Dolomity, Val di Sole a jazero Como

Cena
420 eur s DPH
11.09 - 17.09.22

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 7
Termín: 11.09 - 17.09.22
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 32
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Slnečné údolie alebo v originálnom talianskom znení Val di Sole má viac ako 40 kilometrov. Samotné pomenovanie jasne svedčí o množstve slnečných dní, ktorých býva ročne viac ako 300. Údolie sa nachádza v bezprostrednom okolí rieky Noce, vlievajúcej sa do jazera svätej Justíny v tesnej blízkosti priesmyku Passo Tonale, či národného parku Parco dello Stelvio a Brentských Dolomitov – Adamello Brenta.

Val di Sole ponúka neopakovateľnú horskú scenériu vrcholov ako Tosa, Brenta, Peller, či Sasso Rosso, z ktorých najvyššie dosahujú nadmorskú výšku viac ako 3000 m.n.m.. Pod nimi sa nachádzajú tradičné lyžiarske mestečká ako Vermiglio, Croviana, či Malè, považované za hlavné mesto celého regiónu.

Zájazd nás zavedie nielen do samotného Slnečného údolia, ale aj do ďalších zákutí taliankych Dolomitov. Čas strávime prostredí zapísanom v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Zažijeme aj kúpanie v miestnych jazerách - jazere sv. Justíny, či jazere Como.

Keďže je náš zájazd cyklozájazdom,, s výnimkou jedného dňa venovaného turistike, k autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka. 

Na tento zájazd je ideálny trekový bicykel.

 

Platobné podmienky

Celková cena zájazdu: 420 euro/osoba

V cene je zahrnuté: doprava (vrátane dopravy bicyklov v cyklovlečke), polpenzia, pobytová taxa, delegát CK, cyklomapky, poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie, cyklomapky.

V cene nie je zahrnuté: lanovky, obedy, individuálne výdavky, cestovné poistenie.

Platobné podmienky: 

do 15.04.2022 záloha vo výške 100 euro

do 30.06.2022 doplatok vo výške 320 euro

Cena zájazdu zahŕňa: dopravu, vrátane bicyklov v osobitnej cyklovlečke, polpenziu (raňajky a večere, služby sprievodcu, cyklomapky, pobytovú taxu)

Cena zájazdu nezahŕňa: vstupné, individuálne výdavky

 

V prípade neuskutočnenia zájazdu budú všetky platby vrátené v plnej výške, zakrátko po oznámení o jeho zrušení. Nevydávame žiadne vouchre na budúcu sezónu.

 

Orientačné časy odchodov

Nová Dubnica, 14:00, pumpa Oktan

Bratislava, 17:00, pumpa OMV pri Auparku, prvá od Žiliny, smerom do Viedne. Podľa miesta a počtu účastníkov

môžu byť časy ešte upravené.

Iné miesto nastupovania smerom od Novej Dubnice smerom do Bratislavy po diaľnici môže byť pridané pri min. 5 účastníkoch. Finálne časy a miesta odchodov zasielame prihláseným účastníkom cca. týždeň pred zájazdom. Pre účastníkov mimo uvedených destinácii, možnosť zabezpečenia dopravy do miesta nastupovania aj s bicyklami. (za príplatok)

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), každý účastník obdrží osobitné cyklomapky s príslušnými kontaktnými údajmi a miestom nakladania bicyklov.

Vyhradzujeme právo zmeny trás pri nepredvídateľných okolnostiach, trasy môžu byť do uskutočnenia zájazdu mierne upravené podľa aktuálnej situácie.

Systém jazdenia

Zájazd je organizovaný tak, že na čele pelotónu je vedúci zájazdu, ktorý vedie pelotón účastníkov. Počas jazdy sa robia prestávky na občerstvenie a obed. Samozrejme, nie je podmienkou jazdiť v pelotóne, po dohode možný vlastný program.

Cestovná kancelária nepreberá zodpovednosť za vlastný program účastníkov a neorganizuje ani dodatočnú dopravu pre účastníkov, ktorí sa rozhodnú organizovať si vlastný program.

Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných. (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne a uvedené s podrobným popisom vyššie. Etapy

sú v prípade dostupnosti vedené po osobitných cyklocestách.

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené na dvoch miestach. Prvé tri noci noci prvé ubytovacie zariadenie v mestečku Vermiglio a 1 noc druhé ubytovacie ubytovanie v okolí mesta Poggiridenti.

Ubytovanie je zabezpečené v hoteli *** prvé tri noci a v hoteli **štvrtú noc.

