Lago di Garda 2020

Cena
420 eur s DPH
26.08 - 01.09.20

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 7
Termín: 26.08 - 01.09.20
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 38
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Popis zájazdu

Lago di Garda patrí medzi najpopulárnejšie dovolenkové destinácie v Taliansku. Nachádza sa v severnom Taliansku, medzi Alpami a Pádskou nížinou, na území troch regiónov Trentino – Alto Adige, Veneto a Lombardia. Jazero je najväčším talianskym jazerom s rozlohou 370m2. Je dlhé približne 52 kilometrov, široké 17,2 km, má priemernú hĺbku 136 m, s najhlbším miestom 346 m. Bolo vytvorené v poslednej ľadovej dobe Etschským ľadovcom, preto jeho severná časť pripomína nápadne fjord, ktorý je obklopený končiarmi vysokými viac ako 2000 m.n.m..

Jazero je jedným z najvýznamnejších destinácii nielen pre vodné športy, ale predovšetkým je cyklistickým rajom. Zažite s nami krásu prírodnej scenérie jazera Lago di Garda na cyklozájazde s kúpaním v jazere, horúcou novinkou, panoramatickou cyklocestou okolo jazera, ako aj ochutnávkou talianskych špecialít.

K autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka.

Pre necyklistov MOŽNOSŤ ÍSŤ  NA PEŠO.

Nástupné miesta s bicyklami a časy (uvedené časy sú časy odchodu)

Finálne miesta nastupovania a časy odchodov budú uvedené v osobitnom maili pred odchodom. Prosím dostaviť sa na miesto odchodu 20 min. pred uvedeným časom.

Orientačné časy odchodov:

14:30 Nová Dubnica, pumpa Oktan

19:00 Bratislava, pumpa OMV pri Auparku, prvá OMV smerom od Žiliny smerom do Rakúska

Iné miesto nastupovania smerom od Novej Dubnice smerom do Bratislavy pri min. 5 účastníkoch. 

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), ku každej etape budú rozdané osobitné mapky.

Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 45 km denne a uvedené s podrobným popisom vyššie. Etapy sú v prípade dostupnosti vedené po osobitných cyklocestách.

Upozornenie: časť trasy z Monte Balda a Strada Ponale pri Limone sul Garda je vedená po šotoline a lesnom teréne, prosím zvážte výber vhodného bicykla, odporúčame horský bicykel. 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené pri Valeggio sul Mincio. Ubytovanie v mobilných domčekoch – v každom 2 izby po 2 účastníkoch. V každom mobilnom domčeku je k dispozícii vlastné sociálne zariadenie.

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení, večere v neďalekej reštaurácii. Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

 

Itinerár

1. deň 26. augusta 2020

Odchod do Talianska zo Slovenska, tranzit cez Rakúsko. Nástupné miesta od Novej Dubnice po Bratislavu.

2. deň 27. augusta 2020

V ranných hodinách príchod do Mantovy. Prehliadka historického centra gonzagovského mesta. Jazda na bicykli okolo trojice jazier - Lago Superiore, Lago di Mezzo a Lago Inferiore a pokračovanie na bicykli smerom k Lago di Garda. Jazda na bicykli cez Borghetto (historický most - Il Ponte visconteo), Mozambano (miesto napoleonských vojen na konci 18. storočia) až do Peschiery del Garda, kde ústí rieka Mincio do Lago di Garda, následne do ubytovacieho zariadenia. (na bicykli cca. 60 km) Naloženie bicyklov do cyklovlečky, rozubytovanie. Spoločná večera, individuálny program.

3. deň 28. augusta 2020

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun autobusom do Malcesine. Jazda s bicyklom lanovkou až do nadmorskej výšky 1776 m.n.m. na masív Monte Baldo – vrchol Tratto Spino. Krásne výhľady na Monte Altissimo a Lago di Garda. Zjazd na bicykli z Monte Baldo horskými cestami medzi pastvinami cez Bretonico, Lago di Loppio, Nago do Torbole. (na bicykli cca. 40 km). Možnosť kúpania v Torbole. Naloženie bicyklov a jazda späť do ubytovacieho zariadenia. Večera v ubytovacom zariadení, individuálny program.

4. deň 29. augusta 2020

Príchod v ranných hodinách do dedinky Vezzano. Ranná hygiena po výdatnej ceste autobusom, ranná rozcvička a sadáme na bicykle. Jazda na bicykli z Vezzana cez Padergnone, okolo Lago Tolbino, Arco (stredoveký majestátne týčiaci sa hrad) k Lago di Tenno, jazierku s blankytne modrou vodou a unikátnym jazerným ostrovčekom. (na bicykli cca. 38 km) Presun autobusom do ubytovacieho zariadenia, zaslúžená spoločná večera v talianskom duchu. Individuálny program.

5. deň 30. augusta 2020

Raňajky v ubytovacom zariadení, presun autobusom do Spiazzi na úpätí Monte Baldo. Vyloženie bicyklov a prehliadka takmer v samotnej skale vytesanej kaplnky Madonna della Corona. Jazda dole kopcom na bicykli cez Caprino Veronese (rímske mesto) až k Lago di Garda. Jazda pobrežím cez Bardolino, Lazise (mestečko obohnané hradbami zo 14. storočia), Peschiera del Garda (prístavné mesto, jedno z hlavných centier turizmu na Garde) až do Sirmione s majestátnym hradom Rocca Scaligera, či kúpeľmi Grotte di Catullo. (na bicykli cca. 49 km) Možnosť kúpania v Sirmione. Naloženie bicyklov a jazda autobusom späť do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

6. deň 31. augusta 2020

Raňajky a odubytovanie sa v ubytovacom zariadení. Naloženie bicyklov do cyklovlečky. Jazda autobusom k Lago d‘Idro, jazda na bicykli okolo Lago di Ledro až po Lago di Garda. Následne jazda na bicykli západným pobrežím Lago di Garda panoramatickou cyklocestou do Limone sul Garda. (na bicykli cca. 55 km). Naloženie bicyklov a individuálny program v Limone sul Garda. Cesta domov na Slovensko, tranzit cez Rakúsko.

7. deň 1. septembra 2020

V poobedných hodinách ranných hodinách príchod na Slovensko.

Galéria