Tokaj 2021

Cena
190 eur s DPH
06.05 - 09.05.21


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 4
Termín: 06.05 - 09.05.21
Slovensko
Slovensko/ Maďarsko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 38
Min. vek: 12
Voľných miest: 38

Popis zájazdu

Prvopočiatky pestovania viniča v tejto oblasti spadajú do nadvlády Rimanov, po ktorých prevzali tradíciu v pestovaní vinnej révy aj Slovania a v 13.-14. storočí talianski osadníci. Aj napriek tomu, že je Tokajská oblasť plošne najmenšou vinohradníckou oblasťou Slovenska s rozlohou 907 ha, pre mnohých je aj najatraktívnejšou. Dôvodom je špecifická a jedinečná chuť tokajského vína, na ktorom má zásluhu najmä výdatné slnečné žiarenie, pôda tvorená horninami sopečného pôvodu i originálny technologický postup výroby a vyzrievania. Možno i to je dôvod prečo sa o tokajských vínach hovorí ako o elixíre s liečivými účinkami. Tokajské víno má tiež prívlastok - Vinum Regum - Rex Vinorum, čo znamená v slovenskom preklade - kráľ vín.

Stravovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú kontinentálneho typu (chlieb, šunka, syr, čaj, káva...), večere budú varené s jednotným menu. Počas dňa sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Tokajskú oblasť aj z gastronomickej stránky. Vegetariánov prosíme o osobitné oznámenie tejto skutočnosti.

Typológia izieb

Ubytovanie je zabezpečené v dvojlôžkových izbách. Niektoré izby sú riešené ako apartmány. Izby sú komfortne vybavené. Je v nich klimatizačné zariadenie, TV, internetové pripojenie a hygienické zariadenie priamo na izbe.

Profily tratí

Trate sú plánované v prevažnej miere po menej frekventovaných cestách, vo veľkej väčšine na asfaltovom povrchu. Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne.

Program

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne spresnený počas zájazdu . Ku každej etape budú rozdané  mapky. Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady. V prípade, ak by bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých účastníkov potrebné zabezpečiť autobusovú dopravu mimo spoločnej trasy, sú títo účastníci zájazdu povinní uhradiť takto vzniknuté náklady.

 

S ohľadom na nejasnú situáciu možnosť prihlásiť sa neoficiálne mailom bez akýchkoľvek finančných, či iných záväzkov. (je to pre nás informácia, aký je záujem o tento zájazd), a to do 31.03.2021. Po tomto termíne oslovíme všetkých prebežne prihlásených so žiadosťou o finálne prihlásenie sa a bude možne prihlásiť sa už len záväzne. 

Itinerár

1. deň 6. mája 2021

V nočných hodinách (23:00 Nová Dubnica, čas bude upresnený), ostatné nástupné miesta Púchov, Považská Bystrica, Žilina, Martin (min. 5 účastníkov na nástupné miesto) naloženie bicyklov a jazda do oblasti Tokaja.

2. deň 7. mája 2021

Jazda cez Žilinu, južné Slovensko cez Maďarsko do mesta Tokaj. Vyloženie bicyklov v maďarskom meste Tokaj. Jazda cez maďarskú oblasť Tokaja, cez Tarcal, Olaszliszku, Sárospatak, okolo vinárskych pivničiek v Hercegkúte, pokračovanie cez Sátoraljaújhely. Možnosť využitia lanovky na vrchol Magas-hegy v nadmorskej výške 488 m.n.m. Prekročenie hraníc medzi Slovenskom a Maďarskom a príchod do ubytovacieho zariadenia vo Viničkách. (na bicykli cca. 65 km) Rozubytovanie a spoločná večera, individuálny program.

3. deň 8. mája 2021

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun autobusom do obce Malé Ozorovce (unikátne drevená zvonica zo 17. storočia). Vyloženie bicyklov jazda na bicykloch cez Čeľovce do oblati Slanských vrchov, následne do prvej obce v oblasti Tokaja - Čerhova. Jazda na bicykli celou oblasťou Tokaja, cez Veľkú Trňu, Malú Trňu, okolo rozhľadne v tvare suda, Černochov až do ubytovacieho zariadenia vo Viničkách. (na bicykli cca. 60 km)

4. deň 9. mája 2021

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie. Jazda na bicykli do obce Klin nad Bodrogom, „klesanie” k najnižšiemu geografickému bodu na území Slovenska v katastri obce Klin nad Bodrogom. Pokračovanie jazdy cez Sátoraljaújhely, Füzérkomlós a Füzér. (na bicykli cca. 45 km) Naloženie bicyklov na parkovisku pri hrade Füzér. Výstup a prehliadka hradu z 13. storočia, ponúkajúci unikátne výhľady do celej oblasti Tokaja. Po prehliadke hradu jazda autobusom späť do Novej Dubnice cez Košice a Žilinu.

Galéria