Moselská cyklocesta

Cena
620 eur s DPH
05.05 - 12.05.23


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 8
Termín: 05.05 - 12.05.23
Slovensko
Nemecko
Min. osôb: 32
Max. osôb: 32
Min. vek: 12
Voľných miest: 8

Popis zájazdu

Moselská cyklocesta - 3 štáty, 3 jazerá a 3 cyklocesty

Moselská cyklocesta s celkovou dĺžkou 248 kilometrov je plná prekvapení, v blízkosti rieky,  uprostred prírody alebo mesta. Je jednou z najobľúbenejších riečnych cyklotrás v Nemecku a sprevádza Moselu od Francúzska až po Nemecko. 

Na ceste je možné spoznať veľa starých vinárstiev, svetoznámych viníc, impozantných skalných útvarov, stredovekých vinárskych dedín, starobylých miest a pôsobivých hradov. 

Žiadna iná nemecká vinohradnícka oblasť neponúka také prírodné kontrasty - úchvatné strmé svahy a fotogenické údolia riek a zároveň veľa historických a  kultúrnych pamiatok. Z nich môžeme spomenúť rímske mesto Trier, hrad Eltz, či hlavné mesto Luxemburg. 

Na  tejto cykloceste nie sú dôležité športové výkony, ale pôžitok. Na Mosele nájdete najstrmšie vinohrady v Európe, s najznámejšou odrodou rizling. Avšak nemusí tieto svahy zdolávať. Cyklocesta je prevažne rovinatá a nemá stúpanie. Jazdí sa väčšinou po osobitných cyklocestách. 

Sárska cyklocesta s celkovou dĺžkou 115 km vedie v posledných 30 km v Porýní-Falcku, kde sprevádza Saar až po sútok s Moselou. My absolvujeme po tejto cykloceste jeden deň, zastavíme sa aj v meste historickom mestečku Saarburg s unikátnym mestským vodopádom Leukbach. Tento deň odbočíme aj hlavného mesta Luxemburgu (síce nie priamo na bicykloch, ale toto mesto stojí aj za pešiu návštevu).

Treťou cyklocestou mimo hlavnej Moselskej cyklocesty bude cyklistická túra po cykloceste Maare-Mosela - bývalej železničnej trati, ktorá vedie zo srdca prírodného parku Vulkaneifel a geoparkov UNESCO opäť k moselskými viniciam. Trasa ponúka viadukty, početné mosty, štyri tunely, ako aj nevšednú jazdu okolo vyhasnutých sopiek a sopečných útvarov. 

Stravovanie a ubytovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú kontinentálneho typu (chlieb, šunka, syr, čaj, káva...), večere budú zabezpečené formou trojchodovej večere a budú podávané v reštaurácii v blízkosti ubytovacieho zariadenia. 

Počas dňa sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Francúzsko, Luxembursko a Nemecko aj z gastronomickej stránky.

Ubytovanie je realizované na dvoch miestach s ohľadom na fakt, že tento zájazd je putovný.

Prvé ubytovacie zariadenie je v kategórii hotel - v Nemecku Landeshotel. Ubytovanie v tomto zariadení na 2 noci, všetky izby sú dvojlôžkové. 

Druhé ubytovacie zariadenie je realizované v dvoch ubytovacích zariadeniach, situovaných v susedstve. Prvé z nich je dvojhviezdičkový hotel. Ubytovanie v tomto hoteli v dvojlôžkových a trojlôžkových izbách. Sociálne zariadenie priamo na izbe. 

Druhé ubytovacie zariadenie sú apartmány pre 2-6 ľudí v izbách po 2. Sociálne zariadenia priamo v apartmáne, v niektorých apartmánoch dokonca viac sociálnych zariadení. 

Orientačné časy odchodov

Časy budú upravené podľa počtu účastníkov z jednotlivých miest. Prosíme účastníkov z Trenčína o predzájazdové nakladanie bicyklov, resp. naloženie v Novej Dubnici pred odchodom autobusu. V Trenčíne bude možné len nastupovanie bez bicyklov. Cestou späť možné vystupovanie aj s bicyklom. (min. 5 účastníkov na nástupné miesto)

Nová Dubnica 14:30

Trenčín 14:50

Bratislava 17:15 

Programy

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude upresnený počas zájazdu. Ku každej etape budú rozdané mapky. Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady. V prípade, ak by bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých účastníkov zabezpečiť autobusovú dopravu mimo spoločnej trasy, sú títo účastníci zájazdu povinní uhradiť takto vzniknuté náklady.

Cena a platobné podmienky

620 Euro/osoba - zahŕňa dopravu, polpenziu, DPH, sprievodcu CK, cyklomapky, poistenie CK proti insolventnosti. 

- záloha 200 Euro do 2 týždňov od prihlásenia

- doplatok 420 euro do 31.03.2023

E-bike

V prípade, ak si chcete zobrať e-bike, prosím dajte nám to mailom vedieť. Príplatok za e-bike 10 Euro.

