Dunajská cyklocesta 2024 z Ostrihomu do Budapešti

Cena
150 eur s DPH
13.04 - 14.04.24

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 2
Termín: 13.04 - 14.04.24
Slovensko
Maďarsko
Min. osôb: 25
Max. osôb: 25
Min. vek: 10

Popis zájazdu

Všeobecný popis

Keď sa povie Dunajská cyklocesta, väčšina si zrejme predstaví trasu z Passau do Viedne. My počas tohto víkendového zájazdu absolvujeme slovensko-maďarskú časť v celkovej dĺžke takmer 100 kilometrov počnúc Ostrihomom a končiac v metropole našich južných susedov v Budapešti. Celú cestu nás bude spájať rieka Dunaj, druhý najdlhší európsky vodný tok.

Putovanie začneme v maďarskom pohraničnom mestečku Ostrihom, návštevou miestnej baziliky, ktorá je tretím najväčším európskym kostolom po bazilike sv. Petra v Ríme a katedrále sv. Pavla v Londýne. Ďalej navštívime slovenský náprotivok mesta Ostrihom - Štúrovo. Z ďalšch miest navštívime stredoveký klenot - hrad Visegrad, vybudovaný už v 13. storočí. V 14. storočí bol Visegrád hlavným mestom Uhorska. Po Visegrade nasleduje tzv. Ohyb Dunaja, jeden z najznámejších meandrov Dunaja na celom jeho toku. Ďalej navštívime partnerské mesto Dubnice nad Váhom, mesto Vác, kde prespíme.

Budeme ďalej pokračovať v malebnom umeleckom mestečku Szentendre (alias po slovensky Svätý Ondrej), osídlené srbským obyvateľstvom a od 18. storočia vyhľadávané spevákmi, maliarmi, sochármi.

Finálny bod programu predstavuje samotné hlavné mesto Budapešť, s návštevou hradného vrchu, baziliky sv. Štefana, budovy parlamentu (zvonka), Vörösmartyho námestia. To je len stručný výpočet pamiatok, ktoré na Vás v Budapešti budú čakať.

Stravovanie a ubytovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú podané priamo v ubytovacom zariadení. Večera ca. 15 minút od ubytovacieho zariadenia.

Raňajky sú kontinentálneho typu (chlieb, šunka, syr, čaj, káva...), večere budú formou trojchodovej večere. Počas dňa sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Maďarsko aj z gastronomickej stránky.

Ubytovanie dvojlôžkových, trojlôžkových izbách a štvorlôžkovom apartmáne v hoteli v meste Vác, hotel Vác, 3 hviezdičkový hotel.

Sociálne zariadenie priamo na izbe.

Večere v reštaurácii, 3 chodové v centre mesta.

 

Orientačné časy odchodov: (časy budú upravené a podľa počtu účastníkov z jednotlivých miest - presný čas bude uvedený v predzájazdových pokynoch) Prosíme účastníkov z Trenčína o predzájazdové nakladanie bicyklov, resp. naloženie v Novej Dubnici pred odchodom autobusu. V Trenčíne bude možné len nastupovanie bez bicyklov. Cestou späť možné vystupovanie aj s bicyklom.

Orientačné časy nastupovania

Nová Dubnica 4:30

Trenčín 4:50

Nové Mesto nad Váhom: 5:20

Piešťany 5:40

Ďalšie pristupovanie možné po dohode s CK ZAINO. Autobus pôjde po trase Nová Dubnica - Trnava - Šaľa - Nové Zámky - Ostrihom.

Programy

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu. Ku každej etape budú rozdané mapky. Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady.

V prípade, ak by bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých účastníkov potrebné zabezpečiť autobusovú dopravu mimo spoločnej trasy, sú títo účastníci zájazdu povinní uhradiť takto vzniknuté náklady.

Cena a platobné podmienky

150 euro zahŕňa dopravu, polpenziu, DPH, sprievodcu CK, cyklomapky, poistenie CK proti insolventnosti. 

Cena zájazdu splatná formou:

1. splátka zálohy 50 euro do 2 týždňov od prihlásenia

2. doplatok 100 euro do konca februára 2024

Minimálny počet účastníkov

25

E-biky

V prípade, ak si chcete zobrať e-bike, zadajte to priamu do do objednávky, táto bude automaticky upravená o príplatok za e-bike 10 euro. 

Uzávierka prihlášok

15.03.2024

 

S ohľadom na aktuálnu situáciu s energiami, resp. pohonnými hmotami si vyhradzujeme právo zvýšiť cenu zájazdu o neočakávané náklady v súlade s ustanovením §741c občianskeho zákonníka.

Itinerár

1. deň 13. apríl 2024 (sobota)

Jazda zo Slovenska do Maďarska. Nástupné miesta Nová Dubnica, Trenčín (len na nastupovanie s bicyklom naloženým vopred), Nové Mesto nad Váhom, Piešťany. Po príchode do Maďarska prehliadka baziliky v Ostrihome. Vyloženie bicyklov a jazda cez Štúrovo, na Slovensku známy Nagymaros, historické bývalé hlavné mesto Visegrad až do mesta Vác. (na bicykli cca. 50 km) Uschovanie bicyklov, rozubytovanie, spoločná večera, individuálny program.

2. deň 14. apríl 2024 (nedeľa)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie. Jazda z Vácu cez Szentendre, ďalej cez Budakalász až do samotného centra Budapešti. /na bicykli cca. 40 km) Naloženie bicyklov na vlečku a pešia prehliadka mesta Budapešť. Vo večerných hodinách odchod späť na Slovensko.

Galéria