Ennská cesta 2023

Cena
440 eur s DPH
05.07 - 09.07.23

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 5
Termín: 05.07 - 09.07.23
Slovensko
Rakúsko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 34
Min. vek: 10

Popis zájazdu

Popis zájazdu

Ennská cyklocesta predstavuje najmladšiu z rakúskych diaľkových cyklociest, ktoré sú vedené popri rakúskych riekach. Je to skrytý klenot medzi rakúskymi cyklotrasami. Jej naj je krásna rakúska príroda, ktorá stretá cyklistov po celej jej dĺžke. Nie je bez zaujímavosti, že jazdou Ennskou cyklocestou sa prejde troma rakúskymi spolkovými krajinami – Salzburskom, Štajerskom a Horným Rakúskom, ako aj piatimi turistickými regiónmi – Salzburský športový svet, Dachstein – Taury, Grimming, národný park Gesäuse a národný park Vápencové Alpy.

Jazda ponúka výhľady na impozantné horské masívy, romantické horské údolia, divoké potoky, romantické rakúske dedinky v scenérii dachsteinského masívu, Nízkych Táur a pohorí Gesäuse a Reichraminger Hintergebirge ako aj návštevu najstaršieho rakúskeho mesta Enns.

Keďže je náš zájazd cyklozájazdom, k autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka. 

Na tento zájazd je ideálny trekový bicykel.

Pre necyklistov MOŽNOSŤ ÍSŤ NA PEŠO.

Cena a platobné podmienky

Celková cena zájazdu: 440 euro/osoba

V cene je zahrnuté: ubytovanie, doprava (vrátane dopravy bicyklov v cyklovlečke), polpenzia, pobytová taxa, delegát CK, cyklomapky, poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie.

Platobné podmienky

Záloha 100 euro do 2 týždňov od prihlásenia sa na zájazd

Doplatok 340 euro do 15.04.2023

Paušálny príplatok za e-bike 10 euro

 

Uzávierka

15.04.2023

 

Orientačné časy odchodov

Nová Dubnica, 01:00, pumpa Oktan

Trenčín, 01:30

Nové Mesto nad Váhom 2:15

Bratislava, 03:45, pumpa OMV pri Auparku, prvá od Žiliny, smerom do Viedne. Podľa miesta a počtu účastníkov môžu byť časy ešte upravené. Iné miesto nastupovania smerom od Novej Dubnice smerom do Bratislavy po diaľnici môže byť pridané pri min. 5 účastníkoch. Predzájazdové nakladanie bicyklov pre Novú Dubnicu a okolie bude organizované.

Prosíme Trenčanov o predzájazdové naloženie bicyklov. V Trenčíne stojíme len na rýchle nastupovanie bez bicyklov. Finálne časy a miesta odchodov zasielame prihláseným

účastníkom cca. týždeň pred zájazdom. Pre účastníkov mimo uvedených destinácii, možnosť zabezpečenia dopravy do miesta nastupovania aj s bicyklami. (za príplatok)

E-biky

Prosíme o informáciu, že si chcete zobrať e-bike.

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný): Každý účastník obdrží osobitné cyklomapky s príslušnými kontaktnými údajmi a miestom nakladania bicyklov.

Vyhradzujeme právo zmeny pri nepredvídateľných okolnostiach. 

Systém jazdenia

Zájazd je organizovaný tak, že na čele pelotónu je vedúci zájazdu, ktorý vedie pelotón účastníkov. Počas jazdy sa robia prestávky na občerstvenie a obed.  Samozrejme, nie je podmienkou jazdiť v pelotóne, po dohode možný vlastný program.

Cestovná kancelária nepreberá zodpovednosť za vlastný program účastníkov a neorganizuje ani dodatočnú dopravu pre účastníkov, ktorí sa rozhodnú organizovať si  vlastný program.

Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných. (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 55 km denne a uvedené s podrobným popisom vyššie. Etapy sú v prípade dostupnosti vedené po osobitných cyklocestách. Časť cyklotrasy - deň 1 je po frekventovanejších cestách. 

