Česko-Saské Švajčiarsko 2022

Cena
320 eur s DPH
10.05 - 15.05.22


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 6
Termín: 10.05 - 15.05.22
Slovensko
Česká republika/ Nemecko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 38
Min. vek: 12
Voľných miest: 36

Popis zájazdu

Národný park České Švajčiarsko bol vyhlásený dňa 1.1.2000 s rozlohou 79km2 ako najmladší český národný park. Park prilieha k nemeckej časti nazývanej Saské Švajčiarsko (Nationalpark Sächsische Schweiz). Podstatnou a ikonickou časťou národného parku sú Labské pískovce. 

Krajina prináša unikátnu rôznorodosť, skalné chrbáty, dlhé kaňony, pieskovcové veže, ako aj stolové hory. Najvyšším vrcholom je Ružový vrch, vysoký 619 m.n.m., najnižším bodom, ktorý drží primát aj ako najnižšie miesto v Českej republike – Kaňon Labe s nadmorskou výškou 114 m.n.m.. Českosaské Švajčiarsko predstavuje rozsiahly komplex skalných útvarov, ako aj unikátnu ľudovú architektúru, množstvo malebných miest, mestečiek a hradov v údolí rieky Labe. K atraktivite tohto územia prispeli aj šľachtické rody Kinských a Clary-Aldringenovcov, ktorí sprístupnili verejnosti množstvo turistických chodníkov ako napríklad skalný most Pravčická brána, hlavnú atrakciu tejto oblasti, spolu s turistickými cestami v okolí Kamenice, či vyhliadok ako napríklad Belveder.

Pre necyklistov je MOŽNOSŤ ÍSŤ  NA PEŠO.

 

 

 

 

Nástupné miesta s bicyklami a časy (uvedené časy sú časy odchodu)

Orientačné časy odchodov:

10.5.2022 Nová Dubnica, 23:00, pumpa Oktan

Iné miesta nastupovania po trase Nová Dubnica – Nové Mesto nad Váhom môžu byť začlenené pri nastupovaní min. 5 účastníkov. Trasa autobusu smerom do ČSS nie je cez Bratislavu. 

Doprava z iných miest ako je uvedené, môže byť individuálne dohodnutá s CK ZAINO a nie je zahrnutá do ceny zájazdu.  

Definitívne miesta nakladania budú zaslané v osobitnom maili s pokynmi cca. 10 dní pred zájazdom. 

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný). Ku každej etape budú rozdané osobitné mapky.

Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, po osobitnej cykloceste Labskej cykloceste – resp. cestách 2. a 3. triedy. Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne a uvedené s podrobným popisom nižšie. Na cyklistiku je vhodný trekový bicykel. 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie v penzióne turistického typu je zabezpečené na jednom mieste v obci Doubice, dvojlôžkové izby. V každej izbe je vlastné sociálne zariadenie. Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení, večere priamo v ubytovacom zariadení. Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

Prvé organizované stravovanie je večera 11.05. 2022, posledné raňajky 15.05.2022. 

Platobné podmienky:

100 euro záloha do 31.01.2022

220 euro doplatok do 15.03.2022

 

Itinerár

1. deň 10. mája 2022

V nočných hodinách odchod do Nemecka na začiatok cyklistiky. Garantované nástupné miesto Nová Dubnica; ostatné nástupné miesta Trenčín, Nové Mesto nad Váhom (min. 5 ľudí, aby bolo začlenené nástupné miesto), následne jazda autobusom cez Českú republiku do Nemecka. (nejdeme cez Bratislavu)

2. deň 11. mája 2022

Príchod k turistickej atrakcii Bastei – Bašty v okolí nemeckého Rathenu. Prehliadka skalného útvaru s krásnymi výhľadmi na územie nemeckej časti Česko-saského Švýcarska. Presun autobusom k pevnosti Königstein. Prehliadka pevnosti, vyloženie bicyklov a jazda na bicykli z Königsteinu cez Hřensko (najnižšie položené miesto v Českej republike), Mezní Louku , Jetřichovice (v katastri sa nachádza Dolský mlýn známy z rozprávky Pyšná princezná – navštívime pešo) do ubytovacieho zariadenia. (na bicykli cca. 43 km) Zaparkovanie bicyklov. Rozubytovanie v ubytovacom zariadení, spoločná večera, individuálny program.

3. deň 12. mája 2022

Raňajky v ubytovacom zariadení. Jazda na bicykli cez Krásne Pole a Kytlice k Panskej skale (opäť známej z rozprávky Pyšná princezná), ďalej cez Českú Kamenicu mesto nachádzajúce sa na rozmedzí troch chránených krajinných oblastí – Lužické hory, Labské pieskovce a České stredohorie. Pokračovanie v cyklistike k rozhľadni Belveder, ponúkajúcej jedny z najkrajších výhľadov na Labský kaňon. Ďalej cez Hřensko do Děčína. (na bicykli cca. 77 km)

4. deň 13. mája 2022

Raňajky v ubytovacom zariadení. Po raňajkách presun autobusom do obce Hřensko. Tento deň bude zameraný na pešie spoznávanie prírodných krás Česko-saského Švajčiarska. Prvou zastávkou na trase je Pravčická brána, skalná brána vytvorená z kvadrových pieskovcov kriedového pôvodu. Brána je s rozpätím 26,5 m a výškou 16 m najväčšou pieskovcovou skalnou bránou v Európe. Turistická cesta pokračuje cez Meznú lúku až k dvom tiesňavám – Divokej a Edmundovej, ktoré budú absolvované netradične, na pramiciach. Po absolvovaní tiesňav návrat do Hřenska. (celá trasa cca. 16 km) Po turistike zastávka v pivovare Kocour, prehliadka pivovaru, spojená s ochutnávkou a večerou v pivovare. Návrat do ubytovacieho zariadenia, individuálny program.

5. deň 14. mája 2022

Raňajky v ubytovacom zariadení. Po raňajkých presun k zámku Moritzburg, ktorý sa stal najznámejším rozprávkovým zámkom v Československu po natočení Rozprávky Tři oříšky pro Popelku. Vyloženie bicyklov v meste keramiky Meissene, jazda do Drážďan, prehliadka centra mesta a pamätihodností (zvonka) ako Frauenkirche, Semperoper, Zwinger. Pokračovanie v cykloputovaní cez Pillnitz (letohrádok Augusta Silného), vstupnú bránu do nemeckej časti Česko-saského Švýcarska Pirnu až do Rathenu. (na bicykli cca. 53 km) Naloženie bicyklov a presun autobusom do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

6. deň 15. mája 2022

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie. Presun autobusom do Děčína. Prehliadka Děčínskeho zámku, ktorý je známy ako rezidenčný zámok rodu Thun Hohenstein a zámockých záhrad. Vyloženie bicyklov a začiatok cyklocesty. Jazda cez Těchlovice (obec s hrázdenými domami), Velké Březno (empírovský zámok rodiny Chotkovcov), Ústí nad Labem (siedme najväčšie mesto v Českej republike spomínané už v Kosmovej kronike), Sebuzín, Portou Bohemica cez Velké Žernoseky do Litoměřic (mesto na sútoku Labe a Ohře). (na bicykli cca. 53 km) Naloženie bicyklov, voľný program v Litoměřiciach pred odchodom na Slovensko. Jazda autobusom na Slovensko. Príchod na Slovensko v neskorých nočných hodinách.

Galéria