Ennská cesta 2023

Cena
440 eur s DPH
05.07 - 09.07.23


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 5
Termín: 05.07 - 09.07.23
Slovensko
Rakúsko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 32
Min. vek: 10
Voľných miest: 32

Popis zájazdu

Popis zájazdu

Ennská cyklocesta predstavuje najmladšiu z rakúskych diaľkových cyklociest, ktoré sú vedené popri rakúskych riekach. Je to skrytý klenot medzi rakúskymi cyklotrasami. Jej naj je krásna rakúska príroda, ktorá stretá cyklistov po celej jej dĺžke. Nie je bez zaujímavosti, že jazdou Ennskou cyklocestou sa prejde troma rakúskymi spolkovými krajinami – Salzburskom, Štajerskom a Horným Rakúskom, ako aj piatimi turistickými regiónmi – Salzburský športový svet, Dachstein – Taury, Grimming, národný park Gesäuse a národný park Vápencové Alpy.

Jazda ponúka výhľady na impozantné horské masívy, romantické horské údolia, divoké potoky, romantické rakúske dedinky v scenérii dachsteinského masívu, Nízkych Táur a pohorí Gesäuse a Reichraminger Hintergebirge ako aj návštevu najstaršieho rakúskeho mesta Enns.

Keďže je náš zájazd cyklozájazdom, k autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka. 

Na tento zájazd je ideálny trekový bicykel.

Pre necyklistov MOŽNOSŤ ÍSŤ NA PEŠO.

Cena a platobné podmienky

Celková cena zájazdu: 440 euro/osoba

V cene je zahrnuté: doprava (vrátane dopravy bicyklov v cyklovlečke), polpenzia, pobytová taxa, delegát CK, cyklomapky, poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie.

Platobné podmienky

Záloha 100 euro do 2 týždňov od prihlásenia sa na zájazd

Doplatok 340 euro do 31. 03.2023

Paušálny príplatok za e-bike 10 euro

 

Uzávierka

31. marca 2023

 

Orientačné časy odchodov

Nová Dubnica, 01:00, pumpa Oktan

Trenčín, 01:30

Nové Mesto nad Váhom 2:15

 

Bratislava, 03:45, pumpa OMV pri Auparku, prvá od Žiliny, smerom do Viedne. Podľa miesta a počtu účastníkov môžu byť časy ešte upravené. Iné miesto nastupovania smerom od Novej Dubnice smerom do Bratislavy po diaľnici môže byť pridané pri min. 5 účastníkoch. Predzájazdové nakladanie bicyklov pre Novú Dubnicu a okolie bude organizované.

Prosíme Trenčanov o predzájazdové naloženie bicyklov. V Trenčíne stojíme len na rýchle nastupovanie bez bicyklov. Finálne časy a miesta odchodov zasielame prihláseným

účastníkom cca. týždeň pred zájazdom. Pre účastníkov mimo uvedených destinácii, možnosť zabezpečenia dopravy do miesta nastupovania aj s bicyklami. (za príplatok)

E-biky

Prosíme o informáciu, že si chcete zobrať e-bike.

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný): Každý účastník obdrží osobitné cyklomapky s príslušnými kontaktnými údajmi a miestom nakladania bicyklov.

Vyhradzujeme právo zmeny trás pri nepredvídateľných okolnostiach. 

Systém jazdenia

Zájazd je organizovaný tak, že na čele pelotónu je vedúci zájazdu, ktorý vedie pelotón účastníkov. Počas jazdy sa robia prestávky na občerstvenie a obed.  Samozrejme, nie je podmienkou jazdiť v pelotóne, po dohode možný vlastný program.

Cestovná kancelária nepreberá zodpovednosť za vlastný program účastníkov a neorganizuje ani dodatočnú dopravu pre účastníkov, ktorí sa rozhodnú organizovať si  vlastný program.

Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných. (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 55 km denne a uvedené s podrobným popisom vyššie. Etapy sú v prípade dostupnosti vedené po osobitných cyklocestách. Časť cyklotrasy - deň 1 je po frekventovanejších cestách. 

 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené na dvoch miestach 2 noci prvé ubytovacie zariadenie a 2 noci druhé ubytovacie ubytovanie.

