Lago di Garda 2023

Cena
480 eur s DPH
27.08 - 02.09.23

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 7
Termín: 27.08 - 02.09.23
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 34
Min. vek: 10

Popis zájazdu

Popis zájazdu

Lago di Garda patrí medzi najpopulárnejšie dovolenkové destinácie v Taliansku. Nachádza sa v severnom Taliansku medzi Alpami a Pádskou nížinou, na území troch regiónov Trentino – Alto Adige, Veneto a Lombardia. Jazero je najväčším talianskym jazerom s rozlohou 370m2. Je dlhé približne 52 kilometrov, široké 17,2 km s  priemernou hĺbkou 136 m.

Bolo vytvorené v poslednej ľadovej dobe Etschským ľadovcom, preto jeho severná časť nápadne pripomína fjord obklopený končiarmi vysokými viac ako 2000 m.n.m..

Jazero je jednou z najvýznamnejších talianskych destinácií nielen pre vodné športy, ale aj pre cyklistiku. S nami na cyklozájazde zažijete krásnu prírodnú scenériu jazera Lago di Garda spojenú s kúpaním v jazere ako aj ochutnávkou talianskych špecialít. Horúcou novinkou je panoramatická cyklocesta okolo jazera.

Keďže je náš zájazd cyklozájazdom, k autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka. . Na tento zájazd je ideálny trekový bicykel.

Pre necyklistov je MOŽNOSŤ ÍSŤ NA PEŠO.

Platobné podmienky

Celková cena zájazdu: 480 Euro/osoba

Príplatok za e-bike 10 Euro (prosíme oznámiť účasť s ebikom)

V cene je zahrnuté: ubytovanie, doprava (vrátane dopravy bicyklov v cyklovlečke), polpenzia, pobytová taxa, delegát CK, cyklomapky, poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie.

V cene nie je zahrnuté: lístok na lanovku s bicyklom na Monte Baldo (cca. 25 euro), obedy, individuálne výdavky, cestovné poistenie.

Platobné podmienky: 

- záloha 150 Euro do 2 týždňov od prihlásenia

- doplatok 330 Euro do 31. mája 2023

Uzávierka prihlášok:

31. mája 2023

V prípade neuskutočnenia zájazdu budú všetky platby vrátené v plnej výške, zakrátko po oznámení o jeho zrušení. Nevydávame žiadne vouchre na budúcu sezónu.

Orientačné časy odchodov

14:30 Nová Dubnica, pumpa Oktan

17:30 Bratislava, pumpa OMV pri Auparku, prvá OMV smerom od Žiliny smerom do Rakúska, ul Pri seči 6

Podľa miesta a počtu účastníkov môžu byť časy ešte upravené.

Iné miesto nastupovania smerom od Novej Dubnice smerom do Bratislavy po diaľnici môže byť pridané pri min. 5 účastníkoch. Finálne časy a miesta odchodov zasielame prihláseným účastníkom cca. týždeň pred zájazdom. Pre účastníkov mimo uvedených destinácii, možnosť zabezpečenia dopravy do miesta nastupovania aj s bicyklami. (za príplatok) Prosíme Trenčanov o naloženie bicyklov v Novej Dubnici, resp. na predzájazdovom naložení v Kolačíne. 

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), každý účastník obdrží osobitné cyklomapky s príslušnými kontaktnými údajmi a miestom nakladania bicyklov.

Vyhradzujeme si právo zmeny poradia etáp, predovšetkým v prospech ideálneho počasia počas etapy na Monte Baldo (4. deň). (tak, aby boli čo najkrajšie výhľady) Zároveň si vyhradzujeme právo zmeny trás pri nepredvídateľných okolnostiach. 

Systém jazdenia

Zájazd je organizovaný tak, že na čele pelotónu je vedúci zájazdu, ktorý vedie pelotón účastníkov. Počas jazdy sa robia prestávky na občerstvenie a obed.  Samozrejme, nie je podmienkou jazdiť v pelotóne, po dohode možný vlastný program.