 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené na dvoch miestach 2 noci prvé ubytovacie zariadenie a 2 noci druhé ubytovacie ubytovanie.

Prvé ubytovanie (noc 1. a noc 2.) je zabezpečené v prázdninových domčekoch (Ferienwohnung, podobné mobilným domčekom), a to v dvojlôžkových izbách, resp. v Druhé ubytovanie (noc 3. a noc 4) je v penzióne má dvojlôžkové, trojlôžkové a štvorlôžkové izby. 

Každá izba má vlastné sociálne zariadenie v oboch ubytovacích zariadeniach.

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky aj večere budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky kontinentálneho typu, trojchodové večere  (prvé ubytovacie zariadenie), resp. rovnako tak trojchodové menu (druhé ubytovacie zariadenie. Nápoje sa platia osobitne.  Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

Prvé zabezpečené stravovanie večera 05.07.2023 a posledné 09.07.2023 raňajky.

Itinerár

Deň 1 05.07.2023

Odchod zo Slovenska do Rakúska podľa časov odchodu, miesta nastupovania podľa finálneho mailu s pokynmi. Garantované miesta nastupovania Nová Dubnica a Bratislava. Presun autobusom zo Slovenska do Mooslandlu, vyloženie bicyklov. Bicyklovanie cez turistickú obec Altenmarkt bei Sankt Gallen, Anger, Weyer (miesta, s krásnym vodným mlynom) až do Grossramingu. (na bicykli cca. 53 km) Rozubytovanie v ubytovacom zariadení, spoločná večera, individuálny program.

Deň 2 06.07.2023

Raňajky v ubytovacom zariadení. Pokračovanie smerom k mestu Enns, a to cez Grossraming, Reichraming, Losenstein „hlavné mesto“ oblasti Traunviertel, Ternberg (obec držiaca rekord zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako najväčší vreckový nôž na svete - Taschenfeitel, Steyr (mesto, ktoré dalo pomenovanie regiónu Štajersko až do Ennsu – najstaršieho mesta v Rakúsku. (na bicykli cca. 67 km) Naloženie bicyklov, individuálny program v Ennse, návrat autobusom do ubytovacieho zariadenia, spoločná večera, individuálny program.

Deň 3 07.07.2023

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie. Po raňajkách presun autobusom do mesta Eisenerz. Podľa záujmu jazda ťažobným miestom železnej rudy na dumperoch. Následne jazda na bicykloch okolo vrcholov Tamischbachturm, či Grosser Buchastein v národnom parku Gesäuse cez kláštorné mestečko Admont, cez Liezen až do ubytovacieho zariadenia v Wörschachu. (na bicykli cca. 75 km) Rozubytovanie, spoločná večera, individuálny program.

Deň 4 08.07.2023

Vyloženie bicyklov v dedinke Flachauwinkl, jazda cez lyžiarsku obec, rodisku Hermana Maiera. Jazda cez Altenmarkt (sídlo výrobcu lyží Atomic), Radstadt (mesto týčiace sa pod horou Rossbrand), Pichl, Schladming, mesta na úpätí Schladmingerských Táur až do obce Aich. (na bicykli cca. 55 km). Možnosť kúpania v Aichu, prípadne iný individuálny program. Naloženie bicyklov a presun do ubytovacieho zariadenia. Večera v ubytovacom zariadení, individuálny program.

