Lago di Garda 2024

Cena
560 eur s DPH
25.08 - 31.08.24


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 7
Termín: 25.08 - 31.08.24
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 40
Min. vek: 10
Voľných miest: 11

Popis zájazdu

Popis zájazdu

Lago di Garda patrí medzi najpopulárnejšie dovolenkové destinácie v Taliansku. Nachádza sa v severnom Taliansku medzi Alpami a Pádskou nížinou, na území troch regiónov Trentino – Alto Adige, Veneto a Lombardia. Jazero je najväčším talianskym jazerom s rozlohou 370m2. Je dlhé približne 52 kilometrov, široké 17,2 km s  priemernou hĺbkou 136 m.

Bolo vytvorené v poslednej ľadovej dobe Etschským ľadovcom, preto jeho severná časť nápadne pripomína fjord obklopený končiarmi vysokými viac ako 2000 m.n.m..

Jazero je jednou z najvýznamnejších talianskych destinácií nielen pre vodné športy, ale aj pre cyklistiku. S nami na cyklozájazde zažijete krásnu prírodnú scenériu jazera Lago di Garda spojenú s kúpaním v jazere ako aj ochutnávkou talianskych špecialít.

Keďže je náš zájazd cyklozájazdom, k autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka. . Na tento zájazd je ideálny trekový bicykel.

Pre necyklistov je MOŽNOSŤ ÍSŤ NA PEŠO.

Platobné podmienky

Celková cena zájazdu: 560 Euro/osoba

Príplatok za e-bike 10 Euro (prihlásenie priamo cez stránku)

V cene je zahrnuté: ubytovanie, doprava (vrátane dopravy bicyklov v cyklovlečke), polpenzia, pobytová taxa, delegát CK, cyklomapky, poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie.

V cene nie je zahrnuté: lístok na lanovku s bicyklom na Monte Baldo (cca. 25 euro), obedy, individuálne výdavky, cestovné poistenie.

Platobné podmienky

- záloha 160 Euro do 2 týždňov od prihlásenia

- doplatok 400 Euro do 30. júna 2024

Uzávierka prihlášok:

30. júna 2024

Orientačné časy odchodov

14:30 Nová Dubnica, pumpa Oktan

14:50 Trenčín (nastupovanie len bez bicykla, s predchádzajúcim naložením bicykla)

17:30 Bratislava, pumpa OMV pri Auparku, prvá OMV smerom od Žiliny smerom do Rakúska, ul Pri seči 6

Podľa miesta a počtu účastníkov môžu byť časy ešte upravené.

Iné miesto nastupovania smerom od Novej Dubnice smerom do Bratislavy po diaľnici môže byť pridané pri min. 5 účastníkoch. Finálne časy a miesta odchodov zasielame prihláseným účastníkom cca. týždeň pred zájazdom. Pre účastníkov mimo uvedených destinácii, možnosť zabezpečenia dopravy do miesta nastupovania aj s bicyklami. (za príplatok) Prosíme Trenčanov o naloženie bicyklov v Novej Dubnici, resp. na predzájazdovom naložení v Kolačíne. 

Program bicyklovania a zájazdu

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), každý účastník obdrží osobitné cyklomapky s príslušnými kontaktnými údajmi a miestom nakladania bicyklov.

Vyhradzujeme si právo zmeny poradia etáp, predovšetkým v prospech ideálneho počasia počas etapy na Monte Baldo (4. deň). (tak, aby boli čo najkrajšie výhľady) Zároveň si vyhradzujeme právo zmeny trás pri nepredvídateľných okolnostiach. 

Systém jazdenia

Zájazd je organizovaný tak, že na čele pelotónu je vedúci zájazdu, ktorý vedie pelotón účastníkov. Počas jazdy sa robia prestávky na občerstvenie a obed.  Samozrejme, nie je podmienkou jazdiť v pelotóne, po dohode možný vlastný program.

Cestovná kancelária nepreberá zodpovednosť za vlastný program účastníkov a neorganizuje ani dodatočnú dopravu pre účastníkov, ktorí sa rozhodnú organizovať si  vlastný program.