Cestovná kancelária nepreberá zodpovednosť za vlastný program účastníkov a neorganizuje ani dodatočnú dopravu pre účastníkov, ktorí sa rozhodnú organizovať si  vlastný program.

 Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných. (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) ,v prípade dostupnosti sú vedené po osobitných cyklocestách.

Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne .

Upozornenie: časť trasy z Monte Balda a Strada Ponale pri Limone sul Garda je vedená po šotoline a lesnom teréne, prosím zvážte výber vhodného bicykla, odporúčame minimálne trekový bicykel. 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené v mobilných domčekoch agroturistického zariadenia v okolí Valeggio sul Mincio. Každý mobilný domček je riešený 2 samostatnými izbami s vlastným sociálnym zariadením. Kategória ubytovacieho zariadenia v Taliansku - agroturismo.  

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení, večere v neďalekej reštaurácii. Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

Itinerár

1. deň 27. augusta 2023

Odchod zo Slovenska do Talianska, tranzit cez Rakúsko. Nástupné miesta od Novej Dubnice po Bratislavu.

2. deň 2023 28. augusta 2023

Príchod v ranných hodinách do dedinky Vezzano. Ranná hygiena po ceste autobusom, ranná rozcvička a sadáme na bicykle. Jazda na bicykli z Vezzana cez Padergnone, okolo Lago Tolbino, Lago di Cavedine, Arco (stredoveký majestátne týčiaci sa hrad), zastávka pri vodopáde Varone, až k Lago di Tenno, jazierku s blankytne modrou vodou a unikátnym jazerným ostrovčekom. (na bicykli cca. 42 km) Presun autobusom do ubytovacieho zariadenia, rozubytovanie, zaslúžená spoločná večera v talianskom duchu. Individuálny program.

3. deň 29. augusta 2023

Raňajky v ubytovacom zariadení, presun autobusom do Spiazzi na úpätí Monte Baldo. Vyloženie bicyklov a prehliadka v skale vytesanej kaplnky Madonna della Corona. Jazda dole kopcom na bicykli cez Caprino Veronese (rímske mesto) až k Lago di Garda. Jazda pobrežím cez Bardolino, Lazise (mestečko obohnané hradbami zo 14. storočia), Peschiera del Garda (prístavné mesto, jedno z hlavných centier turizmu na Garde) až do Sirmione s majestátnym hradom Rocca Scaligera, či kúpeľmi Grotte di Catullo. (na bicykli cca. 49 km) Možnosť kúpania v Sirmione. Naloženie bicyklov a jazda autobusom späť do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

4. deň 2023 30. augusta 2023

Raňajky v ubytovacom zariadení, resp. výnimočne balíčkovo. Presun autobusom do Malcesine. Jazda s bicyklom lanovkou až do nadmorskej výšky 1776 m.n.m. na masív Monte Baldo – vrchol Tratto Spino. Krásne výhľady na Monte Altissimo a Lago di Garda. Zjazd na bicykli z Monte Baldo horskými cestami medzi pastvinami cez Bretonico, Lago di Loppio, Nago do Torbole. (na bicykli cca. 40 km) Možnosť kúpania v Torbole. Naloženie bicyklov a jazda späť do ubytovacieho zariadenia. Večera v ubytovacom zariadení, individuálny program.

5. deň 2023 31. augusta 2023

Raňajky v ubytovacom zariadení. Jazda autobusom k Lago d‘Idro, jazda na bicykli okolo Lago di Ledro až po Lago di Garda. Následne jazda na bicykli západným pobrežím Lago di Garda panoramatickou cyklocestou do Limone sul Garda. (na bicykli cca. 55 km) Naloženie bicyklov, individuálny program v Limone sul Garda, následne presun do ubytovacieho zaradenia a na večeru. Individuálny program.

