Balaton 2022

Cena
310 eur s DPH
08.06 - 12.06.22

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 5
Termín: 08.06 - 12.06.22
Slovensko
Maďarsko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 46
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Maďarsko je podobne ako Slovensko vnútrozemským štátom. Napriek tomu, jedno more tu predsa nájdeme. Nazýva sa Magyar tenger. V skutočnosti sa pod týmto pomenovaním maďarského mora skrýva najväčšie stredoeurópske jazero – Balaton. Jazero sa nachádza v nadmorskej výške 105 m.n.m, má dĺžku 78 km a maximálnu šírku 12 km. Treba jedným dychom dodať, že jazero nepatrí medzi najhlbšie, priemerná hĺbka je 3 m a tá celkovo najväčšia 11 m. Letná sezóna začína na Balatone už v máji, tradične v prvú nedeľu v mestečku Keszthely počas Slávnosti rozvinutia plachiet a trvá do začiatku septembra. K pohode návštevníkov prispieva aj teplota vody, ktorá v hlavnej časti sezóny neklesne pod 22°C a v jej najhorúcejších dňoch  môže mať teplotu 27-28°C. 

No Balaton je omnoho viac, ako len samotné kúpanie v jazere. O tom sa máte možnosť presvedčiť počas zájazdu. 

Hlavnou cestou, ktorou budeme prechádzať je cyklocesta, spájajúca celých viac ako 200 km pobrežia. Aby sme videli viac, zľahka sa presunieme aj do najbližšieho okolia Balatonu, resp. jeho „bratského jazera“ – Kis Balatonu. 

Typ zákazdu je autokarový. K autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka.

Pre necyklistov je MOŽNOSŤ ÍSŤ  NA PEŠO, prípadne využiť tento zájazd ako pobytový. 

Nástupné miesta s bicyklami a časy (uvedené časy sú časy odchodu)

Orientačné časy odchodov:

Nová Dubnica, 03:00, pumpa Oktan

Bratislava, 05:45, pumpa OMV pri Auparku, prvá od Žiliny, smerom do Viedne

Iné miesta nastupovania po trase Nová Dubnica – Bratislava môžu byť začlenené pri nastupovaní min. 5 účastníkov. Definitívne časy odchodov budú uvedené v osobitnom maili zaslanom s finálnymi pokynmi k zájazdu.  Pre Novú Dubnicu a okolie bude opäť možnosť predzájazdového nakladania bicyklov. 

Doprava z iných miest ako je uvedené, môže byť individuálne dohodnutá s CK ZAINO a nie je zahrnutá do ceny zájazdu.  

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný). Ku každej etape budú rozdané osobitné mapky.

Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, prevažne po osobitnej cykloceste okolo Balatonu. Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne a uvedené s podrobným popisom nižšie. Na cyklistiku je vhodný trekový bicykel. 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené na jednom mieste v ubytovacom zariadení hoteli *** v juhozápadnej časti jazera Balaton. Ubytovanie je počas celého zájazdu na jednom mieste. Všetky izby sú dvojlôžkové. V každej izbe je vlastné sociálne zariadenie. 

CK ZAINO si vyhradzuje právo vykonať rozubytovanie podľa ubytovacích možnosti ubytovacieho zariadenia v rámci efektívneho využitia ubytovacej kapacity. V prípade naplnenia kapacity ubytovacieho zariadenia, si CK ZAINO vyhradzuje právo ubytovania časti účastníkov aj v niektorom z blízkych ubytovacích zariadení rovnakej kategórie. 

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení, trojchodové večere priamo v ubytovacom zariadení. Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

Platobné podmienky:

Celá čiastka 310 euro do 15. apríla 2022

Cena zájazdu zahŕňa: dopravu, vrátane bicyklov v osobitnej cyklovlečke, polpenziu (raňajky a večere, služby sprievodcu, cyklomapky, pobytovú taxu), vstupné hrad Sumeg

Cena zájazdu nezahŕňa: vstupné, individuálne výdavky

 

Itinerár

1. deň 8. júna 2022

Jazda v nočných hodinách zo Slovenska do Maďarska. Nástupné miesta Nová Dubnica, Piešťany, Bratislava. Iné nástupné miesta pri nastupovaní min. 5 osôb. Presun do mestečka Sármellék, jazda cez Zalavár (z čias Veľkej Moravy známy ako Blatnohrad), cez most Kanyavár na rovnomenný ostrov, jazda pokračuje cez Balatonmagyaród, návšteva rezervácie byvolov - Kápolnapuszta, následne jazda cez Balatonszentgyörgy až do ubytovacieho zariadenia v Balatonkeresztúre. (na bicykli cca. 55 km) Rozubytovanie a voľný program. Spoločná večera.

2. deň 9. júna 2022

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun autobusom k hradu Sümeg. Prehliadka hradu, následne vyloženie bicyklov a jazda cez  Zalaszántó okolo nevšedného budhistického chrámu, okolo hradu Rezi a rovnomennú obec až do mesta Hevíz. Možnosť kúpania v miestnom termálnom jazere, ktoré je najväčším biologicky aktívnym termálnym jazerom na svete. (na bicykli cca. 40 km) Naloženie bicyklov a jazda autobusom do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera a individuálny program. 

3. deň 10. júna 2022

Presun do mestečka Szantod. Presun kompou na druhú stranu Balatonu na polostrov Tihany. Jazda ostrovom Tihány a ochutnávka miestnych levandulových špecialít (zákusok, zmrzlina, či pivo) a krásnych výhľadov na celý Balatón z okolia benediktínskeho opátstva. Pokračovanie v cyklojazde cez pobrežím Balatonu cez rázovitú obec Salföld až do Badacsony, nachádzajúcim sa pod vyhasnutým sopečným vrchom. (Na bicykli cca. 53 km.) Voľný program v Badacsony. Následne presun do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera. Individuálny program.

4. deň 11. júna 2022

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun do mestečka Tapolca. Prehliadka miestnej jaskyne s plavbou na loďke priamo v jaskyni. Vyloženie bicyklov a jazda na bicykloch okolo kopca Svätého Juraja, ďalej cez Keszthely (mesto s barokovým zámkom Festetics) až do ubytovacieho zariadenia v Balatonkeresztúri. (na bicykli cca. 48 km) Spoločná večera, voľný program.

5. deň 12. júna 2022

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie sa v ubytovacom zariadení. Jazda južnou stranou Balatonu cez Fonyód, okolo obce Balatonboglár, návšteva rozhľadne Gömbkilátó, pokračovanie jazdy cez Balatonszemes, Balatonföldvár až do Siofóku. Hlavnom meste južného Balatónu s dlhými 17-kilometrovými plážami, nazývanými aj Zlatý breh a Strieborný breh. (na bicykli cca. 60 km) Naloženie bicyklov. Voľný program v Siofóku. Jazda autobusom na Slovensko cez Bratislavu do Novej Dubnice. Príchod v nočných hodinách.

Galéria