Lyžiarsky zájazd Livigno 2023

Cena
530 eur s DPH
14.04 - 19.04.23


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 6
Termín: 14.04 - 19.04.23
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 45
Min. vek: 6
Voľných miest: 45

Popis zájazdu

Všeobecné informácie

Horská dedinka Livigno leží v rovnomennom pohorí Livigno, lemovanom horskou riekou Aqua Granda. V stredoveku bolo Livigno pomerne zaostalou obcou, osídlenou pastiermi a drobnými remeselníkmi. Hoci navonok možno trocha zabudnutou obcou, ale o to s krajšou prírodnou scenériou, nachádzajúcou sa medzi národným parkom Stelvio a Švajčiarskym národným parkom, v blízkosti dvoch pohorí - Bernina a Ortles – Cevedale. Vďaka svojej nevšednej prírodnej kráse dostalo prezývku Malý Tibet.

 Prvotné lyžiarske začiatky v Livigne sa datujú do 50-tych rokov 20. storočia, kedy bol postavený prvý vlek s dĺžkou 250 m. Livigno ako lyžiarske stredisko sa postupne začína rozširovať a Livigno sa stáva lyžiarskym strediskom európskeho významu.

 Od novembra do mája, hostí Livigno tisícky lyžiarov na svojich 115 km zjazdoviek v nadmorskej výške 1800 – 2900 m.n.m.. Z týchto zjazdoviek je 12 čiernych, 37 červených a 29 modrých, čo prináša skvelé lyžiarske podmienky pre lyžiarov všetkých kategórii. Obslužnosť celého strediska zabezpečuje 6 kabínkových lanoviek, 14 sedadlových lanoviek a 12 vlekov.

Livigno ponúka aj osobitný snowboardový svet a jedinečné podmienky pre milovníkov adrenalínového lyžovania. Prvé z týchto dvoch akčných stredísk – Mottolino je určené pre skúsených lyžiarov, druhý park Carosello 3000 má skôr zábavný charakter. Netreba zabúdať ani na bežkárov, v Livigni si prídu na svoje aj bežkári. Ponúka viac ako 30 km upravovaných bežkárskych tratí na klasiku aj korčuľovanie

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené v:

          2 lôžkových izbách;

          2 a 2 lôžkových izbách (spoločná kúpeľňa pre 4 osoby v rámci takejto ubytovacej bunky);

          trojlôžkových izbách;

          štvorlôžkových izbách.

 Každá ubytovacia jednotka má vlastnú kúpeľňu.

 Kategória ubytovacieho zariadenia v Taliansku – hotel ***. 

Výhodná poloha ubytovacieho zariadenia, cca. 150 m k najbližšiemu vleku a cca. 150 m k zastávke autobusu. Do centra peši cca. 25 minút, k bežeckému okruhu cca. 15 minút peši. Miestny autobus je v cene pobytu.

Každá izba má vlastné sociálne zariadenie priamo na izbe. Raňajky a večere sú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú servírované formou švédskych stolov, so širokou ponukou jedál a nápojov. Večere sú servírované ako trojchodové z možnosťou výberu jedla, k večeri je dostupná bufetová ponuka šalátov. Nápoje počas večerí sa uhrádzajú individuálne. 

 

Platobné podmienky

Celková cena: 530 euro, splatná nasledovne:

Záloha 150 euro do konca septembra 2022

Doplatok 380 euro do konca roka 2022

Cena zájazdu zahŕňa

Polpenziu, ubytovacie v ubytovacom zariadení, 3 dňový skipas, delegáta CK, poistenie CK proti insolventnosti, doprava podľa variantu.

 

Skipas

Pri vydaní skipasu bude požadovaná menšia záloha, ktorá bude pri jeho vrátení vrátená. V prípade straty skipasu je možné požiadať o duplikát. Náklady na vydanie duplikátu skipasu znáša daný účastník zájazdu individuálne.

 

Minimálny počet účastníkov

Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 účastníkov prihlásených s plnou úhradou zájazdu v termíne do konca roka 2022.

 

Uskutočnenie zájazdu

Uskutočnenie zájazdu je podmienené vhodnou situáciou, a to bezpečnou situáciou v Livigni, bezpečne priechodnými hranicami, ako aj situáciou, že nebude povinná paušálna karanténa po návrate domov zo zahraničia. 

 

Upozornenie

S ohľadom na termín lyžovačky nemusia byť úplne všetky vleky a zjazdovky v plnej prevádzke, ako aj bežecká stopa prevádzkovaná v plnej dĺžke. CK ZAINO nepreberá zodpovednosť za túto skutočnosť. 

 

Itinerár

14. apríla 2023 piatok

Vo večerných hodinách odchod do Talianska nástupné miesta uvedené na tento stránke. (presné časy budú oznámené v bližších informáciách zaslaných cca. 10 dní pred zájazdom)

15. apríla 2023 sobota

Vo popoludňajších hodinách príchod do ubytovacieho zariadenia. Rozubytovanie, individuálny program. Možnosť využiť čas po príchode na prechádzku po stredisku Livigno, návštevu aquaparku Aquagranda, bežkovania, sauny priamo v hoteli. cca. o 19-tej hodine spoločná večera, organizačné pokyny k lyžovaniu a pobytu v lyžiarskom stredisku Livigno, rozdanie lyžomáp. Individuálny program.

16. apríla 2023 nedeľa

Raňajky v ubytovacom zariadení, lyžovanie v Livigne, spoločná večera. Individuálny program.

Galéria