6. deň 2023 1. septembra 2023

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie v ubytovacom zariadení. Presun k jazeru Iseo (mesto, ktoré dalo pomenovanie celému jazeru a nachádza sa tu prvý pamätník vztýčený na počest talianskeho národného hrdinu Garibaldiho), vyloženie bicyklov z cyklovlečky. Jazda na bicykloch okolo jazera Iseo cez Iseo, Sale Marasino, Pisogne (miesto, kde sa rieka Oglio vlieva do jazera Iseo, s malebnou biskupskou vežou, malebné mestečko Sarnico okolo rezervácie Torbiere del Sebino (mokrade európskeho významu späť do mestečka Iseo. Voľný čas v Iseu pred odchodom na Slovensko. (na bicykli cca. 70 km)

7. deň 2023 1. septembra 2023

V obedňajších hodinách príchod na Slovensko.

Formulár štandardizovaných informácií

Formulár štandardných informácií pre zmluvy o zájazde v situáciách, ktoré nie sú upravené v časti A Kombinácia ponúkaných služieb cestovného ruchu predstavuje zájazd podľa zákona č. 170/2018 Z. z. o zájazdoch, spojených službách cestovného ruchu, niektorých podmienkach podnikania v cestovnom ruchu a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon č. 170/2018 Z. z.“). Vzťahujú sa preto na Vás všetky práva vyplývajúce zo zákona č. 170/2018 Z. z., ktoré sa vzťahujú na zájazdy. Naša spoločnosť ZAINO s.r.o, Trenčianska 82/21 018 51 Nová Dubnica, IČO 46879056 (ďalej len „cestovná kancelária“) je plne zodpovedná za riadne poskytnutie zájazdu ako celku. Okrem toho ako cestovná kancelária sme v súlade so zákonom chránení, ak ide o refundáciu Vašich platieb a ak je súčasťou zájazdu preprava, ak ide o zabezpečenie Vašej repatriácie, pre prípad, že sa dostaneme do úpadku. Základné práva podľa zákona č. 170/2018 Z. z. \1\ Informácie o zájazde poskytované pred uzatvorením zmluvy o zájazde a)Všeobecné informácie o zájazde Lago di Garda 2023 b)cieľové miesto / miesta: trasa cesty: Lago di Garda 2023,Taliansko termín začatia zájazdu:27.08.2023 termín skončenia zájazdu: 01.09.2023 dĺžka pobytu s dátumami: 27.08. - 01.09.2023 (7 dní - 5 cyklodni) počet zahrnutých nocí (ak ide o zájazd, ktorého súčasťou je ubytovanie): 4 c)Informácie o preprave druh a kategória dopravného prostriedku: preprava je zabezpečená zájazdovým autobusom trieda dopravného prostriedku: zájazdový autobus dopravné spojenia: autobusová doprava celý zájazd presný (ak to nejde určiť – približný) čas odchodu a návratu: Odchod: 27.08.2023 14:30 Nová Dubnica, 17:30 Bratislava Návrat: 01.09.2023 12:00 Nová Dubnica, 10:00 Bratislava miesto odchodu a návratu: východiskové a výstupné miesto pumpa Dalitrans Nová Dubnica, ulica SNP, OMV pumpa pri Auparku, Pri seči 6 miesta a trvanie zastávok: jednotlivé zastávky primerane nakladaniu bicyklov a nastupovaniu účastníkov (cca. 30 minút), cestou do finálneho miesta, cestou hygienické prestávky d)Informácie o ubytovacom zariadení názov ubytovacieho zariadenia:Agroturismo Le Nosare poloha ubytovacieho zariadenia: pri obci Valeggio sul Mincio kategória ubytovacieho zariadenia: mobilné domčeky trieda ubytovacieho zariadenia (a krajina, podľa ktorej je ubytovacie zariadenie klasifikované):mobilné domčeky (Taliansko) stupeň vybavenosti ubytovacieho zariadenia: základné, na