Livigno 2024

Cena
595 eur s DPH
08.12 - 13.12.24


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 6
Termín: 08.12 - 13.12.24
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 29
Max. osôb: 29
Min. vek: 10
Voľných miest: 29

Popis zájazdu

Všeobecné informácie

Horská dedinka Livigno leží v rovnomennom pohorí Livigno, lemovanom horskou riekou Aqua Granda. V stredoveku bolo Livigno pomerne zaostalou obcou, osídlenou pastiermi a drobnými remeselníkmi. Hoci navonok možno trocha zabudnutou obcou, ale o to s krajšou prírodnou scenériou, nachádzajúcou sa medzi národným parkom Stelvio a Švajčiarskym národným parkom, v blízkosti dvoch pohorí - Bernina a Ortles – Cevedale. Vďaka svojej nevšednej prírodnej kráse dostalo prezývku Malý Tibet.

 Prvotné lyžiarske začiatky v Livigne sa datujú do 50-tych rokov 20. storočia, kedy bol postavený prvý vlek s dĺžkou 250 m. Livigno ako lyžiarske stredisko sa postupne začína rozširovať a Livigno sa stáva lyžiarskym strediskom európskeho významu.

 Od novembra do mája, hostí Livigno tisícky lyžiarov na svojich 115 km zjazdoviek v nadmorskej výške 1800 – 2900 m.n.m.. Z týchto zjazdoviek je 12 čiernych, 37 červených a 29 modrých, čo prináša skvelé lyžiarske podmienky pre lyžiarov všetkých kategórii. Obslužnosť celého strediska zabezpečuje 6 kabínkových lanoviek, 14 sedadlových lanoviek a 12 vlekov.

Livigno ponúka aj osobitný snowboardový svet a jedinečné podmienky pre milovníkov adrenalínového lyžovania. Prvé z týchto dvoch akčných stredísk – Mottolino je určené pre skúsených lyžiarov, druhý park Carosello 3000 má skôr zábavný charakter. Netreba zabúdať ani na bežkárov. V Livigni si prídu na svoje aj bežkári. Ponúka viac ako 30 km upravovaných bežkárskych tratí na klasiku aj korčuľovanie.

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je zabezpečené v:

          jednolôžkových izbách;

          dvojlôžkových izbách;

          trojlôžkových izbách;

 

Kategória ubytovacieho zariadenia v Taliansku – hotel ***. 

Výhodná poloha ubytovacieho zariadenia, cca. 500 m k najbližšiemu vleku a cca. 100 m k zastávke autobusu. Do centra peši cca. 15 minút.

CK si vyhradzuje právo vykonať rozubytovanie v rámci vyťaženia ubytovacích kapacít hotela.

Každá izba má vlastné sociálne zariadenie priamo na izbe. Raňajky a večere sú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú servírované formou švédskych stolov, so širokou ponukou jedál a nápojov. Večere sú servírované ako trojchodové, reštaurácia je mimo ubytovacieho zariadenia, cca 7 minút peši. Nápoje počas večerí sa uhrádzajú individuálne. 

 

Platobné podmienky

Celková cena: 595 euro, splatná nasledovne:

Záloha 200 euro do konca augusta 2024

Doplatok 385 euro do konca októbra 2024

Cena zájazdu zahŕňa

Polpenziu, ubytovanie v ubytovacom zariadení, 3 dňový skipas, delegáta CK, poistenie CK proti insolventnosti, doprava podľa variantu.

 Skipas

Pri vydaní skipasu bude požadovaná menšia záloha, ktorá bude pri jeho vrátení vrátená. V prípade straty skipasu je možné požiadať o duplikát. Náklady na vydanie duplikátu skipasu znáša daný účastník zájazdu individuálne. 

Skipas neplatí na bežeckej trase. Platí sa tu osobitne, 10 euro/deň. 

Orientačné časy odchodov 

Trenčianske Teplice 18:40

Nová Dubnica 19:00

Trenčín 19:20

Bratislava 21:00

Čas odchodu bude prispôsobený počtu účastníkov z jednotlivých miest a skutočnosti, aby bolo možné prísť do Livigna už 9. decembra ráno a mohli ste čas využiť na lyžovanie, bežkovanie, prechádzku po Livigni (už by mali byť otvorené aj minivianočné trhy).

Minimálny počet účastníkov

Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 29 účastníkov prihlásených s úhradou požadovanej časti ceny zájazdu do termínu uzávierky 31. augusta 2024.

Upozornenie

S ohľadom na termín lyžovačky nemusia byť úplne všetky vleky a zjazdovky v plnej prevádzke, ako aj bežecká stopa prevádzkovaná v plnej dĺžke. CK ZAINO nepreberá zodpovednosť za túto skutočnosť. 

 

Itinerár

8. december 2024 (nedeľa)

Vo večerných hodinách odchod do Talianska nástupné miesta uvedené na tento stránke. (presné časy budú oznámené v bližších informáciách zaslaných cca. 10 dní pred zájazdom)

9. december 2024 (pondelok)

V dopoludňajších hodinách príchod do ubytovacieho zariadenia. Možnosť využiť čas po príchode na prechádzku po stredisku Livigno, návštevu aquaparku Aquagranda, bežkovanie, lyžovanie (možnosť dokúpenia si dodatočného lyžiarskeho lístka na tento deň cca. 40 euro). V poobedných, resp. podvečerných hodinách rozubytovanie v ubytovacom zariadení, následne spoločná večera, organizačné pokyny k lyžovaniu a pobytu v lyžiarskom stredisku Livigno, rozdanie lyžomáp. Individuálny program.

10. december 2024 (utorok)

Raňajky v ubytovacom zariadení, lyžovanie v Livigne, spoločná večera. Individuálny program.

11. december 2024 (streda)

Raňajky v ubytovacom zariadení, lyžovanie v Livigne, spoločná večera. Individuálny program.

12. december 2024 (štvrtok)

Raňajky v ubytovacom zariadení, lyžovanie v Livigne, spoločná večera. Individuálny program.

13. december 2024 (piatok)

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie, cesta domov na Slovensko. V neskorších večerných hodinách príchod domov.

Galéria