Lago di Garda 2017

Cena
350 eur s DPH
28.08 - 03.09.17

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 7
Termín: 28.08 - 03.09.17
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 42
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Lago di Garda patrí medzi najpopulárnejšie dovolenkové destinácie v Taliansku. Nachádza sa v severnom Taliansku, medzi Alpami a Pádskou nížinou, na území troch regiónov Trentino – Alto Adige, Veneto a Lombardia. Jazero je najväčším talianskym jazerom s rozlohou 370m2. Je dlhé približne 52 kilometrov, široké 17,2 km, má priemernú hĺbku 136 m, s najhlbším miestom 346 m. Bolo vytvorené v poslednej ľadovej dobe Etschským ľadovcom, preto jeho severná časť pripomína nápadne fjord, ktorý je obklopený končiarmi vysokými viac ako 2000 m.n.m.. Jazero je jedným z najvýznamnejších destinácii nielen pre vodné športy, ale predovšetkým je cyklistickým rajom. Zažite s nami krásu prírodnej scenérie jazera Lago di Garda na cyklozájazde s kúpaním v jazere, návštevou mesta Romea a Júlie – Verony, ako aj ochutnávkou talianskych špecialít. K autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka, s prepravnou kapacitou 42 bicyklov.

Pre necyklistov: MOŽNOSŤ ÍSŤ NA PEŠO.


Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 40 km denne a uvedené s podrobným popisom vyššie. Etapy sú v prípade dostupnosti vedené po osobitných cyklocestách. 

Upozornenie: časť trasy z Monte Balda je vedená po šotoline, prosím zvážte výber vhodného bicykla.


Systém jazdenia

Jednotlivé dni jazdíme tak, že pelotón vedie vedúci zájazdu a uzatvára ním poverená osoba.


Ubytovanie a stravovanie

Hotel Centro Turistico Gardesana je situovaný vo vidieckej oblasti v obci Bussolengo, cca. 13 km od Lago di Garda. Každá izba má vlastný balkón s výhľadom na priľahlé kopce, olivové háje, či záhrady. Ubytovanie je realizované po 2 osobách, s izbou vybavenou sociálnym zariadením. Raňajky sú servírované priamo v hoteli, hotelová reštaurácia poskytuje medzinárodnú a taliansku kuchyňu, s možnosťou vegetariánskeho stravovania. K vybaveniu hotela patrí aj bazén. Pre záujemcov, webstránka hotela: www.hotelgardesano.it. Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené priamo v hoteli. Ostatné dni sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Taliansko ešte lepšie aj z gastronomickej stránky. Počas zájazdu bude možné zakúpiť si aj potraviny v supermarketoch (spravíme nákupné zastávky).

Itinerár

Prvý deň Pondelok

Odchod zo SR ...

Druhý deň Utorok

Príchod do IT

Trasa detailne

Galéria