Južné Francúzsko - Provensálsko a Azúrové pobrežie 2019

Cena
580 eur s DPH
23.09 - 30.09.19

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 8
Termín: 23.09 - 30.09.19
Slovensko
Francúzko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 42
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Historický prvý cyklozájazd do Francúska 2019 povedie na francúzsku riviéru Côte d'Azur, ktorá sa rozprestiera od talianskych hraníc medzi Francúzskom a Talianskom až po francúzske mestečko Cassis. Pomenovanie Azúrové pobrežie pochádza od Stéphena Liégarda, ktorý bol tak očarený krásou pobrežia, že použil toto poetické pomenovanie. 

Pobrežie je najznámejšou rekreačnou lokalitou Francúzska. Mnohí návštevníci prichádzajú za  návštevou krásnych pobrežných miest ako Menton, Monako, Nice, Antibes, Cannes, Fréjus a Saint-Tropez. Ďalší prichádzajú za prekrásnou prírodou Provensálska, ale nájdu sa aj takí ktorí prichádzajú za gastronomickými špecialitami južného Francúzska. 

Toto územie Francúzska prináša slnečnú a bezstarostnú stredomorskú atmosféru. Preto niet divu, že jedným z najpopulárnejších miest riviéry - mestečko Cannes sa stalo viac ako vhodným miestom pre organizáciu filmového festivalu. Na pobreží sa nachádza aj mestečko Saint Tropez, notoricky známe priaznivcom francúzskych komédií s komisárom Cruchotom. Jedinečnú stredomorskú atmosféru dotvárajú aj rôzne farebné udalosti. Jednou z každoročne očakávaných udalostí je aj festival citrónov v Mentone.

Južné Francúzsko nie je len pohodové pobrežie, ponúka o mnoho viac. Z nepreberného množstva toho najzaujímavejšieho spomenieme iba Van Goghove mesto Arles, vinárske mesto Chateauneuf du Pape, Avignon, verdonský kaňon, či mnohé ďalšie prírodné a umelecké pamiatky. 

Zájazd je organizovaný ako cyklozájazd, to znamená, že k autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka, s prepravnou kapacitou 40 bicyklov. 

Pre necyklistov MOŽNOSŤ ÍSŤ NA PEŠO.

Nástupné miesta

Garantované miesta odchodu: (pri min. počte 8 ľudí budú pridané ďalšie od Považskej Bystrice do Bratislavy po hlavnej dopravnej trase) Miesta nástupu budú aktualizované upravené skutočného záujmu. Definitívne časy nástupu budú oznámené cca. 10 dní pred odchodom na zájazd. 

- Púchov

- Nová Dubnica

- Bratislava, pumpa najbližšia OMV pri Auparku smer hraničný priechod do Rakúska

Cesta do Francúzska z hraníc Slovenska s Rakúskom autobusom s cyklovlečkou trvá približne 18 hodín. Na skrátenie cesty a jej príjemnejšie strávenie si budeme púšťať zájazdové video klasiky a robiť zdravotné prestávky.  

 

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne spresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), ku každej etape budú rozdané osobitné mapky. 

Zmena programu vyhradená v prípade nepriaznivého počasia a iných nepredvídateľných okolností.

Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne a uvedené s podrobným popisom vyššie. Etapy sú v prípade dostupnosti vedené po osobitných cyklocestách.

Systém jazdenia

Jednotlivé dni jazdíme tak, že pelotón vedie vedúci zájazdu a uzatvára ním poverená osoba.

Ubytovanie a stravovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené priamo v blízkosti ubytovacieho zariadenia. Pokiaľ ide o obedy bude sa možné stravovať v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Francúzsko ešte lepšie aj z gastronomickej stránky.

Počas zájazdu bude možné zakúpiť si aj potraviny v supermarketoch (spravíme nákupné zastávky). Orientačné ceny v Francúzsku sú uvedené nižšie v týchto informáciách.

Ubytovanie je zabezpečené v mobilných domčekoch po 4, s tým, že každý mobilný domček je rozdelený na 2 izby, každá je po dvoch. V rámci každého domčeka je k dispozícii sociálne zariadenie.

