Cyklocesta Alpe Adria 2024 - južná časť

Cena
655 eur s DPH
02.08 - 08.08.24


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 7
Termín: 02.08 - 08.08.24
Slovensko
Rakúsko
Min. osôb: 25
Max. osôb: 29
Min. vek: 10
Voľných miest: 0

Popis zájazdu

Všeobecné informácie

Cyklocesta Alpe Adria (tal. Ciclovia Alpe Adria)  je prístupná od roku 2012 a kedy bola realizovaná ako cezhraničný projekt. Odvtedy sa na trase budujú nové cyklocesty a úpravy ciest. V rámci rozvoja cyklocesty bol prestavaný cyklotunel Klammstein v údolí Gastein a viadukty pozdĺž rieky Fella na bývalej železničnej trati Pontebbana.

Cyklocesta Alpe Adria má dĺžku 415 km. Aj keď cesta na niektorých miestach ide strmo do kopca alebo po nespevnených cestách, etapy ľahko zvládnu aj priemerne zdatní cyklisti. My počas tohto zájazdu absolvujeme jej južnú časť. 

Cyklocesta Alpe Adria vedie z historického Mozartovho Salzburgu v Rakúsku do talianskeho mesta Grada na taliansko-slovinskom Jadrane. Cyklocesta sa nazýva tiež Transalpská  vďaka integrácii Tauernského tunela s krátkou jazdou vlakom. My však tento rok absolvujeme jej južnú časť. (viď program)

Alpe Adria prechádza cez dve krajiny: Rakúsko a Taliansko. Počas zájazdu zažijete jazdu od Álp až k Jadranu s kúpaním v Jadrane v samotnom Grade.

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovacie zariadenie je zabezpečené na 2 miestach. Prvé dve noci je ubytovanie v Spittal an der Drau v ubytovaní Gasthof, s ubytovaním po 2-4 osobách na izbe. Následne 2 noci v dvojhviezdičkovom hoteli v Grade. Ubytovanie po 2 osobách. Stravovanie je zabezpečené priamo v tom-ktorom ubytovacom zariadení. Raňajky kontinentálne, večere trojchodové, nápoje sa uhrádzajú individuálne.

Cena a platobné podmienky

655 Euro/osoba - zahŕňa ubytovanie, dopravu, polpenziu, DPH, sprievodcu CK, cyklomapky, poistenie CK proti insolventnosti, pobytové taxy.

Cena nezahŕňa: vlak, vstupné do jaskyne

- záloha 255 Euro do 2 týždňov od prihlásenia

- doplatok 400 euro do 31.05.2024

Uzávierka prihlášok

23. februára 2024

E-bike

V prípade, ak si chcete zobrať e-bike, prosím nastavte si to v rámci prihlasovacieho systému. Poplatok za e-bike 10 euro

 

 

Itinerár

1. deň 2. augusta 2024 (piatok)

V nočných hodinách odchod na zájazd do miesta štartu (orientačné časy: 23:00 Nová Dubnica, 23:20 Trenčín, 23:45 Nové Mesto nad Váhom, Bratislava 02:20 - bude to už reálne 3. augusta 2024). Prosíme Trenčanov o naloženie bicyklov v Novej Dubnici deň pred zájazdom. V Trenčíne Vás vezmeme bez bicyklov.

2. deň 3. augusta 2024 (sobota)

Presun autobusom zo Slovenska do Dorfgasteinu a jazda na bicykli až k železničnej stanici, následne krátka jazda vlakom tunelom pod Alpami. Po vystúpení z vlaku pokračovanie v cyklojazde údolím rieky Dráva až do mesta Spittal an der Drau. (na bicykli cca. 68 km, vlakom cca. 8,5 km) Rozubytovanie v druhom ubytovacom zariadení, spoločná večera, individuálny program.

3. deň 4. augusta 2024 (nedeľa)

Raňajky v ubytovacom zariadení, pokračovanie cykloputovania údolím rieky Dráva, jazda cez Feistritz an der Drau, ďalej cez druhé najväčšie mesto rakúskej spolkovej krajiny Korutánska - kúpeľné mesto Villach, pokračovanie ďalej údolím rieky Gail smerom na talianske hranice. Prekročenie štátnej hranice v obci Arnoldstein a pokračovanie do Tarvisia. (na bicykli cca. 70 km) Naloženie bicyklov a návrat autobusom späť do druhého ubytovacieho zariadenia.Spoločná večera, invididuálny program. (ak by vyšiel čas kúpanie v Millstätter See)

4. deň 5. augusta 2024 (pondelok)

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie v druhom ubytovacom zariadení. Presun autobusom do Tarvisia (miesta ukončenia predošlej etapy). Jazda bývalou železničnou traťou, samozrejme vrátane tunelov a mostov, cez obec Pontebba, ďalej pokračovanie údolím rieky Fella, cez obnovenú obec Venzone, ďalej z Gemonu del Friuli až do Tricesimo. (na bicykli cca. 82 km) Naloženie bicyklov a cesta do ubytovacieho zariadenia v Grade. Rozubytovanie v druhom ubytovacom zariadení, spoločná večera, individuálny program.

5. deň 6. augusta 2024 (utorok)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Pokračovanie cykloputovania z Tricesima (miesta ukončenia predošlého dňa) cez Udine, hlavné mesto regiónu Friuli-Venezia Giulia, ktoré postavené v benátskom renesančnom štýle, s osobitou radnicou. Jazda na bicykli cez unikátne mesto Palmanova, vybudované v tvare hiezdy, zapísané na listine svetového dedičstva UNESCO. Z Palmanovy jazda cez ďalšie historické mesto Cervignano del Friuli až do letoviska Grado. (na bicykli cca. 60 km) Voľný čas v Grade, spoločná večera, individuálny program.

6. deň 7. augusta 2024 (streda)

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie. Takmer celodenný program na pláži v Grade. V podvečerných hodinách odchod späť na Slovensko.

7. deň 8. augusta 2024 (štvrtok)

V skorých ranných hodinách príchod na Slovensko. Nastupovanie ako vystupovanie s výnimkou Bratislavy, kde sa vystupuje na pumpe OMV Einstenova ulica, oproti Auparku.

Galéria