Prvé ubytovanie (noc 1. a noc 2.) je zabezpečené v prázdninových domčekoch (Ferienwohnung, podobné mobilným domčekom), a to v dvojlôžkových izbách, resp. v Druhé ubytovanie (noc 3. a noc 4) je v penzióne pod dachsteinským masívom má 1,2

lôžkové izby a junior suity. Junior suity sú izby v podobe čiastočne priestorovo oddelenej spálne a obývačky s lôžkami, čiže sú pre 2 plus 2 osoby. (4 osoby v rámci suity)

Každá izba má vlastné sociálne zariadenie v oboch ubytovacích zariadeniach.

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky aj večere budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky kontinentálneho typu, večere bufetovo (prvé ubytovacie zariadenie), resp. trojchodové menu (druhé ubytovacie zariadenie. Nápoje sa platia osobitne.  Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

Prvé zabezpečené stravovanie večera 05.07.2023 a posledné 09.07.2023 raňajky.

Itinerár

Deň 1 05.07.2023

Odchod zo Slovenska do Rakúska podľa časov odchodu, miesta nastupovania podľa finálneho mailu s pokynmi. Garantované miesta nastupovania Nová Dubnica a Bratislava. Presun autobusom zo Slovenska do Mooslandlu, vyloženie bicyklov. Bicyklovanie cez turistickú obec Altenmarkt bei Sankt Gallen, Anger, Weyer (miesta, s krásnym vodným mlynom) až do Grossramingu. (na bicykli cca. 53 km) Rozubytovanie v ubytovacom zariadení, spoločná večera, individuálny program.

Deň 2 06.07.2023

Raňajky v ubytovacom zariadení. Pokračovanie smerom k mestu Enns, a to cez Grossraming, Reichraming, Losenstein „hlavné mesto“ oblasti Traunviertel, Ternberg (obec držiaca rekord zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako najväčší vreckový nôž na svete - Taschenfeitel, Steyr (mesto, ktoré dalo pomenovanie regiónu Štajersko až do Ennsu – najstaršieho mesta v Rakúsku. (na bicykli cca. 67 km) Naloženie bicyklov, individuálny program v Ennse, návrat autobusom do ubytovacieho zariadenia, spoločná večera, individuálny program.

Deň 3 07.07.2023

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie. Po raňajkách presun autobusom do mesta Eisenerz. Podľa záujmu jazda ťažobným miestom železnej rudy na dumperoch. Následne jazda na bicykloch okolo vrcholov Tamischbachturm, či Grosser Buchastein v národnom parku Gesäuse cez kláštorné mestečko Admont až do Liezenu. (na bicykli cca. 65 km) Presun do ubytovacieho zariadenia pod Dachsteinom, rozubytovanie, spoločná večera, individuálny program.

Deň 4 08.07.2023

Vyloženie bicyklov v dedinke Flachauwinkl, jazda cez lyžiarsku obec, rodisku Hermana Maiera. Jazda cez Altenmarkt (sídlo výrobcu lyží Atomic), Radstadt (mesto týčiace sa pod horou Rossbrand), Pichl, Schladming, mesta na úpätí Schladmingerských Táur až do obce Aich. (na bicykli cca. 55 km). Možnosť kúpania v Aichu, prípadne iný individuálny program. Pre záujemcov o ďalšiu cyklistiku, možnosť jazdy na bicykli do ubytovacieho zariadenia v Ramsau am Dachstein. (ďalších cca. 15 km, prevýšenie 450 m) Večera v ubytovacom zariadení, individuálny program.

Deň 5 09.07.2023

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie. Jazda na bicykli cez Ramsau am Dachstein, pokračovanie cez Pruggern (v blízkosti lyžiarskeho strediska Galsterberg), okolo vodopádu na rieke Salza, ďalej cez Öblarn, Wörschach až do Liezenu. (na bicykli cca. 70 km), možnosť skoršieho naloženia bicyklov v Irdingu. (cca. 55 km jazdy na bicykloch) V Liezene naloženie bicyklov a cesta späť na Slovensko. Vystupovanie rovnako ako nastupovanie (okrem Bratislavy, tu je to pumpa Shell pri Auparku v smere do Žiliny) Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

Galéria