izbe skrinky a postele, sociálne zariadenie v rámci mobilného domčeku základné charakteristické znaky ubytovacieho zariadenia: ubytovanie v 2x2 dvojlôžkových izbách e)Informácie o stravovaní spôsob stravovania: rozsah stravovania: polpenzia - raňajky podávané v ubytovacom zariadení, raňajky kontinentálne, večere trojchodové (jednotné menu pre všetkých) podávané v reštaurácii cca. 3 km od ubytovacieho zariadenia, presun autobusom, nápoje sa platia samostatne forma stravovania: skupinové Prvé organizované stravovanie večera 28.08.2023, posledné organizované stravovanie raňajky 31.08.2023. Obedná pauza bude začlenená v programe zájazdu. (obed nie je v cene zájazdu) f)Informácie o iných službách program v mieste pobytu, výlety, exkurzie alebo iné služby zahrnuté v celkovej cene zájazdu: pozri vyššie podľa rozpisu dní f)Skupinové zájazdy vymedzenie služieb cestovného ruchu poskytovaných cestujúcemu v rámci skupiny: približná veľkosť skupiny: max. 32 účasníkov (obvykle býva 30) g)Súčasťou zájazdu sú iné služby cestovného ruchu vymedzené v § 2 písm. a) štvrtom bode zákona č. 170/2018 Z. z. poskytované v cudzom jazyku ÁNO, lanovka na Monte Baldo, v cene cca. 30 euro, nie je v cene zájazdu, vstupné vodopády v cene cca. 4 euro, nie je v cene zájazdu Ak áno, cudzí jazyk, v ktorom sa poskytuje iná služba cestovného ruchu: h)Informácie o vhodnosti cesty Zájazd je vhodný aj pre osoby so zníženou pohyblivosťou NIE Ďalšie presné informácie o vhodnosti cesty, o ktoré cestujúci požiadal, berúc do úvahy potreby cestujúceho: poskytneme na osobitný dopyt \2\ Informácie o cestovnej kancelárii, ktorá nesie zodpovednosť za riadne poskytnutie všetkých služieb cestovného ruchu zahrnutých v zmluve o zájazde (pri predaji zájazdu prostredníctvom inej cestovnej kancelárie alebo cestovnej agentúry sa poskytujú uvedené informácie aj o tejto cestovnej kancelárii alebo cestovnej agentúre) obchodné meno / názov: ZAINO s.r.o, cestovná kancelária sídlo / miesto podnikania: Trenčianska 82/21, 018 51 Nová Dubnica telefónne číslo: 0904 980 409 adresa elektronickej pošty:info@cyklozajazdy.eu ; zaino@zaino-travel.sk \3\ Informácie o cene a platobných podmienkach celková cena zájazdu vrátane daní, všetkých nákladov a poplatkov: 480 euro (490euro e-bike) (ak tieto náklady a poplatky nemožno určiť pred uzatvorením zmluvy o zájazde, uvedie sa upozornenie, že do celkovej ceny zájazdu ešte môžu byť zahrnuté dodatočné náklady alebo poplatky); Cena zahŕňa: platobné podmienky vrátane povinnosti cestujúceho zaplatiť zálohu a jej výšku: 480 euro zahŕňa ubytovanie, dopravu, polpenziu, DPH, sprievodcu CK, cyklomapky, poistenie CK proti insolventnosti. Platobné podmienky: záloha 100 euro do 2 týždňov od prihlásenia Platobné podmienky pre zaplatenie zvyšnej časti ceny: doplatok 350 euro do 30.04.2023 Príplatok za e-bike 10 euro za celý zájazd, splatný so zvyšnou častou ceny. Ak existuje povinnosť poskytnúť na žiadosť cestovnej kancelárie inú finančnú zábezpeku, informácie o tejto povinnosti a podmienkach, ktoré sa na ňu vzťahujú: nie \4\ Informácie o vízových povinnostiach, pasových povinnostiach a iných povinnostiach všeobecné údaje predpokladaná