Kraj rybníkov, histórie a rieky Vltava - južné Čechy 2019

Cena
270 eur s DPH
01.05 - 04.05.19

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 4
Termín: 01.05 - 04.05.19
Slovensko
Česká republika
Min. osôb: 30
Max. osôb: 42
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Južné Čechy patria tradične k najatraktívnejším lokalitám turizmu u našich západných susedov v Českej republike. Netreba sa čudovať, ponúkajú širokú paletu atrakcií – rozprávkové hrady a zámky, prírodné pamätihodnosti, ale i pivovary, rybníky, čo iné mýtické povesťami a legendami opradené miesta.

Ak sa povedia južné Čechy, prvé, čo mnohým napadne sú rybníky. Počas nášho putovania pobicyklujete okolo niekoľkých z nich spoznáte život a dielo rybnikárskeho majstra Jakuba Krčína z Jelčan, ktorý premenil južné Třeboňsko na rybnikársku baštu svetového meradla. Asi netreba osobitne spomínať rybníky Rožmberk, či Svět, ktoré budú rovnako začlenené do nášho programu. Kolorit hlavného mesta rybnikárstva Třeboň dotvára unikátna renesančná architektúra. Ostáva už len ochutnať niektorú z miestnych rybacích špecialít. 

Pre tých, ktorí majú radi rozprávky, ponúka naše cykloputovanie dva filmové rozprávkové príbehy. Prvým je ten o krásnej princeznej Krasomile, z čiernobieleho príbehu o Pyšnej princeznej spojený so zámkom Hluboká. Ten druhý, o Zlatovláske ponúka jazerný zámok Červená Lhota. 

Český Krumlov Váš presvedčí, že magická atmosféra stredoveku a rozprávkový svet nemusia mať k sebe až tak ďaleko. Zažite s nami jeden z najkrajších zámkov v Čechách, s unikátnym barokovým divadlom, či chovom medveďov priamo na zámku.

Ubytovanie

Ubytovanie je zabezpečené v dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením v blízkosti centra Českého Krumlova v trojhviezdičkovom v blízkosti centra mesta Český Krumlov.

Stravovanie

 

Stravovanie je zabezpečené formou polpenzie. Raňajky sú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení,  formou bufetových stolov.

 

Itinerár

1. deň 1. máj 2019 (streda – štátny sviatok)

V skorých ranných hodinách odchod zo Slovenska. Odchody Púchov a Nová Dubnica. V ranných hodinách príchod k zámku v Hluboké nad Vltavou. Prehliadka zámku Hluboká, ktorý bol vystavaný do súčasnej podoby rodom Schwarzenbergovcov podľa predlohy anglického Windsoru. Jazda na bicykli cez Holašovice do Českého Krumlova. (na bicykli cca. 47 km)

2. deň 2. máj 2019 (štvrtok)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun autobusom do Jindřichova Hradce. Nasadnutie na úzkorozchodnú železničku. Jazda z Novej Bystřice prírodným parkom Česká Kanada až po návrat do Jindřichova Hradce. Cestou uvidíme pamätník Járy Cimrmanna. Voľný čas v meste a jazda autobusom späť do Českého Krumlova. (na bicykli cca. 42 km) Spoločná večera, individuálny program.

3. deň 3. máj 2019 (piatok)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Jazda autobusom k zámku Červená Lhota. Prehliadka zámku, známeho z rozprávky o Zlatovláske. Následne cyklojazda okolo rybníkov v třeboňskej rybnikárskej oblasti až do Třeboně, jazda okolo rybníka Svět. Možnosť prehliadky mesta a návšteva pivovaru Regent. (na bicykli cca. 50 km)

4. deň 4. máj 2019 (sobota)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Pre záujemcov prehliadka zámku Český Krumlov. Začatie bicyklovania v Českom Krumlove, jazda údolím Vltavy okolo hradu Rožmerk späť do Českého Krumlova. Naloženie bicyklov a jazda na bicykli späť na Slovensko.

Galéria