Prvé ubytovanie má 2lôžkové izby. Možnosť aj 2-4 lôžkových v prípade záujmu, resp. po vyčerpaní možnosti ubytovania v dvojlôžkových izbách.

Druhé ubytovanie má 2 lôžkové izby.

Každá izba má vlastné sociálne zariadenie.

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky aj večere budú zabezpečené priamo v ubytovacích zariadeníiach Raňajky kontinentálneho typu, večere trojchodové menu. (nápoje sa platia osobitne) Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Prvé zabezpečené stravovanie večera 12.09.2022 a posledné 16.09.2022 raňajky.

Itinerár

1. deň 11. septembra 2022

Odchod zo Slovenska do Talianska cez Rakúsko podľa časov odchodu, miesta nastupovania podľa finálneho mailu s pokynmi. Garantované miesta nastupovania Nová Dubnica a Bratislava.

2. deň 12. septembra 2022

Presun autobusom zo Slovenska do mesta Pisogne, ležiaceho na v severnej časti jazera Iseo, v mieste ústia rieky Oglio do jazera. Rieka Oglio nás bude sprevádzať celou etapou tento deň. Jazda kúpeľným mestečkom Darfo Boario Terme údolím Valle Camonica zapísanom na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, pättisícovým mestečkom Breno, ďalej cez Capo di Ponte, známym pravekými skalnými maľbami, cez Manollo až do Edola (na bicykli cca. 63 km). Voľný čas v Edole. Naloženie bicyklov a presun autobusom do ubytovacieho zariadenia, rozubytovanie, spoločná večera, individuálny program.

3. deň 13. septembra 2022

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun autobusom k základni strediska Pejo - Pejo Fonti. Jazda lanovkou na vrchol trojtisícovky Pejo 3000. Jazda lanovkou dole späť do Pejo Fonti. Vyloženie bicyklov a jazda cez horskú dedinku Cogolo, dedinku so skokanskými mostíkmi Pelizzano, ďalej údolím rieky Noce cez Dinaro, okolo Caldes dedinky s hradom z 13. storočia do mesta Cles následne až k jazeru sv. Justíny (na bicykli cca. 50 km). V prípade priaznivého počasia možnosť kúpania. Indviduálny program, naloženie bicyklov a návrat autobusom do ubytovacieho zariadenia, spoločná večera, individuálny program.

4. deň 14. septembra 2022

Raňajky v ubytovacom zariadení, presun autobusom do blízkosti Ospizio Bartolomeo a začiatok turistiky v smerom k holi Valiolo, po horskom hrebeni až po Monte Tonale. Cestou bude nasledovať opustená rakúska dedina z prvej svetovej vojny Citta Morta, ďalej pokračovanie smerom na Val di Strino, okolo pevnosti Forte Zaccarana späť k Ospizio Bartolomeo. (cca. 12 km peši), turistika na cca. 5 hodín. Presun autobusom späť do Vermiglia. Individuálny program vo Vermiglii, spoločná večera.

5. deň 15. septembra 2022

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie v prvom ubytovacom zariadení. Následne autobusový presun do Bormia, mesta známeho aj lyžiarskymi podujatiami v rámci pretekov svetového pohára. Vyloženie bicyklov a jazda údolím rieky Adda v národnom parku Stelvio, okolo klimatických kúpeľov v Sondalo, cez Grosio mestečko s unikátnymi skalnými maľbami do Tirana, východiskového miesta červeného berninského vlaku. Jazda okolo terasovitých viníc až do miesta ubytovania v najmenšom meste okresu Sondrio - Poggiridenti. Rozubytovanie v druhom ubytovacom zariadení, spoločná večera, individuálny program.

6. deň 16. septembra 2022

Raňajky v ubytovacom zariadení , odubytovanie. Jazda na bicykli priamo z ubytovacieho zariadenia cez Sondrio pôvodne rímske mesto s hradom Castel Masegrea, pokračujúc cez historické mestečko Morbegno s prejazdom cez ikonický most Ponte di Ganda. Cyklojazda pokračuje cez stredoveké mestečko Traona, prejazd k prírodnej rezervácii Pian di Spagna až do mesta Colico na brehu jazera Como. Voľný čas na kúpanie, resp. Iný individuálny program, následne naloženie bicyklov a jazda späť na Slovensko. Prejazd Talianskom a Rakúskom pri návrate na Slovensko.

7. deň 17. septembra 2022

Príchod na Slovensko v doobednajších hodinách. Vystupovanie na rovnakých miestach ako nastupovanie. (v Bratislave pumpa v opačnom smere)

Galéria