lehota na vydanie víz: nie sú potrebné informácie o zdravotných požiadavkách v cieľovom mieste: nie sú osobitné obmedzenia \5\ Informácie pre cestujúcich, ak sa na realizáciu zájazdu požaduje minimálny počet účastníkov Požaduje sa na realizáciu zájazdu minimálny počet účastníkov? ÁNO - ak nie je uvedené inak 30 účastnikov Ak áno, lehota, v ktorej musí byť cestujúci písomne informovaný o odstúpení od zmluvy o zájazde z dôvodu nedosiahnutia minimálneho počtu cestujúcich: 1 mesiac pred zájazdom \6\ Informácie o poverenom zodpovednom zástupcovi alebo o inom subjekte, prostredníctvom ktorého je možné sa skontaktovať s cestovnou kanceláriou alebo cestovnou agentúrou a komunikovať s nimi meno zodpovedného zástupcu / názov subjektu: Karol Margeta adresa zodpovedného zástupcu / sídlo subjektu: Trenčianska 82/21, 018 51 Nová Dubnica elektronická adresa: info@cyklozajazdy.eu ; zaino@zaino-travel.sk telefónne číslo: 0904 980 409 telefónne číslo pre núdzové situácie: 0904 980 409 \7\ Postúpenie zmluvy o zájazde Cestujúci má právo postúpiť zmluvu o zájazde inej osobe. Oznámenie o postúpení zmluvy o zájazde inej osobe spoločne so súhlasom tretej osoby s postúpením je cestujúci povinný doručiť cestovnej kancelárii na trvanlivom nosiči v primeranej lehote, najneskôr však 7 dní pred začatím zájazdu, ak sa nedohodli inak. Pôvodný cestujúci a nový cestujúci spoločne a nerozdielne zodpovedajú za zaplatenie zvyšku ceny zájazdu a všetkých poplatkov, príplatkov a iných preukázateľných skutočných primeraných nákladov, ktoré vzniknú v súvislosti so zmenou cestujúceho a o ktorých ich cestovná kancelária informuje. \8\ Zmena ceny zájazdu Cena zájazdu sa môže zvýšiť, ak je presne určený spôsob výpočtu zvýšenia ceny, len ak sa zvýšia osobitné náklady bližšie špecifikované v § 19 ods. 2 zákona č. 170/2018 Z. z. (napríklad zmena cien pohonných látok) a ak sa v zmluve o zájazde uvádza, že cestujúci má právo na zníženie ceny podľa § 19 ods. 5 zákona č. 170/2018 Z. z. Jednoznačne a zrozumiteľne formulované oznámenie o zvýšení ceny zájazdu na trvanlivom nosiči spolu s odôvodnením a výpočtom zvýšenia ceny zájazdu musí byť cestujúcemu preukázateľne odoslané najneskôr 20 dní pred začatím zájazdu, inak cestovnej kancelárii nevznikne právo na zaplatenie rozdielu v cene zájazdu. Ak zvýšenie ceny presiahne 8 % ceny zájazdu, môže cestujúci od zmluvy o zájazde odstúpiť bez zaplatenia odstupného. Cestujúci si zároveň môže uplatniť práva vyplývajúce mu z bodu 9 tohto formulára. Ak si cestovná kancelária vyhradí právo na zvýšenie ceny, cestujúci má nárok na zníženie ceny, ak sa znížili príslušné náklady. \9\ Zmena iných podmienok zmluvy o zájazde Ak sa pred začatím zájazdu zmení niektoré zo základných znakov služieb cestovného ruchu alebo cestovná kancelária nemôže splniť osobitné požiadavky cestujúceho, na ktorých sa dohodli, informuje cestujúceho o navrhovaných zmenách a o ich vplyve na cenu zájazdu; a práve cestujúceho navrhované zmeny v primeranej lehote: a)prijať (ak ich cestujúci v lehote podľa písmena b) b) neprijme, zmluva o zájazde zanikne), alebo b)odstúpiť od zmluvy o zájazde bez zaplatenia odstupného a – prijať náhradný zájazd v