Korutánske Wörthersee 2020

Cena
330 eur s DPH
06.08 - 09.08.20

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 4
Termín: 06.08 - 09.08.20
Slovensko
Rakúsko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 38
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Jazero Wörthersee pri Klagenfurte s dĺžkou 16,5 km a šírkou 1,5 km patrí medzi najväčšie Rakúske jazerá. Toto ľadovcové jazero má povesť aj jedného z najteplejších rakúskych jazier. V letných mesiacoch teplota v ňom môže dosiahnuť až 28 °C. Takýto klimatický unikát je spôsobený faktom, že sa táto oblasť nachádza medzi stredomorským a stredoeurópskym pásmom. K atraktivite korutánskeho prostredia prispieva aj lokalizácia jazera medzi Vysokými Taurami a Karavankami.

Wörthersee ako najväčšie z viac ako 1200 korutánskym jazier, rozprestierajúce sa medzi mestečkami Velden a Klagenfurt, je ideálnou destináciou pre milovníkov nielen bicyklovania, ale aj fanúšikov paraglajdingu, surfingu, či prechádzok.

Okrem prírodných krás a športového prostredia ponúka aj nevšedné turistické atrakcie. Môžeme začať najväčšou priehradou v Rakúsku – Kölnbrein, pokračovať expozíciou zmenšeného sveta Minimundus (minisvet, ktorý prezentuje viac ako 150 zmenšenín pamiatok z asi 50 krajín sveta), či najvyššou drevenou rozhľadňou na svete – Pyramidenkogel. Táto viac ako 70 m vysoká rozhľadňa sa nachádza na rovnomennom kopci s nadmorskou výškou 851 m n.m., s dychberúcimi výhľadmi na celé Wörthersee.

Nástupné miesta s bicyklami

Odchod zo Slovenska do Rakúska v nočných hodinách. Miesta odchodu od Novej Dubnice do Bratislavy. Nástupné miesta budú upresnené podľa počtu účastníkov. Bude opäť možné skoršie naloženie bicyklov v záujme zlepšenia nakladacej logistiky počas odchodu.

Garantované miesta nastupovania:

02:00 Nová Dubnica, pumpa Oktan

04:30 Bratislava, pumpa OMV 2. od Auparku smerom Žilina

Profily tratí

Trate sú plánované v prevažnej miere po menej frekventovaných cestách (niečo na spôsob našich ciest 2. a 3. triedy), vo veľkej väčšine prípadov na asfaltovom povrchu. Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne a uvedené s podrobným popisom vyššie. Etapy sú vedené pokiaľ je to možné po osobitných cyklocestách.

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené v penzióne v blízkosti mesta Klagenfurt a samotného jazera Wörthersee. Ubytovanie v dvojlôžkových a 2 trojlôžkových izbách. Každá z nich má vlastné sociálne zariadenie. 

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú kontinentálneho typu, večere budú varené s jednotným menu v neďalekej reštaurácii od ubytovacieho zariadenia. Počas prestávok sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Rakúsko aj z gastronomickej stránky.

Vegetariánov prosíme o osobitné oznámenie tejto skutočnosti.

Počas zájazdu bude možné zakúpiť potraviny v niektorom z obchodov v Klagenfurte, resp. kdekoľvek po trase.

Program

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), budú rozdané ku každej etape osobitné mapky.

Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady. 

Itinerár

1. deň 6. augusta 2020

V ranných hodinách príchod do okolia Klagenfurtu, ranná hygiena a individuálne raňajky. Jazda okolo celého jazera Wörthersee, cez Pörtschach (mestečko s vilami vystavanými v osobitnom „wörtherskom štýle“ , kúpeľné mestečko Velden, Maria Wörth (miesto pôsobenia skladateľa Gustava Mahlera), Klagenfurt (možnosť návštevy sveta miniatúriek – Minimundus) do ubytovacieho zariadenia. (na bicykli cca. 43 km). Uloženie bicyklov v ubytovacom zariadení, rozubytovanie a spoločná večera.

2. deň 7. augusta 2020

Raňajky v ubytovacom zariadení. Jazda autobusom k najvyššej drevenej rozhľadmi na svete – Pyramidenkogel. Možnosť pešieho, či výťahového výstupu na rozhľadňu, krásne výhľady na celú oblasť Vysokých Taur a Karavaniek. Možnosť zostupu z veže rovnako, alebo využitie najdlhšieho toboganu v Európe, ktorý prináša nevšedný zážitok počas 20 sekundovej jazdy. Vyloženie bicyklov a jazda na bicykloch cez Keutschbach am See, Maria Rain pozdĺž rieky Dráva k jazeru Klopein. Naloženie bicyklov, návrat do ubytovacieho zariadenia autobusom, večera. (na bicykli cca. 54 km)

3. deň 8. augusta 2020

Raňajky v ubytovacom zariadení. Tretia etapa povedie vysokohorskou cestou do nadmorskej výšky 1.993 m. n.m. k najvyššie položenej priehrade a zároveň aj najväčšej v Rakúsku - Kölnbrein. Už samotná autobusová cesta je dobrodružstvom 14,4 km dlhá cesta plná serpentín, vedúca cez šesť tunelov vytesaných do skaly. Prehliadka horskej priehrady a jej blízkeho okolia. Vyloženie bicyklov v blízkosti mýtnej stanice vedúcej k priehrade Kölnbreinsperre. Jazda na bicykloch cez Brandstatt, Maltu do Gmündu (sídlo firmy Porsche počas 2. Svetovej vojny. Pokračovanie k Millstattskému jazeru. Pobrežná cyklistika okolo Millstattského jazera až do Döbriachu. (na bicykli cca. 47 km) Naloženie bicyklov a jazda autobusom do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

4. deň 9. augusta 2020

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie a naloženie batožiny. Jazda na bicykli z ubytovacieho zariadenia cez Moosburg (ruiny hradu Arnulfsfeste), Oberglan, Feldkirchen in Kärtnen okolo Ossiachersee, lyžiarskeho strediska Gerlitz až k hradu Landskron, ruiny hradu, ktorého história siaha do 14. storočia. Prehliadka hradnej ruiny a Affenbergu – rezervácie makakov. (na bicykli cca. 41 km) Naloženie bicyklov a jazda autobusom späť na Slovensko.

Galéria