Deň 5 09.07.2023

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie. Jazda na bicykli cez Pruggern (v blízkosti lyžiarskeho strediska Galsterberg), okolo obce Sankt Martin am Grimming k vodopádu na rieke Salza, ďalej cez Öblarn, až do Aichu. (cca. 47 km jazdy na bicykloch) V Aichu naloženie bicyklov a cesta späť na Slovensko. Vystupovanie rovnako ako nastupovanie (okrem Bratislavy, tu je to pumpa Shell pri Auparku v smere do Žiliny) Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

Formulár štandardizovaných informácií

Formulár štandardných informácií pre zmluvy o zájazde v situáciách, ktoré nie sú upravené v časti A Kombinácia ponúkaných služieb cestovného ruchu predstavuje zájazd podľa zákona č. 170/2018 Z. z. o zájazdoch, spojených službách cestovného ruchu, niektorých podmienkach podnikania v cestovnom ruchu a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon č. 170/2018 Z. z.“). Vzťahujú sa preto na Vás všetky práva vyplývajúce zo zákona č. 170/2018 Z. z., ktoré sa vzťahujú na zájazdy. Naša spoločnosť ZAINO s.r.o, Trenčianska 82/21 018 51 Nová Dubnica, IČO 46879056 (ďalej len „cestovná kancelária“) je plne zodpovedná za riadne poskytnutie zájazdu ako celku. Okrem toho ako cestovná kancelária sme v súlade so zákonom chránení, ak ide o refundáciu Vašich platieb a ak je súčasťou zájazdu preprava, ak ide o zabezpečenie Vašej repatriácie, pre prípad, že sa dostaneme do úpadku. Základné práva podľa zákona č. 170/2018 Z. z. \1\ Informácie o zájazde poskytované pred uzatvorením zmluvy o zájazde a)Všeobecné informácie o zájazde Ennská cesta 2023 b)cieľové miesto / miesta: trasa cesty: Ennská cesta 2023 - údolie rieky Enns, Rakúsko termín začatia zájazdu:05.07.2023 termín skončenia zájazdu: 09.07.2023 dĺžka pobytu s dátumami: 05.07. - 09.07.2023 (5 dní - 4 cyklodní) počet zahrnutých nocí (ak ide o zájazd, ktorého súčasťou je ubytovanie): 4 c)Informácie o preprave druh a kategória dopravného prostriedku: preprava je zabezpečená zájazdovým autobusom trieda dopravného prostriedku: zájazdový autobus dopravné spojenia: autobusová doprava celý zájazd presný (ak to nejde určiť – približný) čas odchodu a návratu: Odchod: 05.07.2023 Nová Dubnica, 01:00, Trenčín, 01:30, Nové Mesto nad Váhom 2:15, Bratislava 4:30 Návrat: 05.07.2023 20:00 Nová Dubnica, Trenčín: 19:30, Nové Mesto nad Váhom 19:00, Bratislava 17:15 miesto odchodu a návratu: východiskové a výstupné miesto pumpa Dalitrans Nová Dubnica, ulica SNP, následne Trenćín pumpa OMV Električná ulica, Nové Mesto nad Váhom pumpa Slovnaft pri Zelenej vode, Bratislava, OMV pumpa pri Auparku, Pri seči 6 miesta a trvanie zastávok: jednotlivé zastávky primerane nakladaniu bicyklov a nastupovaniu účastníkov (cca. 30 minút), cestou do finálneho miesta hygienické prestávky. d)Informácie o ubytovacom zariadení Počas zájazdu sú 2 ubytovacie zariadenia: názov ubytovacieho zariadenia 1:Flosserdorf Grossraming poloha ubytovacieho zariadenia: pri obci Großraming kategória ubytovacieho zariadenia: apartmánové domčeky trieda ubytovacieho zariadenia (a krajina, podľa ktorej je ubytovacie zariadenie klasifikované):apartmány (Rakúsko) stupeň vybavenosti ubytovacieho zariadenia: základne, na izbe skrinky a postele, sociálne zariadenie v rámci