rovnakej alebo vyššej kvalite, ktorá zodpovedá službám dohodnutým v pôvodnej zmluve o zájazde; alebo nižšej kvality alebo s nižšími nákladmi, pričom cestujúci má právo na primerané zníženie ceny zájazdu; alebo – neprijať náhradný zájazd a následne si uplatniť právo na vrátenie všetkých platieb, ktoré boli uskutočnené cestujúcim, a to do 14 dní odo dňa doručenia oznámenia o odstúpení od zmluvy o zájazde. Cestovná kancelária môže pred začatím zájazdu odstúpiť od zmluvy o zájazde bez povinnosti nahradiť škodu spôsobenú cestujúcemu týmto odstúpením, ak a)počet účastníkov zájazdu je nižší ako minimálny počet účastníkov požadovaný podľa zmluvy o zájazde a cestovná kancelária odstúpi od zmluvy o zájazde v lehote určenej v zmluve o zájazde, najneskôr však – 20 dní pred začatím zájazdu, ak ide o cestu, ktorá trvá dlhšie ako 6 dní, – 7 dní pred začatím zájazdu, ak ide o cestu, ktorá trvá od 2 dní do 6 dní, – 48 hodín pred začatím zájazdu, ak ide o cesty, ktoré trvajú menej ako 2 dni, alebo b)neodvrátiteľné a mimoriadne okolnosti bránia cestovnej kancelárii plniť zmluvu o zájazde a cestovná kancelária oznámi cestujúcemu odstúpenie od zmluvy o zájazde bezodkladne pred začatím zájazdu. \11\ Odstúpenie od zmluvy o zájazde cestujúcim z dôvodu neodvrátiteľných a mimoriadnych okolností Cestujúci je oprávnený odstúpiť od zmluvy o zájazde pred začiatkom poskytovania zájazdu bez zaplatenia odstupného, ak v cieľovom mieste alebo v jeho bezprostrednej blízkosti nastanú neodvrátiteľné a mimoriadne okolnosti (napríklad ak existujú vážne bezpečnostné problémy v destinácii), ktoré významne ovplyvnia poskytovanie zájazdu alebo prepravu cestujúcich do cieľového miesta. V takom prípade odstúpenia od zmluvy o zájazde má cestujúci nárok na vrátenie všetkých platieb, ktoré za zájazd zaplatil. \12\ Odstúpenie od zmluvy o zájazde cestujúcim bez uvedenia dôvodu Cestujúci môže kedykoľvek pred začatím poskytovania zájazdu odstúpiť od zmluvy o zájazde za primerané a odôvodnené odstupné. Cestovná kancelária je povinná vrátiť cestujúcemu všetky platby, ktoré od neho prijala, znížené o odstupné. Ak ide o zmluvu uzatvorenú mimo prevádzkových priestorov, je cestujúci oprávnený odstúpiť od zmluvy o zájazde aj bez uvedenia dôvodu a bez povinnosti zaplatiť odstupné v lehote 14 dní odo dňa uzatvorenia zmluvy o zájazde (oprávnenie cestujúceho odstúpiť od zmluvy o zájazde bez uvedenia dôvodu sa nevzťahuje na zájazdy, ktorých cena je znížená z dôvodu ich poskytnutia v krátkom čase po uzatvorení zmluvy o zájazde). \13\ Zodpovednosť za poskytnutie zájazdu Ak niektorá zo služieb cestovného ruchu nie je poskytnutá v súlade so zmluvou o zájazde, zákonom č. 170/2018 Z. z. alebo ak nemá vlastnosti, ktoré cestujúci s ohľadom na ponuku a zvyklosti dôvodne očakával, je cestovná kancelária za podmienok vymedzených zákonom č. 170/2018 Z. z. povinná po oznámení cestujúceho alebo na základe vlastných zistení porušenia zmluvy o zájazde vykonať nápravu. Ak nápravu nevykoná, ponúkne cestujúcemu náhradné služby cestovného ruchu a)rovnakej kvality alebo vyššej kvality, ako je uvedená v zmluve o zájazde, bez dodatočných nákladov pre cestujúceho, alebo b)nižšej