Štyri štáty - okolo Bodamského jazera s návštevou vodopádov Rheinfall a kvetinového ostrova Mainau

Cena
590 eur s DPH
03.05 - 09.05.24

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 7
Termín: 03.05 - 09.05.24
Slovensko
Nemecko
Min. osôb: 25
Max. osôb: 25
Min. vek: 10

Popis zájazdu

Popis zájazdu

Bodamské jazero s rozlohou 536 km2 je po Balatone a Ženevskom jazere tretím najväčším jazerom  v Európe a jeho okolie je už po stáročia dynamickým kultúrnym regiónom. Jazero dosahuje dĺžku  63 km a šírku 14 km a hĺbku do 254 m. Vody jazera obmývajú niekoľko štátov, Švajčiarsko (27% ), Nemecko (62%) a Rakúsko (11%).

Bodamské jazero tvoria v podstate dve jazerá: Horné - Obersee a Dolné - Untersee, ktoré sú navzájom prepojené pri Kostnici Rýnskym jazerom..Rýn, ako jedna z najväčších európskych riek ústi pri Harde - na území Rakúska do Horného jazera, preteká Bodamským jazerom a opäť ho opúšťa pri švajčiarskom  mestečku Stein. Prírodná chránená oblasť okolo ústia Rýna má rozlohu cca 2.000 ha. Je najväčšou chránenou krajinnou oblasťou s plytkou vodou a mokraďami.

Veľkou časťou cesty nás bude sprevádzať európsky veľtok – Rýn. Cyklozájazd prinesie návštevu rýnskych vodopádov, najväčších vodopádov v Európke, so šírkou 150 m a výškou 23 m, nachádzajúcimi sa v blízkosti mestečka Schaffhausen. Milovníci prírodných krás si prídu na svoje aj na kvetinovom ostrove Mainau. Májový termín zájazdu prinesie zakvitnuté záhrady a rozžiari celý ostrov.

Atraktivitu zájazdu zvyšuje aj jazda miništátikom Lichtenštajnsko. Návšteva tohto kniežatsva s rozlohou len 160 km² prináša aj zastávku v hlavnom meste – Vaduze. Etapa, ktorá povedie Vadúzom má ešte jednu osobitosť, a to,že prebicyklujeme za jediný deň 4 štáty. Pre necyklistov je MOŽNOSŤ ÍSŤ NA PEŠO.

Platobné podmienky

Celková cena zájazdu: 590 Euro/osoba

Príplatok za e-bike 10 Euro (prihlásenie priamo cez stránku)

V cene je zahrnuté: ubytovanie, doprava (vrátane dopravy bicyklov v cyklovlečke), polpenzia, pobytová taxa, delegát CK, cyklomapky, poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie.

V cene nie je zahrnuté: lístok na loďky pri Rheinfalle, kompu, obedy, individuálne výdavky, cestovné poistenie.

Platobné podmienky

- záloha 190 Euro do 2 týždňov od prihlásenia

- doplatok 400 Euro do 31. marca 2024

Uzávierka prihlášok:

15. februára 2024

 

Orientačné časy odchodov

14:30 Nová Dubnica, pumpa Oktan

14:50 Trenčín (nastupovanie len bez bicykla, s predchádzajúcim naložením bicykla)

17:30 Bratislava, pumpa OMV pri Auparku, prvá OMV smerom od Žiliny smerom do Rakúska, ul Pri seči 6

Podľa miesta a počtu účastníkov môžu byť časy ešte upravené.

Iné miesto nastupovania smerom od Novej Dubnice smerom do Bratislavy po diaľnici môže byť pridané pri min. 5 účastníkoch. Finálne časy a miesta odchodov zasielame prihláseným účastníkom cca. týždeň pred zájazdom. Pre účastníkov mimo uvedených destinácii, možnosť zabezpečenia dopravy do miesta nastupovania aj s bicyklami. (za príplatok) Prosíme Trenčanov o naloženie bicyklov v Novej Dubnici, resp. na predzájazdovom naložení v Kolačíne. 

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), každý účastník obdrží osobitné cyklomapky s príslušnými kontaktnými údajmi a miestom nakladania bicyklov.