apartmánového domčeku základné charakteristické znaky ubytovacieho zariadenia: ubytovanie v 2x2 dvojlôžkových izbách názov ubytovacieho zariadenia 2: Haus Hofweyer poloha ubytovacieho zariadenia: nad obcou Ramsau am Dachstein kategória ubytovacieho zariadenia: penzión trieda ubytovacieho zariadenia (a krajina, podľa ktorej je ubytovacie zariadenie klasifikované): Pension (Rakúsko) základné charakteristické znaky ubytovacieho zariadenia: ubytovanie v 1-3 izbách, suitách pre 4 osoby (sú to junior suits - 2 a 2 izby, oddelené zástenkou) e)Informácie o stravovaní spôsob stravovania: rozsah stravovania: polpenzia - raňajky aj večere podávané v ubytovacom zariadení, raňajky kontinentálne, večere trojchodové (jednotné menu pre všetkých), nápoje sa platia samostatne. Stravovanie podávané priamo v ubytovacom zariadení. forma stravovania: skupinové v rámci ubytovacieho zariadenia, bez obsluhy. Prvé organizované stravovanie večera 05.07.2023, posledné organizované stravovanie raňajky 09.07.2023. Obedná pauza bude začlenená v programe zájazdu. (obed nie je v cene zájazdu) f)Informácie o iných službách program v mieste pobytu, výlety, exkurzie alebo iné služby zahrnuté v celkovej cene zájazdu: pozri vyššie podľa rozpisu dní f)Skupinové zájazdy vymedzenie služieb cestovného ruchu poskytovaných cestujúcemu v rámci skupiny: približná veľkosť skupiny: max. 32 účasníkov (obykle býva 30) g)Súčasťou zájazdu sú iné služby cestovného ruchu vymedzené v § 2 písm. a) štvrtom bode zákona č. 170/2018 Z. z. poskytované v cudzom jazyku NIE Ak áno, cudzí jazyk, v ktorom sa poskytuje iná služba cestovného ruchu: nemecký, anglický (v prípade záujmu o degustáciu), h)Informácie o vhodnosti cesty Zájazd je vhodný aj pre osoby so zníženou pohyblivosťou NIE Ďalšie presné informácie o vhodnosti cesty, o ktoré cestujúci požiadal, berúc do úvahy potreby cestujúceho: poskytneme na osobitný dopyt \2\ Informácie o cestovnej kancelárii, ktorá nesie zodpovednosť za riadne poskytnutie všetkých služieb cestovného ruchu zahrnutých v zmluve o zájazde (pri predaji zájazdu prostredníctvom inej cestovnej kancelárie alebo cestovnej agentúry sa poskytujú uvedené informácie aj o tejto cestovnej kancelárii alebo cestovnej agentúre) obchodné meno / názov: ZAINO s.r.o, cestovná kancelária sídlo / miesto podnikania: Trenčianska 82/21, 018 51 Nová Dubnica telefónne číslo: 0904 980 409 adresa elektronickej pošty:info@cyklozajazdy.eu ; zaino@zaino-travel.sk \3\ Informácie o cene a platobných podmienkach celková cena zájazdu vrátane daní, všetkých nákladov a poplatkov: 440 euro (450 euro e-bike) (ak tieto náklady a poplatky nemožno určiť pred uzatvorením zmluvy o zájazde, uvedie sa upozornenie, že do celkovej ceny zájazdu ešte môžu byť zahrnuté dodatočné náklady alebo poplatky); Cena zahŕňa: platobné podmienky vrátane povinnosti cestujúceho zaplatiť zálohu a jej výšku: 440 euro zahŕňa ubytovanie, dopravu, polpenziu, DPH, sprievodcu CK, cyklomapky, poistenie CK proti insolventnosti. Platobné podmienky: záloha 100 euro do 2 týždňov od prihlásenia Platobné podmienky pre zaplatenie zvyšnej časti ceny: doplatok 340 euro do 31.03.2023 Príplatok za e-bike 10 euro za celý zájazd, splatný so zvyšnou častou ceny. Ak existuje povinnosť poskytnúť na