Benátsky záliv 2024

Cena
460 eur s DPH
29.05 - 03.06.24

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 6
Termín: 29.05 - 03.06.24
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 25
Max. osôb: 25
Min. vek: 10

Popis zájazdu

Popis zájazdu

Benátsky záliv, nachádzajúci sa v severnej časti Jadranského mora je obklopený pobrežím Talianska, Slovinska, ako aj Chorvátska. Nachádza sa severne od rieky Pád v severovýchodnom Taliansku. Z juhu je ohraničený známym istrijským polostrovom Kamenjak. Tieto územia predeľuje dlhý pás súše, nazývaný aj Lido. Historicky sa na jeho vzniku podielala silná erózia morského dna a časté záplavy. Jednou z jeho najznámejších častí je Benátska lagúna s mystickým mestom Benátky.

Záliv je dôležitou súčasťou severotalianskeho ekosystému medzi morom a súšou, v ktorom sa zmiešavajú slané a brakické vody, čo je spôsobené ústím riek Pád, Brenta, Tagliamento, Soča  a Piava. Tento nevšedný úkaz prináša existenciu množstva rastlinných a živočíšnych druhov, obývajúcich celé územie zálivu.

Keďže je náš zájazd cyklozájazdom, k autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka. . Na tento zájazd je ideálny trekový bicykel.

Pre necyklistov je MOŽNOSŤ ÍSŤ NA PEŠO.

Platobné podmienky

Celková cena zájazdu: 460 Euro/osoba

Príplatok za e-bike 10 Euro (prihlásenie priamo cez stránku)

V cene je zahrnuté: ubytovanie, doprava (vrátane dopravy bicyklov v cyklovlečke), polpenzia, pobytová taxa, delegát CK, cyklomapky, poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie.

V cene nie je zahrnuté: lístok na loď v Benátkach (cca. 25 euro), obedy, individuálne výdavky, cestovné poistenie.

Platobné podmienky

- záloha 160 Euro do 2 týždňov od prihlásenia

- doplatok 300 Euro do 31. marca 2024

 

Uzávierka prihlášok

31. marca 2024

 

Orientačné časy odchodov

16:30 Nová Dubnica, pumpa Oktan

16:50 Trenčín (nastupovanie len bez bicykla, s predchádzajúcim naložením bicykla)

19:00 Bratislava, pumpa OMV pri Auparku, prvá OMV smerom od Žiliny smerom do

Rakúska, ul Pri seči 6

Podľa miesta a počtu účastníkov môžu byť časy ešte upravené.

 

Iné miesto nastupovania smerom od Novej Dubnice smerom do Bratislavy po diaľnici môže byť pridané pri min. 4 účastníkoch. Finálne časy a miesta odchodov zasielame prihláseným účastníkom cca. týždeň pred zájazdom. Pre účastníkov mimo uvedených destinácii, možnosť zabezpečenia dopravy do miesta nastupovania aj s bicyklami. (za príplatok)

Prosíme Trenčanov o naloženie bicyklov v Novej Dubnici, resp. na predzájazdovom naložení v Kolačíne. 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené v hoteli Rex v Jesole, dvojhviezdičkový v tesnej blízkosti pláže. Jednoduché turistické ubytovanie, sociálne zariadenie v rámci izby. 

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení, večere v neďalekej reštaurácii. Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), každý účastník obdrží osobitné cyklomapky s príslušnými kontaktnými údajmi a miestom nakladania bicyklov.

Vyhradzujeme si právo zmeny poradia etáp. Zároveň si vyhradzujeme právo zmeny trás pri nepredvídateľných okolnostiach. 

Systém jazdenia

Zájazd je organizovaný tak, že na čele pelotónu je vedúci zájazdu, ktorý vedie pelotón účastníkov. Počas jazdy sa robia prestávky na občerstvenie a obed.  Samozrejme, nie je podmienkou jazdiť v pelotóne, po dohode možný vlastný program.

Cestovná kancelária nepreberá zodpovednosť za vlastný program účastníkov a neorganizuje ani dodatočnú dopravu pre účastníkov, ktorí sa rozhodnú organizovať si  vlastný program.

Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, čiastočne šotolina, pokiaľ možno menej frekventovaných. (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy),v prípade dostupnosti sú vedené po osobitných cyklocestách.

Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne .

Itinerár

1.deň 29. máj 2024 (streda)

Odchod zo Slovenska do Talianska, tranzit Rakúskom, zastávky po trase od Novej Dubnice po Bratislavu. Cestou hygienické prestávky.

2.deň 30. máj 2024 (štvrtok)

Príchod do Trevisa, 80 tisícového mesta v rovnomennom okrese, známeho ako sídlo odevnej značky Benetton, či kávovarovej značky De Longhi. Vyloženie bicyklov, ranná káva a prehliadka mesta. Jazda na bicykloch z Trevisa, ďalej údolím rieky Sile, cez Canale di Sile až do letoviska Lido di Jesolo. (na bicykli cca. 54 km) Rozubytovanie, spoločná večera, individuálny program.

3.deň 31. máj 2024 (piatok)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Jazda na bicykloch cez Lido di Jesolo (dovolenkový rezort), jazda nábrežím cez Cavallino Treponti po maják pri Punta Sabbioni (tzv. „pagoda“), pokračovanie k Lio Piccolo (miesto biotopu plameniakov) a následne presun späť do ubytovacieho zariadenia. (na bicykli cca. 62 km) Spoločná večera, individuálny program.

4.deň 1. jún 2024 (sobota)

Raňajky v ubytovacom zariadení, presun autobusom do mestečka Belluno, nachádzajúcom sa vo východných bellunskych Dolomitoch. Vyloženie bicyklov a jazda na bicykli cez Vezzano, Ponte Mas, San Gregorio nelle Alpi (podhorská dedinka pod kopcom Pizzocco 2186 m.n.m.) až do Feltre (renesančné horské mestečko). (na bicykli cca. 45 km) Naloženie bicyklov a cesta autobusom do ubytovacieho zariadenia, spoločná večera, individuálny program.

5.deň 2. jún 2024 (nedeľa)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie. Presun autobusom na autobusový terminál Punta Sabbioni. Plavba loďou a pešia prechádzka mestom Benátky, nachádzajúcom sa na 118 ostrovoch, spojených viac ako 400 mostami, predelených Veľkým kanálom – Canal Grande na dve časti. Prehliadka najvýznamnejších pamiatok dóžov palác, bazilika sv. Marka, zvonica, most Rialto, most nárekov, Akadémia, nebudú chýbať ani ostrovy Murano a Burano. Vo večerných hodinách odchod späť na Slovensko.

6.deň 3. jún 2024 (pondelok)

V ranných hodinách príchod na Slovensko, vystupovanie podľa nakladania, s výnimkou Bratislavy, kde stojíme na pumpe OMV Einstenova, oproti Auparku.

Galéria