Lago di Garda 2023

Cena
480 eur s DPH
27.08 - 02.09.23


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 7
Termín: 27.08 - 02.09.23
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 32
Min. vek: 10
Voľných miest: 29

Popis zájazdu

Popis zájazdu

Lago di Garda patrí medzi najpopulárnejšie dovolenkové destinácie v Taliansku. Nachádza sa v severnom Taliansku medzi Alpami a Pádskou nížinou, na území troch regiónov Trentino – Alto Adige, Veneto a Lombardia. Jazero je najväčším talianskym jazerom s rozlohou 370m2. Je dlhé približne 52 kilometrov, široké 17,2 km s  priemernou hĺbkou 136 m.

Bolo vytvorené v poslednej ľadovej dobe Etschským ľadovcom, preto jeho severná časť nápadne pripomína fjord obklopený končiarmi vysokými viac ako 2000 m.n.m..

Jazero je jednou z najvýznamnejších talianskych destinácií nielen pre vodné športy, ale aj pre cyklistiku. S nami na cyklozájazde zažijete krásnu prírodnú scenériu jazera Lago di Garda spojenú s kúpaním v jazere ako aj ochutnávkou talianskych špecialít. Horúcou novinkou je panoramatická cyklocesta okolo jazera.

Keďže je náš zájazd cyklozájazdom, k autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka. . Na tento zájazd je ideálny trekový bicykel.

Pre necyklistov je MOŽNOSŤ ÍSŤ NA PEŠO.

Platobné podmienky

Celková cena zájazdu: 480 Euro/osoba

Príplatok za e-bike 10 Euro (prosíme oznámiť účasť s ebikom)

V cene je zahrnuté: doprava (vrátane dopravy bicyklov v cyklovlečke), polpenzia, pobytová taxa, delegát CK, cyklomapky, poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie.

V cene nie je zahrnuté: lístok na lanovku s bicyklom na Monte Baldo (cca. 25 euro), obedy, individuálne výdavky, cestovné poistenie.

Platobné podmienky: 

- záloha 150 Euro do 2 týždňov od prihlásenia

- doplatok 330 Euro do 30. apríla 2023

Uzávierka prihlášok:

30. apríla 2023

V prípade neuskutočnenia zájazdu budú všetky platby vrátené v plnej výške, zakrátko po oznámení o jeho zrušení. Nevydávame žiadne vouchre na budúcu sezónu.

Orientačné časy odchodov

14:30 Nová Dubnica, pumpa Oktan

17:30 Bratislava, pumpa OMV pri Auparku, prvá OMV smerom od Žiliny smerom do Rakúska, ul Pri seči 6

Podľa miesta a počtu účastníkov môžu byť časy ešte upravené.

Iné miesto nastupovania smerom od Novej Dubnice smerom do Bratislavy po diaľnici môže byť pridané pri min. 5 účastníkoch. Finálne časy a miesta odchodov zasielame prihláseným účastníkom cca. týždeň pred zájazdom. Pre účastníkov mimo uvedených destinácii, možnosť zabezpečenia dopravy do miesta nastupovania aj s bicyklami. (za príplatok) Prosíme Trenčanov o naloženie bicyklov v Novej Dubnici, resp. na predzájazdovom naložení v Kolačíne. 

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), každý účastník obdrží osobitné cyklomapky s príslušnými kontaktnými údajmi a miestom nakladania bicyklov.

Vyhradzujeme si právo zmeny poradia etáp, predovšetkým v prospech ideálneho počasia počas etapy na Monte Baldo (4. deň). (tak, aby boli čo najkrajšie výhľady) Zároveň si vyhradzujeme právo zmeny trás pri nepredvídateľných okolnostiach. 

Systém jazdenia

Zájazd je organizovaný tak, že na čele pelotónu je vedúci zájazdu, ktorý vedie pelotón účastníkov. Počas jazdy sa robia prestávky na občerstvenie a obed.  Samozrejme, nie je podmienkou jazdiť v pelotóne, po dohode možný vlastný program.

Cestovná kancelária nepreberá zodpovednosť za vlastný program účastníkov a neorganizuje ani dodatočnú dopravu pre účastníkov, ktorí sa rozhodnú organizovať si  vlastný program.

 Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných. (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) ,v prípade dostupnosti sú vedené po osobitných cyklocestách.

Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne .

