Vianočné Brno 2022

Cena
27 eur s DPH
03.12 - 03.12.22

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 1
Termín: 03.12 - 03.12.22
Slovensko
Česká republika
Min. osôb: 30
Max. osôb: 38
Min. vek: 10

Popis zájazdu

1. Všeobecné informácie

Kde sú druhé najlepšie vianočné trhy na svete? Predsa v Brne. Prvé sú u Vás doma. Týmto sloganom pozýva mesto Brno na návštevu vianočných trhov. Aby bola návšteva metropoly Moravy kompletná, počas vianočného zájazdu spoznáme Brno aj z historickej stránky. Z pamiatok mesta, ktoré navštívime môžeme spomenúť gotickú Katedrálu svätého Petra a Pavla, budovu Starej radnice s pokrútenou vežičkou, opradenú viacerými povesťami, ktoré si aj povieme. Ďalej mestský starobylý hrad Špilberg, či unikátne Brnenské podzemie s novovybudovanou expozíciou. Tá vám v hĺbke 8 metrov pod zemou predstaví stredoveký pohľad na mesto Brno, ako aj na praktický život v tomto období. 

Po prehliadke mesta bude nasledovať voľný program na vianočných trhoch. Tých miest, kde sa stráviť čas na vianočných trhoch je hneď niekoľko. 

Prvým z nich je Námestie Svobody, ktoré Brňáci nazývajú aj „Svoboďák”. Nájdete tu hlavný vianočný stromček, krásne ozdobenú električku (pardon, šalinu po brnensky) a designovo unikátnu gastrozónu so štýlovým stredobodom – zimným barom s pestrou ponukou punčov a rôznorodých nápojov.

Druhým miestom v centre Brna s vianočnými trim je Dominikánske námestie. Toto námestie ponúka vianočné trhy zamerané skôr na rodiny s deťmi. Atraktivitu vianočných trhov prináša predovšetkým Halouzkův drevený betlehem, jeden z najväčších ručne vytvorených betlehemov v strednej Európe. Najmenší účastníci zájazdu môžu napísať vlastný list Ježiškovi a list vhodiť do drevenej schránky. 

Tretie miesto je Stará radnica, ktorá prináša možnosť kúpy originálnych designových kúskov v rámci decembrového festival December Design Days. 

Netreba opomínať ani Zelný trh – Zelňák s bohatým kultúrno-umeleckým programom a s viac ako stovkou stánkov. Môžete si kúpiť keramiku, vianočné ozdoby, kováčske výrobky, či výrobky z vosku. 

V neposlednom rade si môžete prejsť vianočné trhy aj na Moravskom námestí, ktoré Vás pozýva k markgrófovi Joštovi. Toto námestie prináša pre najmenších detský kolotoč a pre tých väčších možnosť jazdy na vyhliadkovom kole.

2. Detailný program zájazdu

6:00 odchod Trenčianske Teplice, garáže JoMi Car (oproti autobusovej stanici)

6:05 odchod Trenčianska Teplá, autobusová zastávka smer Trenčín (oproti kostolu)

6:20 odchod Trenčín, autobusová stanica (pred budovou železničnej stanice)

6:25 odchod Trenčín, Allianz, autobusová zastávka Legionárska, smer Juh

6:35 odchod Trenčín, sídlisko Juh, autobusová zastávka Gen. Svobodu

6:45 odchod Trenčianska Turná, autobusová zastávka ZŠ

Cesta do Brna, cestou hygienická prestávka

9:15 príchod do Brna

9:30 – 11:30 prehliadka mesta so sprievodcom s prehliadkou hlavných pamiatok mesta – Stará radnica, Zelní trh, Katedrála sv. Petra a Pavla, Námestie slobody, Kleinov palác, Dům pánů z Lipé, budova Moravské banky a mnohé ďalšie pamiatky. Následne čas na vianočných trhoch, resp. voľný program do finálneho odchodu autobusu v meste, resp. možnosť návštevy brnenského podzemia (viď program nižšie)

13:00 - prvá skupina, možnosť návštevy brnenského podzemia (poprosíme o informáciu o záujme navštíviť podzemie do 02.12.2022) - trvanie prehliadky cca. 50 min..

13:30 - druhá skupina, možnosť návštevy brnenského podzemia (poprosíme o informáciu o záujme navštíviť podzemie do 02.12.2022) - trvanie prehliadky cca. 50 min..

16:45 - odchod autobusu na Slovensko

19:15 - príchod autobusu do Trenčianskej Turnej a následne vystupovanie v Trenčíne, Trenčianskej Teplej podľa nastupovania

20:00 - príchod autobusu do Trenčianskych Teplíc

3.  Vstupy do expozícii

Program zájazdu je koncipovaný ako vianočný bez spoločných platených vstupov. Predobjednaná je prehliadka brnenského pozdemia. (nepovinná) 

Program a vstupné  do expozície brnenského podzemia s rezervovaným programom:

https://podzemibrno.cz/mista-v-podzemi/labyrint-pod-zelnym-trhem/

Prosím dajte nám vedieť záujem o návštevu do 02.12.2022.

Cena: 180 Kč dospelý (cca. 7,50 euro)

4Cena zájazdu

27 euro - zahŕňa dopravu, sprievodcovské služby, poistenie insolvenosti CK, DPH.

5. Prihlasovanie na zájazd

Prostredníctvom stránky www.cyklozajazdy.eu do 30. novembra 2022

Itinerár

Galéria