žiadosť cestovnej kancelárie inú finančnú zábezpeku, informácie o tejto povinnosti a podmienkach, ktoré sa na ňu vzťahujú: nie \4\ Informácie o vízových povinnostiach, pasových povinnostiach a iných povinnostiach všeobecné údaje predpokladaná lehota na vydanie víz: nie sú potrebné informácie o zdravotných požiadavkách v cieľovom mieste: nie sú osobitné obmedzenia \5\ Informácie pre cestujúcich, ak sa na realizáciu zájazdu požaduje minimálny počet účastníkov Požaduje sa na realizáciu zájazdu minimálny počet účastníkov? ÁNO - ak nie je uvedené inak 30 účastnikov Ak áno, lehota, v ktorej musí byť cestujúci písomne informovaný o odstúpení od zmluvy o zájazde z dôvodu nedosiahnutia minimálneho počtu cestujúcich: 1 mesiac pred zájazdom \6\ Informácie o poverenom zodpovednom zástupcovi alebo o inom subjekte, prostredníctvom ktorého je možné sa skontaktovať s cestovnou kanceláriou alebo cestovnou agentúrou a komunikovať s nimi meno zodpovedného zástupcu / názov subjektu: Karol Margeta adresa zodpovedného zástupcu / sídlo subjektu: Trenčianska 82/21, 018 51 Nová Dubnica elektronická adresa: info@cyklozajazdy.eu ; zaino@zaino-travel.sk telefónne číslo: 0904 980 409 telefónne číslo pre núdzové situácie: 0904 980 409 \7\ Postúpenie zmluvy o zájazde Cestujúci má právo postúpiť zmluvu o zájazde inej osobe. Oznámenie o postúpení zmluvy o zájazde inej osobe spoločne so súhlasom tretej osoby s postúpením je cestujúci povinný doručiť cestovnej kancelárii na trvanlivom nosiči v primeranej lehote, najneskôr však 7 dní pred začatím zájazdu, ak sa nedohodli inak. Pôvodný cestujúci a nový cestujúci spoločne a nerozdielne zodpovedajú za zaplatenie zvyšku ceny zájazdu a všetkých poplatkov, príplatkov a iných preukázateľných skutočných primeraných nákladov, ktoré vzniknú v súvislosti so zmenou cestujúceho a o ktorých ich cestovná kancelária informuje. \8\ Zmena ceny zájazdu Cena zájazdu sa môže zvýšiť, ak je presne určený spôsob výpočtu zvýšenia ceny, len ak sa zvýšia osobitné náklady bližšie špecifikované v § 19 ods. 2 zákona č. 170/2018 Z. z. (napríklad zmena cien pohonných látok) a ak sa v zmluve o zájazde uvádza, že cestujúci má právo na zníženie ceny podľa § 19 ods. 5 zákona č. 170/2018 Z. z. Jednoznačne a zrozumiteľne formulované oznámenie o zvýšení ceny zájazdu na trvanlivom nosiči spolu s odôvodnením a výpočtom zvýšenia ceny zájazdu musí byť cestujúcemu preukázateľne odoslané najneskôr 20 dní pred začatím zájazdu, inak cestovnej kancelárii nevznikne právo na zaplatenie rozdielu v cene zájazdu. Ak zvýšenie ceny presiahne 8 % ceny zájazdu, môže cestujúci od zmluvy o zájazde odstúpiť bez zaplatenia odstupného. Cestujúci si zároveň môže uplatniť práva vyplývajúce mu z bodu 9 tohto formulára. Ak si cestovná kancelária vyhradí právo na zvýšenie ceny, cestujúci má nárok na zníženie ceny, ak sa znížili príslušné náklady. \9\ Zmena iných podmienok zmluvy o zájazde Ak sa pred začatím zájazdu zmení niektoré zo základných znakov služieb cestovného ruchu alebo cestovná kancelária nemôže splniť osobitné požiadavky cestujúceho, na ktorých sa dohodli, informuje cestujúceho o navrhovaných zmenách a o ich vplyve na cenu zájazdu; a práve cestujúceho navrhované zmeny v primeranej lehote: a)prijať (ak ich cestujúci