Lago di Garda 2021

Cena
420 eur s DPH
29.08 - 04.09.21

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 7
Termín: 29.08 - 04.09.21
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 38
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Popis zájazdu

Lago di Garda patrí medzi najpopulárnejšie dovolenkové destinácie v Taliansku. Nachádza sa v severnom Taliansku medzi Alpami a Pádskou nížinou, na území troch regiónov Trentino – Alto Adige, Veneto a Lombardia. Jazero je najväčším talianskym jazerom s rozlohou 370m2. Je dlhé približne 52 kilometrov, široké 17,2 km s  priemernou hĺbkou 136 m.

Bolo vytvorené v poslednej ľadovej dobe Etschským ľadovcom, preto jeho severná časť nápadne pripomína fjord obklopený končiarmi vysokými viac ako 2000 m.n.m..

Jazero je jednou z najvýznamnejších talianskych destinácií nielen pre vodné športy, ale aj pre cyklistiku. S nami na cyklozájazde zažijete krásnu prírodnú scenériu jazera Lago di Garda spojenú s kúpaním v jazere ako aj ochutnávkou talianskych špecialít. Horúcou novinkou je panoramatická cyklocesta okolo jazera.

Keďže je náš zájazd cyklozájazdom, k autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka. Voľba bicykla je na Vás, možnosť zobratia aj e-biku. Na tento zájazd je ideálny trekový bicykel.

Pre necyklistov MOŽNOSŤ ÍSŤ NA PEŠO.

Platobné podmienky

Celková cena zájazdu: 420 Euro/osoba

V cene je zahrnuté: doprava (vrátane dopravy bicyklov v cyklovlečke), polpenzia, pobytová taxa, delegát CK, cyklomapky, poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie.

V cene nie je zahrnuté: lístok na lanovku s bicyklom na Monte Baldo (cca. 25 euro), obedy, individuálne výdavky, cestovné poistenie.

Platobné podmienky: 

do 20.08.2021 celá cena zájazdu 420 euro

V prípade neuskutočnenia zájazdu budú všetky platby vrátené v plnej výške, zakrátko po oznámení o jeho zrušení. Nevydávame žiadne vouchre na budúcu sezónu.

Orientačné časy odchodov

14:30 Nová Dubnica, pumpa Oktan

17:30 Bratislava, pumpa OMV pri Auparku, prvá OMV smerom od Žiliny smerom do Rakúska, ul Pri seči 6

Podľa miesta a počtu účastníkov môžu byť časy ešte upravené.

Iné miesto nastupovania smerom od Novej Dubnice smerom do Bratislavy po diaľnici môže byť pridané pri min. 5 účastníkoch. Finálne časy a miesta odchodov zasielame prihláseným účastníkom cca. týždeň pred zájazdom. Pre účastníkov mimo uvedených destinácii, možnosť zabezpečenia dopravy do miesta nastupovania aj s bicyklami. (za príplatok)

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), každý účastník obdrží osobitné cyklomapky s príslušnými kontaktnými údajmi a miestom nakladania bicyklov.

Vyhradzujeme si právo zmeny poradia etáp, predovšetkým v prospech ideálneho počasia počas etapy na Monte Baldo (4. deň). (tak, aby boli čo najkrajšie výhľady) Zároveň si vyhradzujeme právo zmeny trás pri nepredvídateľných okolnostiach. 

Systém jazdenia

Zájazd je organizovaný tak, že na čele pelotónu je vedúci zájazdu, ktorý vedie pelotón účastníkov. Počas jazdy sa robia prestávky na občerstvenie a obed.  Samozrejme, nie je podmienkou jazdiť v pelotóne, po dohode možný vlastný program.

Cestovná kancelária nepreberá zodpovednosť za vlastný program účastníkov a neorganizuje ani dodatočnú dopravu pre účastníkov, ktorí sa rozhodnú organizovať si  vlastný program.

 Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných. (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) ,v prípade dostupnosti sú vedené po osobitných cyklocestách.

Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne .

Upozornenie: časť trasy z Monte Balda a Strada Ponale pri Limone sul Garda je vedená po šotoline a lesnom teréne, prosím zvážte výber vhodného bicykla, odporúčame minimálne trekový bicykel. 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené pri jednoduchšom turistickom hoteli v blízkosti Lago di Garda. Dvojlôžkové a trojlôžkové izby, v každej izbe vlastné sociálne zariadenie. Hotel je v zmysle talianskej klasifikácie ***. 

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení, večere v neďalekej reštaurácii. Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

Platobné podmienky:

Platobné podmienky: 

do 20.08.2021 celá cena zájazdu 420 euro

V prípade neuskutočnenia zájazdu budú všetky platby vrátené v plnej výške, zakrátko po oznámení o jeho zrušení. 

Orientačné časy odchodov:

14:30 Nová Dubnica, pumpa Oktan

17:30 Bratislava, pumpa OMV pri Auparku, prvá OMV smerom od Žiliny smerom do Rakúska

Iné miesto nastupovania smerom od Novej Dubnice smerom do Bratislavy pri min. 5 účastníkoch. Finálne časy a miesta odchodov zasielame prihláseným účastníkom cca. týždeň pred zájazdom. 

 

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), ku každej etape budú rozdané osobitné mapky.