 

Hlavnou prednosťou ubytovacieho zariadenia je bezprostredná blízkosť mora.

Itinerár

Deň 1 23. september 2019 - Pondelok

Odchod zo Slovenska okolo obeda. Miesta nastupovania sú uvedené vyššie. Nástupné miesta Púchov, Nová Dubnica, Bratislava. Ostatné nástupné miesta môžu byť pridané, ak sa nazbiera dostatočný počet účastníkov. (min. 8)

Deň 2 24. september 2019 - Utorok

Presun do levanduľového päťtisícového mestečka Le Lavandou. Vyloženie bicyklov. Jazda na bicykli cez Rayol Candel sur Mer horské stredoveké mestečko Ramatuelle, populárne mestečko hlavne vďaka žandárskym filmom – Saint Tropez až do ubytovacieho zariadenia v Grimaud. (na bicykli cca. 55 km) Spoločná večera, individuálny program.

Deň 3 25. september 2019 - Streda

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun autobusom do mesta historického stredovekého mesta La Garde. Vyloženie bicyklov, pokračovanie cez Carqueiranne do oblasti Étang des Pesquiers – vtáčí biotop, okolím mesta Hyères, v blízkosti pobrežia až po pevnosť - Fort de Brégançon, letné sídlo prezidenta de Gaulla. (na bicykli cca. 50 km) Naloženie bicyklov a presun do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera. Individuálny program.

Deň 4 26. september 2019 - Štvrtok

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun do mestečka Arles, historického rímskeho mestečka, spojeného so životom holandského maliara Vincenta van Gogh. Cyklojazda smerom na juh, údolím Rhôny, smerom na juh do napoleonského prístavu Port Saint Louis du Rhône. (na bicykli cca. 56 km) Naloženie bicyklov a návrat do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

Deň 5 27. september 2019 - Piatok

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun do oblasti Verdonského kaňonu, ktorý je najhlbší a najširší kaňom v Európe. Táto etapa povedie pozdĺž najkrajších častí kaňonu. Presun do východiskového mestečka oblasti kaňonu - Castellane. Jazda na bicykli cez Rougon (mesto so známou rozhľadňou Point Sublime), pokračújúc cez Palud sur Verdon (horská obec v nadmorskej výške 982 m.n.m), okolo malého jazera - Le Petit Lac, nábrežím krásneho jazera Lac de Saint Croix až po mestečko Les Salles sur Verdon. (na bicykli cca. 55 km) Naloženie bicyklov a návrat do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera. Individuálny program.

Deň 6 28. september 2019 - Sobota

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun autobusom k rímskemu akvaduktu Pont du Gard. Prehliadka akvaduktu. Presun autobusom do Avignonu. Prehliadka mesta, dočasného pápežského sídla, vyloženie bicyklov. Bicyklovačka údolím rieky Rhona cez vinohradnícku oblasť Chateauneuf du Pape do ďalšieho antického mesta Orange. (na bicykli cca. 42 km) Naloženie bicyklov. Návrat autobusom do oblasti Chateauneuf du Pape na ochutnávku vína pre záujemcov. Následne jazda autobusom do ubytovacieho zaradenia. Spoločná večera, individuálny program.

Deň 7 29. september 2019 - Nedeľa

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie v ubytovacom zariadení. Jazda autobusom do Cannes, vyloženie bicyklov. Cannes je známe letovisko, predovšetkým ako dejisko medzinárodného filmového festivalu. Jazda na bicykli cez Antibes (pôvodne rímske mesto Antipolis), Cagnes sur Mer (nachádza sa tu jediný hipodróm na francúzskej riviére), Nice (hlavné mesto francúzskej riviéry, jazda okolo legendárnej anglickej promenády), mestečko Cap d’Ail, Monako (miništátik, bydlisko svetových celebrít), naloženie bicyklo voľný čas v meste. (na bicykli cca. 60 km) Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

8. deň 30.9. 2019 - Pondelok

Návrat v poobedných hodinách späť na Slovensko, vystupovanie ako nastupovanie.

Galéria