Chorvátsko na bicykloch 2017

Cena
350 eur s DPH
14.09 - 21.09.17

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 8
Termín: 14.09 - 21.09.17
Slovensko
Chorvátsko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 42
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Istria je najväčší polostrov nachádzajúci sa v Jadranskom mori, jeho rozloha je takmer 3,5 tisíc km2. Polostrov sa nachádza prevažne na území Chorvátska, čiastočne na území Slovinska a Talianska. Celkovo západné pobrežie Istrie spolu s ostrovmi zaberá viac ako 500 km.

Polostrov Istria získal pomenovanie podľa ilýrskych Histriov, ktorí toto územie obývali. Územie Istrie bolo viackrát dobyté Rimanmi a tí tu zanechali množstvo pamiatok, ktoré budeme mať možnosť obdivovať. Vzhľadom na geografickú polohu, Istria predstavuje most medzi strednou Európu a Stredomorím a má príjemnú prímorskú klímu. V tomto krásnom prostredí budeme bicyklovať, ako aj tráviť čas pri mori a v mori samotnom.


Nástupné miesta s bicyklami a časy

Odchod zo Slovenska do smerom do Chorvátska v podvečerných hodinách. Presun cez Rakúsko a Taliansko. Konkrétne časy odchodu budú upresnené účastníkom zájazdu. Garantované miesta odchodu Nová Dubnica a Bratislava. Ostatné miesta odchodu budú zverejnené podľa počtu účastníkov z danej lokality.


Doprava bude zabezpečená zájazdovým autobusom, vybaveným klimatizáciou, tónovanými sklami, WC, videom.


Ubytovanie a stravovanie

Viac ako 2000 ročné mesto Poreč sa nachádza na západnom pobreží Istrie, približne 70 km od mesta Rijeka, 50 km Terstu. S počtom obyvateľov približne 16 000 obyvateľov patrí medzi najväčšie mesta na Istrii. Mesto má antickú tradíciu, v centre je možné nájsť zvyšky rímskeho Fóra a Neptunovho a Martovho chrámu. Z byzantských čias sa zachovala Eurfáziova bazilika, zapísaná do svetového kultúrneho dedičstva. V súčasnosti mesto patrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie v Chorvátsku s najširšou ponukou vyžitia.

Ubytovanie je zabezpečené v hoteli Delfin v Poreči. Hotel sa nachádza v stredisku Zelena laguna. Hotel sa nachádza cca. 6 km od centra mesta Poreč. Pláž sa nachádza v tesnej blízkosti hotela cca. 100 m. Pláž ponúka širokú paletu vodných športov, ako napríklad vodné lyžovanie alebo šliapadlá. Ubytovanie bude v dvojlôžkových izbách, každá s vlastným WC sprchou a balkónom. Súčasťou príjemného hotelu je recepcia, reštaurácia, niekoľko barov a tanečná terasa. V areáli je k dispozícii vonkajší bazén s morskou vodou a sú pri ňom lehátka. V cene zájazdu nie je zahrnuté plážové vybavenie. V hoteli je možnosť za poplatok zahrať si tenis, stolný tenis, volejbal alebo zapožičať si bicykel. Do centra mesta Poreč jazdí turistický vláčik, priamo z hotela (za poplatok cca. 2 euro), prípadne sa dá táto cesta absolvovať peši. (cca. hodinka svižnejšou chôdzou).

Stravovanie bude poskytované priamo v hoteli formou polpenzie. Raňajky i obedy budú podávané formou bufetových stolov.

Itinerár

Galéria