Upozornenie

S ohľadom na aktuálnu situáciu s energiami, resp. pohonnými hmotami si vyhradzujeme právo zvýšiť cenu zájazdu o neočakávané náklady v súlade s ustanovením §741c občianskeho zákonníka.

 

Itinerár

1. deň Piatok

Jazda zo Slovenska, odchody v popoludnajších hodinách podľa pokynov jazda autobusom. Cesta do Francúzska, do mesta Thionville. Cestou hygienické prestávky.

2. deň Sobota

Vyloženie bicyklov v Thionville, ranná káva v tomto 40-tisícovom francúzskom meste. Jazda na bicykli popri Mosele cez dedinku Malling, ďalej cez trojhraničnú obec Schengen na území Dreilandecku-hranici Luxemburska, Nemecka a Francúzska (áno, tu bola podpísaná dohoda o voľnom pohybe osôb v rámci EÚ). Pokračovanie severným smerom až do ubytovacieho zariadenia v Rehlingene (na bicykli cca. 50 km). V tomto ubytovacom zariadení strávime 2 noci. Rozubytovanie, spoločná večera, voľný program.

3. deň Nedeľa

Raňajky v ubytovacom zariadení. Jazda na bicykli nemeckým vidiekom cez Wincheringen až do kúpeľného mestečka Orscholz. Pešia prechádzka k chodníku v konároch stromov s parádnymi výhľadmi na meandre rieky Saar. Pokračovanie cykloputovania v okolí rieky Saar až do malebného historického mestečka Saarburg, ktorého korene siahajú do 13. storočia. Malebnosť mestečka podčiarkuje mestský vodopád (na bicykli cca. 50 km). Naloženie bicyklov a autobusový presun do hlavného mesta Luxemburgska - Luxemburgu. Pešia prehliadka mesta Luxemburg - katedrála Notre Dame, kniežací palác, Place d’Armes, či mestské hradby. Cesta späť do ubytovacieho zariadenia. Večera v ubytovacom zariadení.

4. deň Pondelok

Raňajky v ubytovacom zariadení, pokračovanie jazdy na bicykli údolím Mosely nemecko-luxemburským pohraničím, okolo hraničného mestečka Grevenmacher, pokračujúc ďalej cez železničný uzol Konz. Obedná prestávka v pôvodne rímskom meste Trier, pokračovanie ďalej cez obec na rímskej ceste Schweich, až do Neumagenu, ktorý sa pýši prívlastkom najstaršieho nemeckého mesta. To prečo ním je si ukážeme v Neumagene (na bicykli cca. 72 km). Naloženie bicyklov a jazda autobusom do druhého ubytovacieho zariadenia, rozubytovanie. Spoločná večera, individuálny program.

5. deň Utorok

Raňajky v ubytovacom zariadení.Presun autobusom do mestečka Daun. Vyloženie bicyklov a cyklojazda regiónom Eifel, vyformovaného sopečnou činnosťou. Jazda okolo sopečných jazier nazývaných Dauner Maare s obrovskými lávovými kameňmi. Jazda cez mestečko Gillenfeld, historický pôvodne rímsky Wittlich až späť k Mosele. Cestu po tejto cyklotrase spestria aj železničné viadukty a tunely. Jazda proti prúdu Mosely cez dedinku Wintrich s vinicou Großer Herrgott až do miesta nakládky predchádzajúceho dňa v Neumagene (na bicykli cca. 72 km). Naloženie bicyklov, návrat autobusom do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

6. deň Streda

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun do obce Mülheim an der Mosel. Jazda na bicykli opäť údolím rieky Mosela. Jazda cez malebné kúpeľné mestečko Bernkastel - Kues. Pokračovanie cez dedinu Lösnich,ďalej stredoveké mestečko Traben-Trarbach, ktoré v minulosti bolo významným obchodným miestom s vínom (dokonca svojho času druhého najväčšieho na svete po Bordeaux). Pokračovanie cez Pünderich, ktorý Mosela obklopuje v 180 stupňovom meandri, cez Bullay až do ubytovacieho zariadenia v dedine Bruttig-Fankel (na bicykli cca. 78 km). Spoločná večera, individuálny program.

7. deň Štvrtok

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie. Jazda na bicykli cez Cochem s krásnym hradom z 11. storočia. Pokračovanie v cykloputovaní cez hrad Eltz. Prehliadka hradu. Následne návrat späť k rieke Mosela. Jazda cez Winningen, dedinku s hrázdenými domami s vinohradníckymi motívmi, cez predmestie v Güls až do Koblenzu do finále cykloputovania - sútoku Mosely s Rýnom v mieste nazývanom Deutsches Eck (na bicykli cca. 55 km). Naloženie bicyklov a voľný čas v Koblenzi na návštevu mesta a jeho pamätihodností, z ktorých si hneď všimnete pevnosť Ehrenbreitstein, týčiacu sa nad mestom.

Galéria