Keďže sme v očakávaní novovybudovanej cesty okolo jazera, jednu etapu ešte nechávame s dvoma alternatívami a bude vybratá podľa reálnej situácie. 

Vyhradzujeme si právo zmeny poradia etáp, predovšetkým v prospech ideálneho počasia počas etapy na Monte Baldo. (tak, aby boli čo najkrajšie výhľady) Zároveň si vyhradzujeme právo zmeny trás pri nepredvídateľných okolnostiach. 

 

Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných. (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne a uvedené s podrobným popisom vyššie. Etapy sú v prípade dostupnosti vedené po osobitných cyklocestách.

Upozornenie: časť trasy z Monte Balda a Strada Ponale pri Limone sul Garda je vedená po šotoline a lesnom teréne, prosím zvážte výber vhodného bicykla, odporúčame horský bicykel. 

 

Itinerár

1. deň 29. augusta 2021

Odchod zo Slovenska do Talianska, tranzit cez Rakúsko. Nástupné miesta od Novej Dubnice po Bratislavu.

2. deň 30. augusta 2021

Príchod v ranných hodinách do dedinky Vezzano. Ranná hygiena po ceste autobusom, ranná rozcvička a sadáme na bicykle. Jazda na bicykli z Vezzana cez Padergnone, okolo Lago Tolbino, Lago di Cavedine, Arco (stredoveký majestátne týčiaci sa hrad), zastávka pri vodopáde Varone, až k Lago di Tenno, jazierku s blankytne modrou vodou a unikátnym jazerným ostrovčekom. (na bicykli cca. 42 km) Presun autobusom do ubytovacieho zariadenia, rozubytovanie, zaslúžená spoločná večera v talianskom duchu. Individuálny program.

3. deň 31. augusta 2021

Raňajky v ubytovacom zariadení, presun autobusom do Spiazzi na úpätí Monte Baldo. Vyloženie bicyklov a prehliadka v skale vytesanej kaplnky Madonna della Corona. Jazda dole kopcom na bicykli cez Caprino Veronese (rímske mesto) až k Lago di Garda. Jazda pobrežím cez Bardolino, Lazise (mestečko obohnané hradbami zo 14. storočia), Peschiera del Garda (prístavné mesto, jedno z hlavných centier turizmu na Garde) až do Sirmione s majestátnym hradom Rocca Scaligera, či kúpeľmi Grotte di Catullo. (na bicykli cca. 49 km) Možnosť kúpania v Sirmione. Naloženie bicyklov a jazda autobusom späť do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

4. deň 1. septembra 2021

Raňajky v ubytovacom zariadení, resp. výnimočne balíčkovo. Presun autobusom do Malcesine. Jazda s bicyklom lanovkou až do nadmorskej výšky 1776 m.n.m. na masív Monte Baldo – vrchol Tratto Spino. Krásne výhľady na Monte Altissimo a Lago di Garda. Zjazd na bicykli z Monte Baldo horskými cestami medzi pastvinami cez Bretonico, Lago di Loppio, Nago do Torbole. (na bicykli cca. 40 km) Možnosť kúpania v Torbole. Naloženie bicyklov a jazda späť do ubytovacieho zariadenia. Večera v ubytovacom zariadení, individuálny program.

5. deň 2. septembra 2021

Raňajky v ubytovacom zariadení. Alternatíva A: Jazda autobusom k Lago d‘Idro, jazda na bicykli okolo Lago di Ledro až po Lago di Garda. Následne jazda na bicykli západným pobrežím Lago di Garda panoramatickou cyklocestou do Limone sul Garda. (na bicykli cca. 55 km) Naloženie bicyklov, individuálny program v Limone sul Garda, následne presun do ubytovacieho zaradenia a na večeru. Individuálny program. Ku koncu júna 2021 vyzerá reálne táto alternatíva. Alternatíva B: (v prípade, že bude plne dokončená plnohodnotne plánovaná panoramatická cesta v tomto úseku Laga) Jazda autobusom do mestečka Nago-Torbole. Vyloženie bicyklov a jazda západným brehom Laga di Garda, prvým úsekom cez Limone sul Garda až do mesta kde vznikli husle Salò. (na bicykli cca. 60 km) Pre náročnejších cyklistov odporúčame zvoliť osobitnú cestu cez kaňonovú cestu Strada della Forra až do mesta, kde vznikli husle Salò. (na bicykli cca. 65 km) Naloženie bicyklov, individuálny program v Salò, následne presun do ubytovacieho zaradenia a na večeru. Individuálny program.

6. deň 3. septembra 2021

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie v ubytovacom zariadení. Presun k jazeru Iseo (mesto, ktoré dalo pomenovanie celému jazeru a nachádza sa tu prvý pamätník vztýčený na počest talianskeho národného hrdinu Garibaldiho), vyloženie bicyklov z cyklovlečky. Jazda na bicykloch okolo jazera Iseo cez Iseo, Sale Marasino, Pisogne (miesto, kde sa rieka Oglio vlieva do jazera Iseo, s malebnou biskupskou vežou, malebné mestečko Sarnico okolo rezervácie Torbiere del Sebino (mokrade európskeho významu späť do mestečka Iseo. Voľný čas v Iseu pred odchodom na Slovensko. (na bicykli cca. 70 km)

7. deň 4. septembra 2020

V obedňajších hodinách príchod na Slovensko.

Galéria