Lyžiarsky zájazd Ponte di Legno - Tonale

Cena
440 eur s DPH
10.12 - 15.12.22


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 6
Termín: 10.12 - 15.12.22
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 45
Min. vek: 10
Voľných miest: 42

Popis zájazdu

Slnečné údolie alebo v originálnom talianskom znení Val di Sole má viac ako 40 kilometrov. Samotné pomenovanie jasne svedčí o množstve slnečných dní, ktorých býva ročne viac ako 300. Údolie sa nachádza v bezprostrednom okolí rieky Noce, vlievajúcej sa do jazera svätej Justíny. Údolie sa nachádza v tesnej blízkosti priesmyku Passo Tonale, či národného parku Parco dello Stelvio a Brentských Dolomitov – Adamello Brenta. 

Val di Sole ponúka neopakovateľnú horskú scenériu vrcholov ako Tosa, Brenta, Peller, či Sasso Rosso, z ktorých najvyššie dosahujú nadmorskú výšku viac ako 3000 m.n.m. Pod nimi sa nachádzajú tradičné lyžiarske mestečká ako Vermiglio, Croviana, či Malè, považované za hlavné mesto celého regiónu. Z tejto ponuky budeme lyžovať počas nášho zájazdu v rezorte, pozostávajúce z dvoch stredísk - Ponte di Legno a Tonale. 

Allora, anche Val di Sole vi aspetta. 

 

Ponte di Legno - Tonale 

Vrcholové stanice v stredisku Ponte di Legno-Tonale sa nachádzajú v nadmorskej výške 3000 m.n.m. Stredisko Ponte di Legno ponúka 28 moderných prepravných zariadení, vyššia nadmorská výška ponúka takmer s istotou prírodný sneh. Ak by predsa len bolo potrebné dosnežiť, toto stredisko má 100 percentné pokrytie zasnežovacími zariadeniami. Z hľadiska jednotlivých zjazdoviek zahŕňa stredisko 10 modrých zjazdoviek, 25 červených a šesť zjazdoviek uspokojí aj tých najzdatnejších lyžiarov. Celkove je k dispozícii 100 km zjazdoviek. 

Celkový prehľad je možné nájsť na tomto linku (skipass je platný na všetky uvedené zjazdovky lanovky a vleky):

https://www.pontedilegnotonale.com/it/ponte-di-legno-tonale-sci/impianti-pontedilegno-tonale/

 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené v 12 a 3 lôžkových izbách v ubytovacom zariadení hotelového typu priamo v mestečku Vermiglio. Možnosť 4 lôžkových izbieb na požiadanie. (poschodové postele) Kategória ubytovacieho zariadenia v Taliansku - ***.  Každá izba má vlastné sociálne zariadenie priamo na izbe. Raňajky a večere sú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. CK ZAINO si vyhradzuje právo vykonať rozubytovanie podľa ubytovacích možností ubytovacieho zariadenia. 

 

Organizácia lyžiarskych dní

Preprava v mieste pobytu je zabezpečená našim autobusom, resp. účastníci zájazdu môžu využiť aj miestny skibus. Link ku skibusom je nasledovný:

https://www.visitvaldisole.it/en/ski-bus

 

Cena zájazdu

440 Euro – so skipasom platí výlučne pre stredisko Ponte di Legno - Tonale. 

 

Cena zájazdu zahŕňa:

Dopravu, polpenziu, ubytovanie v ubytovacom zariadení, 3 dňový skipas, delegáta CK, poistenie CK proti insolventnosti, DPH.

 

Uskutočnenie zájazdu

Uskutočnenie zájazdu je podmienené vhodnou situáciou, a to bezpečnou situáciou vo Val di Sole, bezpečne priechodnými hranicami, ako aj situáciou, že nebude povinná paušálna karanténa po návrate domov zo zahraničia.

 

Upozornenie

S ohľadom na termín lyžovačky nemusia byť úplne všetky vleky a zjazdovky v plnej prevádzke, ako aj bežecká stopa prevádzkovaná v plnej dĺžke. CK ZAINO nepreberá zodpovednosť za túto skutočnosť.  

 

Dopravca

Tradične JoMi CAR Trenčianske Teplice, ak sa situácia nezmení, pôjdeme autobusom Setra SD 517, viac informácii k autobusu nájdete na stránke: https://jomicar.sk/autobusova/ 

 

Prihlasovanie do 20. novembra 2022.  (nová uzávierka na prihlásenie)

 

Itinerár

10. december 2022 Sobota

V podvečerných hodinách odchod do Talianska nástupné miesta: (presné časy budú oznámené v bližších informáciách zaslaných cca. 7 dní pred zájazdom, podľa miesta nastupovania účastníkov zájazdu ešte môžu byť mierne časové posuny viď nižšie): 19:00 Trenčianske Teplice (garáže JoMi CAR, oproti autobusovej stanici), 19:20 Nová Dubnica (pumpa Oktan), 19:45 Trenčín (Decodom pri Kauflande), 21:30 Bratislava (pumpa OMV pri Auparku, 1. od Žiliny do Bratislavy, Pri seči 6). Iné nástupné miesta na priamej trase Nová Dubnica – Bratislava môžu byť pridané pri nastupovaní min. 4 osôb, resp. po dohode s CK ZAINO. Možnosť zabezpečenia dopravy do miest nastupovania pre účastníkov z iných miest (za príplatok). Informácie k dodatočnej doprave priamo v CK ZAINO. CK ZAINO si vyhradzuje právo zmeny nástupných miest, časov odchodov a úpravu trasy, ak by bol dostatočný počet účastníkov aj z iných miest po trase Trenčianske Teplice – Bratislava. Časy odchodov budú plánované tak, aby príchod do Vermiglia bol v najskoršom možnom čase check-inu v ubytovacom zariadení a bolo tak možné plne využiť poobedie 12. decembra 2022 už vo Vermigli na prechádzku, či bežky. Jazda autobusom do Vermiglia, cestou hygienické pauzy.

11. december 2022 Nedeľa

Príchod do ubytovacieho zariadenia, rozubytovanie, individuálny program, spoločná večera.

12. - 14. december 2022 Pondelok - streda

Raňajky v ubytovacom zariadení, lyžovanie v rezorte Ponte di Legno - Tonale, spoločná večera. Individuálny program.

15. december 2022 Štvrtok

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie a odchod na Slovensko. Vo večerných hodinách príchod na Slovensko, vystupovanie podľa nastupovania.

Galéria