v lehote podľa písmena b) b) neprijme, zmluva o zájazde zanikne), alebo b)odstúpiť od zmluvy o zájazde bez zaplatenia odstupného a – prijať náhradný zájazd v rovnakej alebo vyššej kvalite, ktorá zodpovedá službám dohodnutým v pôvodnej zmluve o zájazde; alebo nižšej kvality alebo s nižšími nákladmi, pričom cestujúci má právo na primerané zníženie ceny zájazdu; alebo – neprijať náhradný zájazd a následne si uplatniť právo na vrátenie všetkých platieb, ktoré boli uskutočnené cestujúcim, a to do 14 dní odo dňa doručenia oznámenia o odstúpení od zmluvy o zájazde. Cestovná kancelária môže pred začatím zájazdu odstúpiť od zmluvy o zájazde bez povinnosti nahradiť škodu spôsobenú cestujúcemu týmto odstúpením, ak a)počet účastníkov zájazdu je nižší ako minimálny počet účastníkov požadovaný podľa zmluvy o zájazde a cestovná kancelária odstúpi od zmluvy o zájazde v lehote určenej v zmluve o zájazde, najneskôr však – 20 dní pred začatím zájazdu, ak ide o cestu, ktorá trvá dlhšie ako 6 dní, – 7 dní pred začatím zájazdu, ak ide o cestu, ktorá trvá od 2 dní do 6 dní, – 48 hodín pred začatím zájazdu, ak ide o cesty, ktoré trvajú menej ako 2 dni, alebo b)neodvrátiteľné a mimoriadne okolnosti bránia cestovnej kancelárii plniť zmluvu o zájazde a cestovná kancelária oznámi cestujúcemu odstúpenie od zmluvy o zájazde bezodkladne pred začatím zájazdu. \11\ Odstúpenie od zmluvy o zájazde cestujúcim z dôvodu neodvrátiteľných a mimoriadnych okolností Cestujúci je oprávnený odstúpiť od zmluvy o zájazde pred začiatkom poskytovania zájazdu bez zaplatenia odstupného, ak v cieľovom mieste alebo v jeho bezprostrednej blízkosti nastanú neodvrátiteľné a mimoriadne okolnosti (napríklad ak existujú vážne bezpečnostné problémy v destinácii), ktoré významne ovplyvnia poskytovanie zájazdu alebo prepravu cestujúcich do cieľového miesta. V takom prípade odstúpenia od zmluvy o zájazde má cestujúci nárok na vrátenie všetkých platieb, ktoré za zájazd zaplatil. \12\ Odstúpenie od zmluvy o zájazde cestujúcim bez uvedenia dôvodu Cestujúci môže kedykoľvek pred začatím poskytovania zájazdu odstúpiť od zmluvy o zájazde za primerané a odôvodnené odstupné. Cestovná kancelária je povinná vrátiť cestujúcemu všetky platby, ktoré od neho prijala, znížené o odstupné. Ak ide o zmluvu uzatvorenú mimo prevádzkových priestorov, je cestujúci oprávnený odstúpiť od zmluvy o zájazde aj bez uvedenia dôvodu a bez povinnosti zaplatiť odstupné v lehote 14 dní odo dňa uzatvorenia zmluvy o zájazde (oprávnenie cestujúceho odstúpiť od zmluvy o zájazde bez uvedenia dôvodu sa nevzťahuje na zájazdy, ktorých cena je znížená z dôvodu ich poskytnutia v krátkom čase po uzatvorení zmluvy o zájazde). \13\ Zodpovednosť za poskytnutie zájazdu Ak niektorá zo služieb cestovného ruchu nie je poskytnutá v súlade so zmluvou o zájazde, zákonom č. 170/2018 Z. z. alebo ak nemá vlastnosti, ktoré cestujúci s ohľadom na ponuku a zvyklosti dôvodne očakával, je cestovná kancelária za podmienok vymedzených zákonom č. 170/2018 Z. z. povinná po oznámení cestujúceho alebo na základe vlastných zistení porušenia zmluvy o zájazde vykonať nápravu. Ak nápravu nevykoná, ponúkne cestujúcemu náhradné služby cestovného ruchu a)rovnakej kvality alebo vyššej kvality, ako je uvedená