Upozornenie: časť trasy z Monte Balda a Strada Ponale pri Limone sul Garda je vedená po šotoline a lesnom teréne, prosím zvážte výber vhodného bicykla, odporúčame minimálne trekový bicykel. 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené v mobilných domčekoch agroturistického zariadenia v okolí Valeggio sul Mincio. Každý mobilný domček je riešený 2 samostatnými izbami s vlastným sociálnym zariadením. Kategória ubytovacieho zariadenia v Taliansku - agroturismo.  

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení, večere v neďalekej reštaurácii. Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

Itinerár

1. deň 27. augusta 2023

Odchod zo Slovenska do Talianska, tranzit cez Rakúsko. Nástupné miesta od Novej Dubnice po Bratislavu.

2. deň 2023 28. augusta 2023

Príchod v ranných hodinách do dedinky Vezzano. Ranná hygiena po ceste autobusom, ranná rozcvička a sadáme na bicykle. Jazda na bicykli z Vezzana cez Padergnone, okolo Lago Tolbino, Lago di Cavedine, Arco (stredoveký majestátne týčiaci sa hrad), zastávka pri vodopáde Varone, až k Lago di Tenno, jazierku s blankytne modrou vodou a unikátnym jazerným ostrovčekom. (na bicykli cca. 42 km) Presun autobusom do ubytovacieho zariadenia, rozubytovanie, zaslúžená spoločná večera v talianskom duchu. Individuálny program.

3. deň 29. augusta 2023

Raňajky v ubytovacom zariadení, presun autobusom do Spiazzi na úpätí Monte Baldo. Vyloženie bicyklov a prehliadka v skale vytesanej kaplnky Madonna della Corona. Jazda dole kopcom na bicykli cez Caprino Veronese (rímske mesto) až k Lago di Garda. Jazda pobrežím cez Bardolino, Lazise (mestečko obohnané hradbami zo 14. storočia), Peschiera del Garda (prístavné mesto, jedno z hlavných centier turizmu na Garde) až do Sirmione s majestátnym hradom Rocca Scaligera, či kúpeľmi Grotte di Catullo. (na bicykli cca. 49 km) Možnosť kúpania v Sirmione. Naloženie bicyklov a jazda autobusom späť do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

4. deň 2023 30. augusta 2023

Raňajky v ubytovacom zariadení, resp. výnimočne balíčkovo. Presun autobusom do Malcesine. Jazda s bicyklom lanovkou až do nadmorskej výšky 1776 m.n.m. na masív Monte Baldo – vrchol Tratto Spino. Krásne výhľady na Monte Altissimo a Lago di Garda. Zjazd na bicykli z Monte Baldo horskými cestami medzi pastvinami cez Bretonico, Lago di Loppio, Nago do Torbole. (na bicykli cca. 40 km) Možnosť kúpania v Torbole. Naloženie bicyklov a jazda späť do ubytovacieho zariadenia. Večera v ubytovacom zariadení, individuálny program.

5. deň 2023 31. augusta 2023

Raňajky v ubytovacom zariadení. Jazda autobusom k Lago d‘Idro, jazda na bicykli okolo Lago di Ledro až po Lago di Garda. Následne jazda na bicykli západným pobrežím Lago di Garda panoramatickou cyklocestou do Limone sul Garda. (na bicykli cca. 55 km) Naloženie bicyklov, individuálny program v Limone sul Garda, následne presun do ubytovacieho zaradenia a na večeru. Individuálny program.

6. deň 2023 1. septembra 2023

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie v ubytovacom zariadení. Presun k jazeru Iseo (mesto, ktoré dalo pomenovanie celému jazeru a nachádza sa tu prvý pamätník vztýčený na počest talianskeho národného hrdinu Garibaldiho), vyloženie bicyklov z cyklovlečky. Jazda na bicykloch okolo jazera Iseo cez Iseo, Sale Marasino, Pisogne (miesto, kde sa rieka Oglio vlieva do jazera Iseo, s malebnou biskupskou vežou, malebné mestečko Sarnico okolo rezervácie Torbiere del Sebino (mokrade európskeho významu späť do mestečka Iseo. Voľný čas v Iseu pred odchodom na Slovensko. (na bicykli cca. 70 km)

7. deň 2023 1. septembra 2023

V obedňajších hodinách príchod na Slovensko.

Galéria