Lago di Garda 2018

Cena
350 eur s DPH
28.08 - 02.09.18

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 6
Termín: 28.08 - 02.09.18
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 42
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Lago di Garda patrí medzi najpopulárnejšie dovolenkové destinácie v Taliansku. Nachádza sa v severnom Taliansku, medzi Alpami a Pádskou nížinou, na území troch regiónov Trentino – Alto Adige, Veneto a Lombardia. Jazero je najväčším talianskym jazerom s rozlohou 370m2. Je dlhé približne 52 kilometrov, široké 17,2 km, má priemernú hĺbku 136 m, s najhlbším miestom 346 m. Bolo vytvorené v poslednej ľadovej dobe Etschským ľadovcom, preto jeho severná časť pripomína nápadne fjord, ktorý je obklopený končiarmi vysokými viac ako 2000 m.n.m..

Jazero je jedným z najvýznamnejších destinácii nielen pre vodné športy, ale predovšetkým je cyklistickým rajom. Zažite s nami krásu prírodnej scenérie jazera Lago di Garda na cyklozájazde s kúpaním v jazere, návštevou mesta Romea a Júlie – Verony, ako aj ochutnávkou talianskych špecialít.

K autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka.

Pre necyklistov MOŽNOSŤ ÍSŤ EŠTE NA PEŠO.

Nástupné miesta s bicyklami a časy (uvedené časy sú časy odchodu)

17:00 odchod - Nová Dubnica - pumpa Oktan

21:00 odchod Bratislava, druhá pumpa OMV smerom do Rakúska (tá prvá pri Auparku smerom do Rakúska, Pri seči 6, Bratislava)

Cesta do Talianska (prvého miesta vykladania) z hraníc Slovenska s Rakúskom autobusom s cyklovlečkou trvá približne 10 hodín. Na skrátenie cesty a jej príjemnejšie strávenie si budeme púšťať zájazdové video klasiky a robiť zdravotné prestávky.  

Iné nástupné miesta s bicyklami môžu byť pridané, najsevernejšie možné miesto nastupovania Považská Bystrica, autobus pôjde po trase z Novej Dubnice do Bratislavy.

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), ku každej etape budú rozdané osobitné mapky.

Zmena programu vyhradená v prípade nepriaznivého počasia.

Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 40 km denne a uvedené s podrobným popisom vyššie. Etapy sú v prípade dostupnosti vedené po osobitných cyklocestách.

Upozornenie: časť trasy z Monte Balda je vedená po šotoline a lesnom teréne, prosím zvážte výber vhodného bicykla, odporúčame horský bicykel. Možnosť alternatívnej trasy aj po asfalte, ale časť cesty je šotolinová v každom prípade.

 

Ubytovanie a stravovanie

Hotel Centro Turistico Gardesana je situovaný vo vidieckej oblasti v obci Bussolengo, cca. 13 km od Lago di Garda. Každá izba má vlastný balkón s výhľadom na priľahlé kopce, olivové háje, či záhrady. (podľa jednotlivej izby)

 Ubytovanie je realizované po 2 osobách, s izbou vybavenou vlastným sociálnym zariadením.

Raňajky sú servírované priamo v hoteli, hotelová reštaurácia poskytuje medzinárodnú a taliansku kuchyňu, s možnosťou vegetariánskeho stravovania.

K vybaveniu hotela patrí aj bazén, ktorý je v cene zájazdu.

Pre záujemcov, webstránka hotela: http://hotelgardesano.it/

 Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené priamo v hoteli. Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

 

Itinerár

1. deň 27. augusta 2018

Odchod do Talianska zo Slovenska, tranzit cez Rakúsko. Nástupné miesta od Považskej Bystrice po Bratislavu. Odchody budú upresnené.

2. deň 28. augusta 2018

Príchod v ranných hodinách do dedinky Vezzano. Ranná hygiena po výdatnej ceste autobusom, ranná rozcvička a sadáme na bicykle. Jazda na bicykli z Vezzana cez Padergnone, okolo Lago Tolbino, Dro, Arco (stredoveký majestátne týčiaci sa hrad) k Lago di Tenno, jazierku s blankytne modrou vodou a unikátnym jazerným ostrovčekom. (na bicykli cca. 38 km) Presun autobusom do ubytovacieho zariadenia, zaslúžená spoločná večera v talianskom duchu. Individuálny program.

Trasa detailne

3. deň 29. augusta 2018

Raňajky v ubytovacom zariadení, presun autobusom do Spiazzi na úpätí Monte Baldo. Vyloženie bicyklov a prehliadka takmer v samotnej skale vytesanej kaplnky Madonna della Corona. Jazda dole kopcom na bicykli cez Pazzon, Caprino Veronese (rímske mesto) až k Lago di Garda. Jazda pobrežím cez Cosermano, Bardolino (múzeum vína a olivového oleja), Lazise (mestečko obohnané hradbami zo 14. storočia), Peschiera del Garda (prístavné mesto, jedno z hlavných centier turizmu na Garde) až do Sirmione s majestátnym hradom Rocca Scaligera, či kúpeľmi Grotte di Catullo. (na bicykli cca. 49 km) Možnosť kúpania v Sirmione. Naloženie bicyklov a jazda autobusom späť do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

Trasa detailne

4. deň 30. augusta 2018

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun autobusom z ubytovacieho zariadenia do Mantovy. Prehliadka historického centra gonzagovského mesta, prezývaného aj malé Benátky. Jazda na bicykli okolo trojice jazier - Lago Superiore, Lago di Mezzo a Lago Inferiore a pokračovanie na bicykli smerom k Lago di Garda. Jazda na bicykli cez Soave, Massimbonu, Borghetto (historický most - Il Ponte visconteo), Mozambano (miesto napoleonských vojen na konci 18. storočia) až do Peschiery del Garda, kde ústí rieka Mincio do Lago di Garda. (na bicykli cca. 50 km) Možnosť kúpania v Peschiera del Garda, naloženie bicyklov, presun autobusom do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

Trasa detailne

5. deň 31. augusta 2018

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun autobusom do Malcesine. Jazda s bicyklom lanovkou až do nadmorskej výšky 1776 m.n.m. na masív Monte Baldo – vrchol Tratto Spino. Krásne výhľady na Monte Altissimo a Lago di Garda. Zjazd na bicykli z Monte Baldo horskými cestami medzi pastvinami cez Bretonico, Lago di Loppio, Nago do Torbole. (na bicykli cca. 40 km). Možnosť kúpania v Torbole. Naloženie bicyklov a jazda späť do ubytovacieho zariadenia. Večera v ubytovacom zariadení, individuálny program.

Trasa detailne

6. deň 1. septembra 2018

Raňajky a odubytovanie sa v ubytovacom zariadení. Naloženie bicyklov do cyklovlečky. Jazda autobusom do Verony. Pešia prehliadka mesta Rómea a Júlie s hlavnými pamiatkami mesta ako Aréna (3. najväčšie koloseum sveta), Piazza delle Erbe (s najvyššou mestskou vežou - Torre dei Lamberti s výškou 84m), Castelvecchio, rímske divadlo, či Júlin balkón. Cesta domov na Slovensko, tranzit cez Rakúsko.

7. deň 2. septembra 2018

V skorých ranných hodinách príchod na Slovensko.

Galéria