v zmluve o zájazde, bez dodatočných nákladov pre cestujúceho, alebo b)nižšej kvality, ako je uvedené v zmluve o zájazde, s poskytnutím primeranej zľavy. Cestujúci môže odmietnuť náhradné služby cestovného ruchu ponúknuté cestovnou kanceláriou, ak náhradné služby cestovného ruchu nie sú porovnateľné so službami cestovného ruchu uvedenými v zmluve o zájazde alebo ponúknutá zľava z ceny zájazdu za služby cestovného ruchu nižšej kvality nie je primeraná. V tom prípade a ak poskytnutie náhradných služieb cestovného ruchu cestujúci nemôže z objektívnych dôvodov prijať, cestujúci pokračuje v užívaní služieb cestovného ruchu, ktoré sú predmetom oznámenia, a cestovná kancelária poskytne cestujúcemu primeranú zľavu z ceny služieb cestovného ruchu, ktoré boli predmetom oznámenia. Cestujúci môže od zmluvy o zájazde odstúpiť bez zaplatenia odstupného a požadovať vrátenie časti ceny zodpovedajúcej cene služieb cestovného ruchu, ktoré neboli poskytnuté riadne a včas, ak došlo k podstatnému porušeniu zmluvy o zájazde a cestovná kancelária neodstránila porušenie zmluvy o zájazde ani nezabezpečila cestujúcemu náhradné služby cestovného ruchu v primeranej lehote určenej cestujúcim. Ak v dôsledku neodvrátiteľných a mimoriadnych okolností nie je možné zabezpečiť návrat cestujúceho podľa zmluvy o zájazde, cestovná kancelária znáša náklady na potrebné ubytovanie, ak je to možné rovnakej kategórie, v trvaní najviac troch nocí na jedného cestujúceho. Ak sú v osobitných predpisoch o právach cestujúcich platných pre príslušné dopravné prostriedky na návrat cestujúceho ustanovené dlhšie lehoty, uplatňujú sa tieto dlhšie lehoty. Obmedzenie nákladov sa nevzťahuje na osoby so zníženou pohyblivosťou a osoby, ktoré ich sprevádzajú, tehotné ženy, maloletých bez sprievodu alebo osoby, ktoré potrebujú osobitnú lekársku starostlivosť, ak bola cestovná kancelária o ich osobitných potrebách informovaná aspoň 48 hodín pred začatím zájazdu. \14\ Zníženie ceny / náhrada škody cestujúcim Cestujúci má tiež právo na zľavu z ceny zájazdu a/alebo na náhradu škody, ak služby cestovného ruchu neboli poskytnuté alebo neboli poskytnuté riadne. \15\ Poskytnutie pomoci cestovnou kanceláriou Cestovná kancelária je povinná bezodkladne poskytnúť pomoc cestujúcemu v ťažkostiach, a to aj pri neodvrátiteľných a mimoriadnych okolnostiach. \16\ Úpadok cestovnej kancelárie Ak sa cestovná kancelária dostane do úpadku, platby cestujúcich budú refundované. Ak sa cestovná kancelária dostane do úpadku po začatí poskytovania zájazdu a ak zájazd zahŕňa prepravu, zaistená je repatriácia cestujúcich. Cestovná kancelária uzatvorila zmluvu zabezpečujúcu ochranu pre prípad úpadku s poskytovateľom ochrany pre prípad úpadku Union poisťovňa, a. s., Karadžičova 10, 81360 Bratislava, IČO: 31322051, DIČ: 2020800353, IČ DPH: SK7120001361, : Spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel: Sa, Vložka číslo: 383/B, poistenie si možno overiť priamo na webstránke poisťovne: https://www.union.sk/zoznam-cestovnych-kancelarii/. 0850 003 333 (domáce hovory), +421 2 2081 1811 (hovory zo zahraničia) union@union.sk. Cestujúci sa môže obrátiť na poskytovateľa ochrany pre prípad úpadku, ak sú služby odmietnuté z dôvodu úpadku cestovnej kancelárie.

Galéria