 Profily tratí

Trate sú plánované väčšinou po asfaltových cestách, pokiaľ možno menej frekventovaných. (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy) ,v prípade dostupnosti sú vedené po osobitných cyklocestách.

Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne .

Upozornenie: časť trasy z Monte Balda a Strada Ponale je vedená po šotoline a lesnom teréne, prosím zvážte výber vhodného bicykla, odporúčame minimálne trekový bicykel.

 Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené v mobilných domčekoch agroturistického zariadenia v okolí Valeggio sul Mincio. Každý mobilný domček je riešený 2 samostatnými izbami s vlastným sociálnym zariadením. Kategória ubytovacieho zariadenia v Taliansku - agroturismo.  

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení, večere v neďalekej reštaurácii. Obedy sú realizované individuálne v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

Itinerár

1. deň 25. august 2024 (nedeľa)

Odchod zo Slovenska do Talianska, tranzit cez Rakúsko. Nástupné miesta od Novej Dubnice po Bratislavu.

2. deň 26. august 2024 (pondelok)

Príchod do ubytovacieho zariadenia. Jazda na bicykli z ubytovacieho zariadenia cez stredoveké Monzambano, ďalej cez Castellaro Lagusello, pokračujúc do Peschiera sul Garda (možnosť kúpania) späť do ubytovacieho zariadenia. (na bicykli cca. 46 km). Spoločná večera, individuálny program.

3. deň 27. august 2024 (utorok)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun autobusom do Spiazzi na úpätí Monte Baldo. Vyloženie bicyklov a prehliadka v skale vytesanej kaplnky Madonna della Corona. Jazda dole kopcom na bicykli cez Caprino Veronese (rímske mesto) až k Lago di Garda. Jazda pobrežím cez Bardolino, Lazise (mestečko obohnané hradbami zo 14. storočia), Peschiera del Garda (prístavné mesto, jedno z hlavných centier turizmu na Garde) až do Sirmione s majestátnym hradom Rocca Scaligera, či kúpeľmi Grotte di Catullo. (na bicykli cca. 49 km) Možnosť kúpania v Sirmione. Naloženie bicyklov a jazda autobusom späť do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

4. deň 28. august 2024 (streda)

Raňajky v ubytovacom zariadení, resp. výnimočne balíčkovo. Presun autobusom do Malcesine. Jazda s bicyklom lanovkou až do nadmorskej výšky 1776 m.n.m. na masív Monte Baldo – vrchol Tratto Spino. Krásne výhľady na Monte Altissimo a Lago di Garda. Zjazd na bicykli z Monte Baldo horskými cestami medzi pastvinami cez Bretonico, Lago di Loppio, Nago do Torbole. (na bicykli cca. 40 km) Možnosť kúpania v Torbole, resp. predĺženie cylistiky na Monte Baldo (cca. 28 km naviac, prevýšenie cca. 450 m). Naloženie bicyklov a jazda späť do ubytovacieho zariadenia. Večera v ubytovacom zariadení, individuálny program.

5. deň 29. august 2024 (štvrtok)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Jazda autobusom k Lago d‘Idro, jazda na bicykli okolo Lago di Ledro až po Lago di Garda. Následne jazda na bicykli do Rivy del Garda..Možnosť kúpania . (na bicykli cca. 43 km) Naloženie bicyklov, presun do ubytovacieho zaradenia na večeru, individuálny program.

6. deň 30. august 2024 (piatok)

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie v ubytovacom zariadení. Presun k jazeru Iseo (mesto, ktoré dalo pomenovanie celému jazeru a nachádza sa tu prvý pamätník vztýčený na počest talianskeho národného hrdinu Garibaldiho), vyloženie bicyklov z cyklovlečky. Jazda na bicykloch okolo jazera Iseo cez Iseo, Sale Marasino, Pisogne (miesto, kde sa rieka Oglio vlieva do jazera Iseo, s malebnou biskupskou vežou, do malebného mestečka Sarnico Voľný čas v Sarnicu pred odchodom na Slovensko. (na bicykli cca. 55 km)

7. deň 31. august 2024 (sobota)

Príchod na Slovensko v doobedných hodinách. Vystupovanie ako nastupovanie, s výnimkou Bratislavy, kde vystupujeme na pumpe OMV Einstenova ulica.

Galéria