Korutánske Wörthersee s vyhliadkovou vežou Pyramidenkogel 2018

Cena
235 eur s DPH
25.05 - 28.05.18

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 4
Termín: 25.05 - 28.05.18
Slovensko
Rakúsko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 42
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Jazero Wörthersee pri Klagenfurte s dĺžkou 16,5 km a šírkou 1,5 km patrí medzi najväčšie Rakúske jazerá. Toto ľadovcové jazero má povesť aj jedného z najteplejších rakúskych jazier, kedy v letných mesiacoch teplota v ňom môže dosiahnuť až 28 °C. Takýto klimatický unikát je spôsobený faktom, že sa táto oblasť nachádza medzi stredomorským a stredoeurópskym pásmom. K atraktivite korutánskeho prostredia prispieva aj lokalizácia jazera medzi Vysokými Taurami a Karavankami.

Wörthersee ako najväčšie z viac ako 1200 korutánskym jazier, rozprestierajúce sa medzi mestečkami Velden a Klagenfurt, je ideálnou destináciou pre milovníkov nielen bicyklovania, ale aj fanúšikov paraglaidingu, surfingu, či prechádzok.

Okrem prírodných krás a športového prostredia ponúka aj nevšedné turistické atrakcie. Môžeme začať najväčšou priehradou v Rakúsku – Kölnbrein, pokračovať expozíciou zmenšeného sveta Minimundus (minisvet, ktorý prezentuje viac ako 150 zmenšenín pamiatok z asi 50 krajín sveta), či najvyššou drevenou rozhľadňou na svete – Pyramidenkogel. Táto viac ako 70 m vysoká rozhľadňa sa nachádza na rovnomennom kopci s nadmorskou výškou 851 m.n.m., s dychberúcimi výhľadmi na celé Wörthersee.


Nástupné miesta s bicyklami

Odchod zo Slovenska do Rakúska v nočných hodinách. Miesta odchodu od Považskej Bystrice do Bratislavy. Nástupné miesta budú upresnené podľa počtu účastníkov. Bude opäť možné skoršie naloženie bicyklov v záujme zlepšenia nakladacej logistiky počas odchodu.


Profily tratí

Trate sú plánované v prevažnej miere po menej frekventovaných cestách (niečo na spôsob našich ciest 2. a 3. triedy), vo veľkej väčšine prípadov na asfaltovom povrchu. Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne a uvedené s podrobným popisom vyššie. Etapy sú vedené pokiaľ je to možné po osobitných cyklocestách.


Ubytovanie a stravovanie

Ubytovacie zariadenie Jugend-und Familiengästehaus Klagenfurt sa nachádza 500 metrov od univerzity Alpen-Adria-Universität. Izby v zariadení sú po 4, každá so sociálnym zariadením. Stravovanie je zabezpečené priamo v tomto ubytovacom zariadení. V jeho blízkosti sa nachádza aj Europark a Minimundus Park (park zmenšenín svetových pamiatok), samotné Wörthersee je vzdialené asi 1,8km, centrum mesta Klagenfurt sa nachádza vo vzdialenosti cca. 3,5 km.

Pre záujemcov sú fotografie ubytovania dostupné na nasledovnom odkaze: (upozornenie: ubytovanie účastníkov je v izbách turistického typu) youth-hostel.si

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú kontinentálneho typu, večere budú varené s jednotným trojchodovým menu. Ostatné dni sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Rakúsko aj z gastronomickej stránky.

Vegetariánov prosíme o osobitné oznámenie tejto skutočnosti.

Počas zájazdu bude možné zakúpiť potraviny v niektorom z obchodov v Klagenfurte, resp. kdekoľvek po trase.


Program

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnená počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), budú rozdané ku každej etape osobitné mapky.

Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady. V prípade, ak by bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých účastníkov potrebné zabezpečiť autobusovú dopravu mimo spoločnej trasy, sú títo účasníci zájazdu povinní uhradiť takto vzniknuté náklady.

Itinerár

Galéria