Vyhradzujeme si právo zmeny poradia etáp, predovšetkým v prospech ideálneho počasia počas etapy na ostrov Mainau a k Rheinfallu. Zároveň si vyhradzujeme právo zmeny trás pri nepredvídateľných okolnostiach. 

Systém jazdenia

Zájazd je organizovaný tak, že na čele pelotónu je vedúci zájazdu, ktorý vedie pelotón účastníkov. Počas jazdy sa robia prestávky na občerstvenie a obed.  Samozrejme, nie je podmienkou jazdiť v pelotóne, po dohode možný vlastný program.

Cestovná kancelária nepreberá zodpovednosť za vlastný program účastníkov a neorganizuje ani dodatočnú dopravu pre účastníkov, ktorí sa rozhodnú organizovať si  vlastný program.

 Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných. (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) ,v prípade dostupnosti sú vedené po osobitných cyklocestách.

Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne .

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené ubytovacom zariadení Gasthof Hosbein. Ubytovanie po 2-4 na izbe, sociálne zariadenie na izbe. Raňajky kontinentálne, večere trojchodové, všetko podávané priamo v ubytovacom zriariadení.

 

 

Orientačné časy odchodu

14:30 Nová Dubnica

14:50 Trenčín (len rýchle nastupovanie s predchádzajúcim naložením bicykla v Novej Dubnici)

17:00 Bratislava

Iné miesta po diaľnici Nová Dubnica - Bratislava pri min. počte 4 účastníkov.

Časy odchodov budú upresnené vo finálnych pokynoch k zájazdu. 

Itinerár

1. deň 3. máj 2024 (piatok)

V poobedných hodinách odchod do Nemecka. Cestou hygienické prestávky.

2. deň 4. máj 2024 (sobota)

V ranných hodinách príchod do Wasserburgu, vyloženie bicyklov, jazda pobrežím Bodamského jazera cez mesto Kressbronn am Bodensee, ležiace na hranici Bavorska a Badensko - württembergska, pokračovanie cez mesto Friedrichshafen, spojené so životom vynálezcu Ferdinanda von Zeppelina až do ubytovacieho zariadenia v Heiligenbergu. (Na bicykli cca. 55 km.) Rozubytovanie a spoločná večera, individuálny program.

3. deň 5. máj 2024 (nedeľa)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Po raňajkách zjazd z Heiligenbergu späť k Bodamskému jazeru. Jazda cez malebné bývalé cisárske mesto überlingen okolo Bodamského jazera cez Sipplingen, Ludwigshafe až k Mainau. Návšteva kvetinového ostrova. Prejazd kompou cez Bodamské jazero. (Na bicykli cca. 55 km.) Naloženie bicyklov a cesta autobusom do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

4. deň 6. máj 2024 (pondelok)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Po raňajkách presun autobusom do Sevelenu vo Švajčiarsku. Vyloženie bicyklov. Jazda cez Vaduz (Lichtenštajnsko). Krátka zastávka vo Vaduze. Následne pokračovanie v jazde na bicykli cez Švajčiarsko do starobylého mestečka Lindau na brehu Bodamského jazera v Nemecku. (Na bicykli cca. 64 km.) Naloženie bicyklov a cesta autobusom do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

5. deň 7. máj 2024 (utorok)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Po raňajkách presun autobusom do Schaffhausenu vo Švajčiarsku. Zastávka pri jednom z najväčších riečnych vodopádov Rheinfall ( šírka 150). Vyloženie bicyklov. Cesta cez jedno z najkrajšich švajčiarskzch miest Stein am Rhein do nemeckého starého hraničného mesta Kostnica (známe z našich dejín väznením a upálením Jána Husa). (Na bicykli cca. 54 km.) Naloženie bicyklov a cesta autobusom do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

6. deň 8. máj 2024 (streda)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie. Jazda na bicykli z ubytovacieho zariadenia Meersburgu. Jazda loďou do Kostnice. Odtiaľ pokračovanie na bicykli pozdĺž Bodamského jazera do švajčiarskeho starého mestečka Arbon známeho hradom s hradnou vežou. (Na bicykli cca. 63 km.) Po naložení bicyklov cesta domov na Slovensko.

7. deň 9. máj 2024 (štvrtok)

V ranných hodinách príchod na Slovensko, nastupovanie ako vystupovanie, okrem Bratislavy, kde stojíme na OMV Einsteinova. (oproti Auparku)

Galéria