Dunajská cyklocesta z Passau do Kremsu 2024

Cena
500 eur s DPH
30.06 - 05.07.24

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 6
Termín: 30.06 - 05.07.24
Slovensko
Rakúsko
Min. osôb: 3
Max. osôb: 6
Min. vek: 10

Popis zájazdu

Všeobecné informácie

Dunajská cyklocesta (Donauradweg) je legendárna cyklocesta, vedúca po brehoch rieky Dunaj. So svojou dĺžkou 1200 km je súčasťou Európskej trasy Euro velo 6. Za najkrajšiu časť je považovaný úsek z Pasova do Viedne, ktorý ročne absolvuje viac ako 300 000 cyklistov.

Na cestách cyklocesty nás bude čakať 5 cyklodní a okolo 270 km, v okolí druhého najväčšieho európskeho vodného toku. Cykloputovanie prináša pohodové bicyklovanie, plné historických pamiatok, mestečiek plných kostolíkov, kláštorov, vinárskych usadlostí, historických hradov alebo aj rôznych technických pamiatok.

Zo všetkých pamätihodností idúc z Pasova na východ, po toku rieky Dunaj možno spomenúť  kláštor vo Wilheringu, mesto Linz, najväčší benediktínsky kláštor v Európe v mestečku Melk, či gastronomickými špecialitami známe mestečko Krems. Ako sami uvidíte, čaká na Vás toho oveľa viac.

Stravovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú kontinentálneho typu (chlieb, šunka, syr, čaj, káva...), večere budú varené s jednotným menu. Počas dňa sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Rakúsko aj z gastronomickej stránky.

Vegetariánov prosíme o osobitné oznámenie tejto skutočnosti.

Počas zájazdu bude možné zakúpiť potraviny v niektorom z obchodov  po trase.

Vybavenie ubytovacieho zariadenia

Ubytovacie zariadenie je zabezpečené postupne po trase, 2 ubytovacie zariadenia. Ubytovanie je zabezpečené v hoteloch a penziónoch s vlastnou kúpeľňou a sociálnym zariadením. Prvé aj druhé ubytovacie zariadenie kategória penzión.

Ubytovanie je po 2 až 5 osobách na izbách.

Profily tratí

Trate sú plánované v prevažnej miere po Dunajskej cykloceste, vo veľkej väčšine prípadov na asfaltovom povrchu. Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 55 km denne a uvedené s podrobným popisom vyššie.

Programy

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu . Ku každej etape budú rozdané  mapky. Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady. V prípade, ak by bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých účastníkov potrebné zabezpečiť autobusovú dopravu mimo spoločnej trasy, sú títo účastníci zájazdu povinní uhradiť takto vzniknuté náklady.

Cena zájazdu

500 euro/osoba - obyčajný bicykel

510 euro/osoba - e-bike, prosíme nastavte si pri objednávke

Cena zahŕňa: dopravu Nová Dubnica - Dunajská cyklocesta a späť, polpenzia (večera 1. deň - raňajky 5. deň, ubytovanie v penzióne (na izbe po 2-5 osôb), poistenie CK proti insolventnosti,  delegát CK, DPH)

Cena nezahŕňa: obedy, individuálne výdavky, vstupné, cestovné poistenie.

Miesta nastupovania

Nová Dubnica

Trenčín (prosíme len rýchle nastupovanie bez bicykla)

Nové Mesto nad Váhom

Piešťany

Nové Zámky

Zemné

Bratislava

Osobitná informácia

Zájazd sa organizuje ako doplnenie ucelenej skupiny z Nových Zámkov a okolia, preto je cesta organizovaná cez juh Slovenska a pokiaľ ide o voľné miesta na zájazde je ponúkaných len niekoľko miest.

Minimálny počet účastníkov

19

Uzávierka prihlášok

10. júna 2024

 

 

Itinerár

1. deň 30. jún 2024 (nedeľa)

Nočný odchod na zájazd, orientačný čas odchodu z Novej Dubnice 22:00, Trenčín 22:20. Následne presun do ostatných nástupných miest, jazda na juh Slovenska na naloženie ďalších účastníkov zájazdu.

2. deň 1. júl 2024 (pondelok)

Naloženie účastníkov zájazdu na južnom Slovensku. Orientačné odchody 0:30 Nové Zámky, 1:15 Zemné, 3:15 Bratislava. Tranzit Rakúskom a Nemecko až do mesta Passau. Jazda na bicykli z Passau po chránenej oblasti Dounauleiten. Prejazd cez Erlau, Obernzell ponad vodnú elektráreň Jochenstein na hranici Nemecka a Rakúska, okolo kláštora a Engelszell až do ubytovacieho zariadenia v obci Haibach ob der Donau. Na bicykli cca. 45 km.

3. deň 2. júl 2024 (utorok)

Jazda na bicykli k pod Dunajskú slučku, jazda na bicykli do mestečka Aschach, následne do mestečka Eferding s pôvodnou stredovekou architektúrou a zámkom Starhemberg do Wilheringu a následne do okolia Linzu. Na bicykli cca. 54 km a následne cesta do prvého ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

4. deň 3. júl 2024 (streda)

Na bicykloch do hlavného mesta Horného Rakúska – Linzu. Prejazd okolo historickej obce Steyregg. Jazda cez mesto Mauthausen, obec Au an Donau do Greinu . Na bicykli cca. 73 km. Možnosť skoršieho naloženia bicyklov v Mauthausene, cca. 37 km. Jazda autobusom na ubytovanie, do druhého ubytovacieho zariadenia. Rozubytovanie, spoločná večera, individuálny program.

5. deň 4. júl 2024 (štvrtok)

Jazda z Greinu cez horami obklopenú oblasť Strudengau, cez Hößgang a Freyenstein. Jazda okolo elektrárne Ybbs – Persenbeug, po dohode aj návšteva elektrárne, do mestečka Ybbs, možnosť návštevy múzea bicyklov ďalej cez dedinky Sarling, Säusenstein a Krummnußbaum až po mestečko Pöchlarn. Na bicykli cca. 43 km. Pre milovníkov kopcov možnosť ešte výjazdu k bazilike Maria Tafferl a zámku Arstetten. Na bicykli ďalších 23 km so solídnym prevýšením. Návrat na bicykli do druhého ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

6. deň 5. júl 2024 (piatok)

Jazda z Pöchlarnu do Melku. Jazda na druhý breh Dunaja cez Emmersdorf, vstupnej brány do údolia Wachau, cez dedinku Aggstein. Cesta cez obec Willendorf, do Spitzu. cez Weisenkirchen , Dürnstein do finále cyklocesty v Kremse. Na bicykli cca. 55 km. Následne naloženie bicyklov a jazda späť na Slovensko. Príchod Bratislava cca. 19:00, následne Zemné 21:00, Nová Dubnica okolo polnoci.

Galéria