Grimming, národný park Gesäuse a národný park Vápencové Alpy. 

Jazda ponúka výhlaďy na impozantné horské masívy, romantické horské údolia, divoké potoky, romantické rakúske dedinky v scenérii dachsteinského masívu, Nízkych Táur a pohorí Gesäuse a Reichraminger Hintergebirge ako aj návštevu najstaršieho rakúskeho mesta Enns. 

K autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka.

Pre necyklistov MOŽNOSŤ ÍSŤ  NA PEŠO.

Nástupné miesta s bicyklami a časy (uvedené časy sú časy odchodu)

Orientačné časy odchodov:

Nová Dubnica, 02:00, pumpa Oktan

Bratislava, 04:45, pumpa OMV pri Auparku, prvá od Žiliny, smerom do Viedne

Iné miesta nastupovania po trase Nová Dubnica – Bratislava môžu byť začlenené pri nastupovaní min. 5 účastníkov. 

Doprava z iných miest ako je uvedené, môže byť individuálne dohodnutá s CK ZAINO a nie je zahrnutá do ceny zájazdu.  

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), ku každej etape budú rozdané osobitné mapky.

Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, prevažne po osobitnej cykloceste – Ennskej cykloceste. Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne a uvedené s podrobným popisom nižšie. Na cyklistiku je vhodný trekový bicykel. 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené na dvoch miestach 2 noci prvé ubytovanie a 2 noci druhé ubytovanie. Ubytovanie je zabezpečené v hoteli, resp. gasthofe. (niečo ako penzión) Obe ubytovania dvojlôžkové izby a trojlôžkové izby.

V každej izbe je vlastné sociálne zariadenie. Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení, večere priamo v ubytovacom zariadení. Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

Stravovanie je zabezpečené formou polpenzie. Prvé organizované stravovanie je večera 7.7. 2020, posledné raňajky 11.7.2020.

 

Itinerár

1. deň 7. júla 2020

Odchod zo Slovenska do Rakúska podľa časov odchodu, miesta nastupovania podľa finálneho mailu s pokynmi. Garantované miesta nastupovania Nová Dubnica a Bratislava. Ranná hygienická prestávka, vyloženie bicyklov a začiatok cyklozájazdu. Vyloženie bicyklov vo Flachau, lyžiarskej obci, rodisku Hermana Maiera. Jazda cez Altenmarkt (sídlo výrobcu lyží Atomic), Radstadt (mesto týčiace sa pod horou Rossbrand), Pichl, Schladming mesta na úpätí Schladmingerských Táur až po ubytovacie zariadenie v obci v obci Assach. (na bicykli cca. 55 km) Zaparkovanie bicyklov v ubytovacom zariadení, rozubytovanie, spoločná večera, individuálny program.

2. deň 8. júla 2020

Raňajky v ubytovacom zariadení. Po raňajkách pokračovanie cyklocesty cez Mossheim, južnou vetvou cez banské mestečko Öblarn, Irdning (miesto pôsobenia Silvia Piccolominiho, známeho neskôr ako pápež Pius II), Liezen (okresné mesto najväčšieho okresu v Rakúsku až do Admontu. (na bicykli cca. 66 km) Naloženie bicyklov a návrat do ubytovacieho zariadenia rovnakého ako 1. deň. Spoločná večera, individuálny program.

3. deň 9. júl 2020

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie. Po raňajkách presun autobusom do mestečka Admont. Návšteva miestneho benediktínskeho kláštora v Admonte. Pokračovanie v cyklistike, jazda okolo vrcholov Grosser Buchastein, Tamischbachturm v národnom parku Gesäuse až do Hieflau (obec ležiaca na trase železnice korunného princa Rudolfa). Následne pokračovanie v cyklotúre až do baníckeho mesta Eisenerz. (na bicykli cca. 54 km) Presun do ubytovacieho zariadenia, rozubytovanie, spoločná večera, individuálny program.

4. deň 10. júl 2020

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun autobusom do Hieflau. Pokračovanie cez turistickú obec Altenmarkt bei Sankt Gallen, Anger (zrúcaniny hradu Waxenegg a možnosť návštevy vodopádu Floriani) až do Großramingu (miesta, kde sa počas druhej svetovej vojny stretla Červená armáda a americké vojská). Zaparkovanie bicyklov v ubytovacom zariadení (ubytovanie totožné ako deň predtým), spoločná večera, individuálny program.

5. deň 11. júla 2020

Raňajky v ubytovacom zariadení. Pokračovanie v cykloceste smerom cez pôvodne Slovanmi osídlenú obec Reichraming, Losenstein „hlavné mesto“ oblasti Traunviertel, Ternberg (obec držiaca rekord zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako najväčší vreckový nôž na svete - Taschenfeitel, Steyr (mesto, ktoré dalo pomenovanie regiónu Štajersko až do Ennsu – najstaršieho mesta v Rakúsku. (na bicykli cca. 65 km) Naloženie bicyklov, individuálny program v Ennse. Následne jazda autobusom späť na Slovensko. Vystupovanie rovnako ako nastupovanie (okrem BA, tu je to pumpa Shell smerom do Žiliny) Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

Galéria