Tokaj 2021

Cena
190 eur s DPH
24.06 - 28.06.21

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 5
Termín: 24.06 - 28.06.21
Slovensko
Slovensko/ Maďarsko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 38
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Prvopočiatky pestovania viniča v tejto oblasti spadajú do nadvlády Rimanov, po ktorých prevzali tradíciu v pestovaní vinnej révy aj Slovania a v 13.-14. storočí talianski osadníci. Aj napriek tomu, že je Tokajská oblasť plošne najmenšou vinohradníckou oblasťou Slovenska s rozlohou 907 ha, pre mnohých je aj najatraktívnejšou. Dôvodom je špecifická a jedinečná chuť tokajského vína, na ktorom má zásluhu najmä výdatné slnečné žiarenie, pôda tvorená horninami sopečného pôvodu i originálny technologický postup výroby a vyzrievania. Možno i to je dôvod prečo sa o tokajských vínach hovorí ako o elixíre s liečivými účinkami. Tokajské víno má tiež prívlastok - Vinum Regum - Rex Vinorum, čo znamená v slovenskom preklade - kráľ vín.

Stravovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú kontinentálneho typu (chlieb, šunka, syr, čaj, káva...), večere budú varené s jednotným menu. Počas dňa sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Tokajskú oblasť aj z gastronomickej stránky. Vegetariánov prosíme o osobitné oznámenie tejto skutočnosti.

Typológia izieb

Ubytovanie je zabezpečené v dvojlôžkových izbách. Niektoré izby sú riešené ako apartmány. Izby sú komfortne vybavené. Je v nich klimatizačné zariadenie, TV, internetové pripojenie a hygienické zariadenie priamo na izbe.

Profily tratí

Trate sú plánované v prevažnej miere po menej frekventovaných cestách, vo veľkej väčšine na asfaltovom povrchu. Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne.

Program

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne spresnený počas zájazdu . Ku každej etape budú rozdané  mapky. Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady. V prípade, ak by bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých účastníkov potrebné zabezpečiť autobusovú dopravu mimo spoločnej trasy, sú títo účastníci zájazdu povinní uhradiť takto vzniknuté náklady.

 

S ohľadom na nejasnú situáciu k možnostiam realizácie zájazdu čoskoro poskytneme aktualizované informácie. Na zájazd sa je možné stále neoficiálne prihlásiť bez povinnosti platby, či akýchkoľvek iných záväzkov.

Neoficiálne prihlášky prijímame do 31.mája 2021, následne do 15. júna 2021 potrebné vykonať úhradu.

Následne sa ozveme prihláseným, aby potvrdili záujem. Zájazd sa uskutoční v prípade dostatočného počtu účastníkov. 

 

 

Itinerár

1. deň 24. júna 2021

V nočných hodinách (23:00 Nová Dubnica, čas bude upresnený), ostatné nástupné miesta Púchov, Považská Bystrica, Žilina, Martin (min. 5 účastníkov na nástupné miesto) naloženie bicyklov a jazda do oblasti Tokaja.

2. deň 25. júna 2021

Jazda cez Žilinu, južné Slovensko cez Maďarsko do mesta Tokaj. Vyloženie bicyklov v maďarskom meste Tokaj. Jazda cez maďarskú oblasť Tokaja, cez Tarcal, Olaszliszku, Sárospatak, okolo vinárskych pivničiek v Hercegkúte, pokračovanie cez Sátoraljaújhely. Možnosť využitia lanovky na vrchol Magas-hegy v nadmorskej výške 488 m.n.m. Prekročenie hraníc medzi Slovenskom a Maďarskom a príchod do ubytovacieho zariadenia vo Viničkách. (na bicykli cca. 65 km) Rozubytovanie a spoločná večera, individuálny program.

3. deň 26. júna 2021

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun autobusom do obce Malé Ozorovce (unikátne drevená zvonica zo 17. storočia). Vyloženie bicyklov jazda na bicykloch cez Čeľovce do oblati Slanských vrchov, následne do prvej obce v oblasti Tokaja - Čerhova. Jazda na bicykli celou oblasťou Tokaja, cez Veľkú Trňu, Malú Trňu, okolo rozhľadne v tvare suda, Černochov až do ubytovacieho zariadenia vo Viničkách. (na bicykli cca. 60 km)

4. deň 27. júna 2021

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie. Jazda na bicykli do obce Klin nad Bodrogom, „klesanie” k najnižšiemu geografickému bodu na území Slovenska v katastri obce Klin nad Bodrogom. Pokračovanie jazdy cez Sátoraljaújhely, Füzérkomlós a Füzér. (na bicykli cca. 45 km) Naloženie bicyklov na parkovisku pri hrade Füzér. Výstup a prehliadka hradu z 13. storočia, ponúkajúci unikátne výhľady do celej oblasti Tokaja. Po prehliadke hradu jazda autobusom späť do Novej Dubnice cez Košice a Žilinu.

Galéria