kvality, ako je uvedené v zmluve o zájazde, s poskytnutím primeranej zľavy. Cestujúci môže odmietnuť náhradné služby cestovného ruchu ponúknuté cestovnou kanceláriou, ak náhradné služby cestovného ruchu nie sú porovnateľné so službami cestovného ruchu uvedenými v zmluve o zájazde alebo ponúknutá zľava z ceny zájazdu za služby cestovného ruchu nižšej kvality nie je primeraná. V tom prípade a ak poskytnutie náhradných služieb cestovného ruchu cestujúci nemôže z objektívnych dôvodov prijať, cestujúci pokračuje v užívaní služieb cestovného ruchu, ktoré sú predmetom oznámenia, a cestovná kancelária poskytne cestujúcemu primeranú zľavu z ceny služieb cestovného ruchu, ktoré boli predmetom oznámenia. Cestujúci môže od zmluvy o zájazde odstúpiť bez zaplatenia odstupného a požadovať vrátenie časti ceny zodpovedajúcej cene služieb cestovného ruchu, ktoré neboli poskytnuté riadne a včas, ak došlo k podstatnému porušeniu zmluvy o zájazde a cestovná kancelária neodstránila porušenie zmluvy o zájazde ani nezabezpečila cestujúcemu náhradné služby cestovného ruchu v primeranej lehote určenej cestujúcim. Ak v dôsledku neodvrátiteľných a mimoriadnych okolností nie je možné zabezpečiť návrat cestujúceho podľa zmluvy o zájazde, cestovná kancelária znáša náklady na potrebné ubytovanie, ak je to možné rovnakej kategórie, v trvaní najviac troch nocí na jedného cestujúceho. Ak sú v osobitných predpisoch o právach cestujúcich platných pre príslušné dopravné prostriedky na návrat cestujúceho ustanovené dlhšie lehoty, uplatňujú sa tieto dlhšie lehoty. Obmedzenie nákladov sa nevzťahuje na osoby so zníženou pohyblivosťou a osoby, ktoré ich sprevádzajú, tehotné ženy, maloletých bez sprievodu alebo osoby, ktoré potrebujú osobitnú lekársku starostlivosť, ak bola cestovná kancelária o ich osobitných potrebách informovaná aspoň 48 hodín pred začatím zájazdu. \14\ Zníženie ceny / náhrada škody cestujúcim Cestujúci má tiež právo na zľavu z ceny zájazdu a/alebo na náhradu škody, ak služby cestovného ruchu neboli poskytnuté alebo neboli poskytnuté riadne. \15\ Poskytnutie pomoci cestovnou kanceláriou Cestovná kancelária je povinná bezodkladne poskytnúť pomoc cestujúcemu v ťažkostiach, a to aj pri neodvrátiteľných a mimoriadnych okolnostiach. \16\ Úpadok cestovnej kancelárie Ak sa cestovná kancelária dostane do úpadku, platby cestujúcich budú refundované. Ak sa cestovná kancelária dostane do úpadku po začatí poskytovania zájazdu a ak zájazd zahŕňa prepravu, zaistená je repatriácia cestujúcich. Cestovná kancelária uzatvorila zmluvu zabezpečujúcu ochranu pre prípad úpadku s poskytovateľom ochrany pre prípad úpadku Union poisťovňa, a. s., Karadžičova 10, 81360 Bratislava, IČO: 31322051, DIČ: 2020800353, IČ DPH: SK7120001361, : Spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel: Sa, Vložka číslo: 383/B, poistenie si možno overiť priamo na webstránke poisťovne: https://www.union.sk/zoznam-cestovnych-kancelarii/. 0850 003 333 (domáce hovory), +421 2 2081 1811 (hovory zo zahraničia) union@union.sk. Cestujúci sa môže obrátiť na poskytovateľa ochrany pre prípad úpadku, ak sú služby odmietnuté z dôvodu úpadku cestovnej kancelárie.

Galéria