Lyžiarsky zájazd Lungau

Cena
515 eur s DPH
16.12 - 19.12.23

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 4
Termín: 16.12 - 19.12.23
Slovensko
Rakúsko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 35
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Lungau je okres na juhovýchode spolkovej krajiny Salzbursko. Ako politická administratívna jednotka sa zvyčajne označuje ako okres Tamsweg. Salzburský Lungau tvorí veľkú kotlinovú krajinu, ktorú na severe obklopujú Schladmingské a Radstädterské Taury, na západe úpätie Vysokých Taur a na juhu Gurktalské Alpy (oblasť Nock). Riečne toky horného Mur a Taurach s ich početnými bočnými údoliami dodávajú tejto kotline výraznú vnútornú štruktúru. Salzburský Lungau sa otvára len na východ. Odtiaľ je prístupný cez Murtal a Seetal. K rozvoju prispel hlavný dopravný ťah, ktorý už tisíce rokov vedie zo Salzburgu na severe cez priesmyk Radstadt Tauern a Laussnitzhöhe alebo Katschberg do Villachu. Salzburgský Lungau je známy tromi lyžiarskymi oblasťami Katschberg, Grosseck-Speiereck a Fanningberg. Namiesto kvantity kladie dôraz na kvalitu.

Lyžiarske strediská so svojimi špecializovanými lyžiarskymi školami, slnečnými svahmi, nedotknutými svahmi s hlbokým snehom a trblietavými panoramatickými zjazdovkami všetkých stupňov obtiažnosti ponúkajú tie najlepšie podmienky pre úžasnú lyžovačku s celou rodinou. Skipas SkiLungau vám umožní prístup na viac ako 150 kilometrov zjazdoviek.

Lyžiarske strediská Lungau pokryté skipassom predstavujú strediská Katschberg- Aineck, Grosseck-Speiereck a Fanningberg a tvoria 150 km zjazdoviek s 35 vlekami a lanovkami.

Pozrime sa na strediská detailnejšie.

 

Lyžovačka v stredisku Fanninberg vo výške 1 497 m - 2 150 m to je 30 perfektne upravených kilometrov zjazdoviek , ktoré vám zaručia skvelú zábavu pri lyžovaní. 

Pokiaľ ide o typológiu zjazdoviek nájdete tu:

• 13 km modrých zjazdoviek (ľahké)

• 7 km červených zjazdoviek (pre stredne pokročilých)

Lyžovačka v stredisku Katschberg predstavuje rozsiahlu lyžiarsku oblasť a je považovaná za mimoriadne slnečnú a snehovú. Mesto v údolí St. Margarethen na úpätí pohoria Aineck je vo výške 1100 metrov, mesto Katschberg je vo výške 1640 metrov. Najdlhšia zjazdovka A1 (1100 metrov až 2220 metrov nad morom) meria 5,6 kilometra a prináša výškový rozdiel 1100 metrov.

K topkám strediska patrí:

• 16 vlekov s najnovšou technológiou

• 70 km zjazdoviek pre všetky stupne obtiažnosti

• garancia snehu vďaka 100% zasnežovaným plochám – viac ako 750 snežných tyčí

garantuje sneh. 

• vysoká prepravná kapacita (28 460 osôb za hodinu)

 

Lyžiarsky areál Grosseck – Speereck lyžiarsku oblasť vhodnú pre rodiny s deťmi. Dá sa zlyžovať z Mauterndorfu aj zo St. Michael. Celkovo zahŕňa 50 kilometrov zjazdoviek v nadmorskej výške až 2 400 m nad morom. Perfektne upravené a rozmanité zjazdovky všetkých stupňov obtiažnosti zaisťujú lyžiarsku zábavu v pohorí Lungau.

Stredisko Grosseck-Speiereck prináša krásny pobyt na horskom vzduchu, obklopený trblietavým snehom a zimným slnkom na krku sa stáva vzácnym pokladom na zimnej dovolenke v salzburskom Lungau.

• 50 km zjazdoviek (26 km modrá, 17 km červená, 7 km čierna)

• 10 vlekov

• 2 lyžiarske a snowboardové školy

• 7 útulných chát a reštaurácií

 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené v:

2 lôžkových izbách

3 lôžkových izbách

4 lôžkových izbách

5 lôžkovej izbe

Apartmáne pre 6 osôb

Každá ubytovacia jednotka má vlastnú kúpeľňu. Ubytovacie zariadenie v kategorizácii v Rakúsku – penzión. CK ZAINO si uplatňuje právo vykonať rozubytovanie v súlade s kapacitnými možnosťami ubytovacieho zariadenia.

Raňajky a večere sú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú servírované formou švédskych stolov, so širokou ponukou jedál a nápojov. Večere sú servírované ako trojchodové z možnosťou výberu jedla (z dvoch možností). Nápoje počas večerí sa uhrádzajú individuálne.

Výhodná poloha ubytovacieho zariadenia, cca. 400 m k najbližšiemu vleku a cca.

250 m k zastávke autobusu. Ostatné zjazdárske strediská cca. 8 km od ubytovania.

Do centra peši cca. 25 minút, k bežeckému okruhu cca. 2,5 km. Miestny autobus je

v cene pobytu.

 

Miesta nastupovania

Trenčianske Teplice

Nová Dubnica

Trenčín

Bratislava

Iné miesta po trase Trenčín – Bratislava po diaľnici po dohode s CK ZAINO.

 

Cena zájazdu a prihlasovanie na zájazd

 

Štvordňový skipas 515 euro, splatná nasledovne:

Záloha 150 euro do 30. septembra 2023

Doplatok 365 euro do 15. novembra 2023

V prípade, ak sa zájazd neuskutoční z akéhokoľvek dôvodu, t.j. z objektívnych príčin, CK ZAINO vráti všetky vykonané úhrady v plnom rozsahu. To znamená, nedôjde k žiadnemu zadržaniu peňazí do ďalšieho obdobia, vydávaniu voucherov a podobne.

 

Cena zájazdu zahŕňa

Polpenziu, ubytovacie v ubytovacom zariadení, 4 dňový skipas, delegáta CK, poistenie CK proti insolventnosti, DPH.

 

Minimálny počet účastníkov

Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 30 účastníkov prihlásených s úhradou zálohy zájazdu v termíne do 10. septembra 2023.

 

Upozornenie

S ohľadom na termín lyžovačky nemusia byť úplne všetky vleky a zjazdovky v plnej prevádzke, ako aj bežecká stopa prevádzkovaná v plnej dĺžke. CK ZAINO nepreberá zodpovednosť za túto skutočnosť.

Uzávierka prihlášok: 10.09.2023

Tešíme sa na Vás na palube autobusu!

Itinerár

1. deň 16. december 2023

Vo nočných hodinách odchod zo Slovenska, cestou hygienické pauzy.

2. deň 17. december 2023

Raňajky v ubytovacom zariadení, lyžovanie podľa vlastného výberu. Spoločná večera, individuálny program.

3. deň 18. december 2023

Raňajky v ubytovacom zariadení, lyžovanie podľa vlastného výberu. Spoločná večera, individuálny program.

4. deň 19. december 2023

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie. Lyžovanie podľa vlastného výberu. Po skončení lyžovania odchod späť na Slovensko. Príchod v nočných hodinách, resp. po polnoci 20. decembra 2023.

Galéria