Pálava, Lednicko - Valticko a Moravské Toskánsko

Cena
160 eur s DPH
14.04 - 16.04.23


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 3
Termín: 14.04 - 16.04.23
Slovensko
Južná Morava
Min. osôb: 30
Max. osôb: 32
Min. vek: 10
Voľných miest: 32

Popis zájazdu

Všeobecný popis

Trojdňový cyklozájazd otvára putovanie cez malebné pohorie Pálava. Územie, osídlené od praveku, kde prebývali lovci mamutov, či následne Kelti a Rimania, ktorí začali s pestovaním vínnej révy, kľúčovej plodiny pre túto oblasť. Pálava bola v roku 1976 vyhlásená za chránenú krajinnú oblasť a následne biosférickú rezerváciu UNESCO.

Lednicko-valtický areál je najväčší európsky krajinný celok, zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO s celkovou rozlohou  283,09 km2 .

Asi tou najznámejšou pamiatkou celého regiónu je Lednický zámok, ktorý bol do aktuálnej podoby  vystavaný kniežaťom Aloizom II. z Lichtenštajna a je prebudovaný v duchu anglickej gotiky. Zámok má historický pôvod siahajúci už do 13. storočia.

Nemenej známym je aj neďaleký valtický zámok, ktorý vznikol na základoch stredového hradu z 11. storočia. Od 14. storočia až do obdobia nasledujúceho po 2. svetovej vojny bol vlastníctvom Lichtenštajnovcov. Lichtenštajnovci dali miestnemu zámku podobu barokovými stavebnými úpravami v 17.-18. storočí. Zámok vo Valticiach ponúka rovnako tak ako jeho lednický „kolega“ niekoľko expozícií.

Cykloputovanie bude pokračovať vo vinárskych dedinkách Veľké Pavlovice, Vrbice, Čejkovice, plynule pokračujúc do malebnej krajinky Moravského Toskánska. To prináša dlhé pásy hnedých a zelených polí, fotogenické stromy a malebný vlnitý reliéf, ideálny na fotografovanie. 

Stravovanie a ubytovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú kontinentálneho typu (chlieb, šunka, syr, čaj, káva...), večere budú formou trojchodovej večere. Počas dňa sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Moravu aj z gastronomickej stránky.

Ubytovacie zariadenie je zabezpečené na stredoškolskom internáte vinárskej školy vo Valticiach.

Ubytovanie v rámci buniek po 4 osobách – 2 x 2 lôžková izba. Každá bunka s s vlastnou kúpeľňou a sociálnym zariadením.  Klasifikácia ubytovacieho zariadenia v Českej republike – stredoškolský domov mládeže.

Orientačné časy odchodov: (časy budú upravené podľa počtu účastníkov z jednotlivých miest)

Zájazd sa nebude realizovať prejazdom cez Bratislavu, účastníci z Bratislavy budú môcť pristúpiť v Kútoch a vystúpiť v Novom Meste nad Váhom a využiť železničnú dopravu na cestu z a do Bratislavy. 

Nová Dubnica 4:30

Trenčín: 5:00

Nové Mesto nad Váhom: 5:40

Kúty: 7:30

Profily tratí

Trate sú plánované v prevažnej miere po osobitných cyklocestách, resp. menej frekventovaných cestách. 

Programy

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu. Ku každej etape budú rozdané mapky. Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady.

V prípade, ak by bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých účastníkov potrebné zabezpečiť autobusovú dopravu mimo spoločnej trasy, sú títo účastníci zájazdu povinní uhradiť takto vzniknuté náklady.

Cena a platobné podmienky

160 euro zahŕňa dopravu, polpenziu, DPH, sprievodcu CK, cyklomapky, poistenie CK proti insolventnosti. 

- záloha 50 euro do 2 týždňov od prihlásenia

- doplatok 110 euro do 15.02.2023

E-biky

V prípade, ak si chcete zobrať e-bike, prosím dajte nám to mailom vedieť. Príplatok za e-bike 10 euro.

Upozornenie

S ohľadom na aktuálnu situáciu s energiami, resp. pohonnými hmotami si vyhradzujeme právo zvýšiť cenu zájazdu o neočakávané náklady v súlade s ustanovením §741c občianskeho zákonníka. 

Itinerár

1. deň 14.04.2023

V skorých ranných hodinách odchod z Novej Dubnice, resp. ostatných nástupných miest. Presun autobusom do mestečka Pohořelice, pauza na rannú hygienu a kávu, prezliekame sa do cyklo. Jazda pokračuje k priehrade Nové Mlýny, cez archeologickú dedinku Dolní Věstonice, cez pohorie Pálava, vinárske mesto Mikulov až do Valtíc. (na bicykli cca. 65 km) Rozubytovanie, spoločná večera, individuálny program.

2. deň 15.04.2023

Prehliadka zámku vo Valticiach, následne bicyklová púť areálom Lednicko – Valticka. Trasa vedie nenáročným terénom Lednicko-Valticka a zahŕňa atraktívnu jazdu vrátane všetkých najkrajších pamiatok Lednicko-Valtického areálu ako Janov hrad, mesto Břeclav, zámoček Pohansko, Apolónov chrám, Tri grácie,Valtice a mnohé ďalšie. (na bicykli cca. 66 km) Príchod do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program.

3. deň 16.04.2023

Odubytovanie v ubytovacom zariadení. Presun na bicykli do Lednic. Prehliadka zámku. Jazda na bicykli cez vinársku dedinku Veľké Bílovice, ďalej k rotundičke na návrší Hradištek-Zimarky, s malebnými výhľadmi na vinice a pohorie Pálava. Pokračovanie cyklocesty cez obec Vrbice (s malebnými vinárskymi pivničkami) a Hovorany. V Hovoranoch vstúpime do oblasti Moravského Toskánska. Krajinka, ktorá je oficiálne súčasťou Kyjovskej pahorkatiny, prináša zvlnené polia, ktoré pretínajú rôzne línie, remízky, čo skrášľujú aj osamelé kaplnky. Ukončenie icyklovania v Moravskom Toskánsku (na bicykli cca. 55 km), naloženie bicyklov a jazda späť na Slovensko. Vystupovanie rovnaké miesta ako nastupovanie. Jazda na Slovensko smer Nové Mesto nad Váhom. (nepôjdeme cez Bratislavu, účastníci z Bratislavy budú môcť vystúpiť v Novom Meste a ďalej pokračovať vlakom)

Galéria