Slovinské jazero Bled

Cena
420 eur s DPH
12.06 - 16.06.24


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 5
Termín: 12.06 - 16.06.24
Slovensko
Slovinsko
Min. osôb: 25
Max. osôb: 25
Min. vek: 10
Voľných miest: 10

Popis zájazdu

Všeobecné informácie

Slovinsko s rozlohou približne 20000m2 je stredoeurópskym štátom, hraničiacim s Talianskom, Rakúskom, Maďarskom a Chorvátskom. Je unikátnym príkladom rozmanitosti. Ponúka alpské končiare, lesy, vápencové jaskynné útvary a jaskyne. Okrem toho aj starobylé mesta, modernú Ljubljanu a osobitne malebné jazerá ako Bohinj a Bled.

Počas nášho zájazdu navštívime areál zimných športov v Planici, kde bol zdolaný aj rekord v skokoch na lyžiach, pobicyklujeme údolím rieky Sava, zažijeme fotogenické jazero Bohinj a príjemné mestečko s dlhoročnou včelárskou tradiciou Radovljica. V programe je začlenený aj populárny rafting.

Veľkú časť zájazdu sa budeme pohybovať v okolí snáď najznámejšej lokality v Slovinsku – jazera Bled. Jazero, ktoré vyhĺbil a vyformoval Bohinjský ľadovec jazero je 2,12 km dlhé, 1,3 km široké a dosahuje hĺbku  takmer 31 m. Ostrov, ktorý je približne v strede jazera ponúka viaceré príbehy a legendy. Nebude chýbať ani druhé legendárne jazero, pre niektorých ešte dokonca aj zaujímavejšie ako jazero Bled – jazero Bohinj. Najväčšie slovinské jazero, z ktorého brehov je možné vidieť aj majestátny Triglav. Budeme bývať cca. 10 km od jazera Bohinj.

Zažite toto všetko s nami počas 3 dní bicyklovania a 1 dňa raftovania príp. turistiky v Slovinsku.

Stravovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú kontinentálneho typu (chlieb, šunka, syr, čaj, káva...), večere sú varené, trojchodové. Počas večerí si je možné zakúpiť nápoje, ktoré si každý uhrádza individuálne. Jedlo je podávané priamo v ubytovacom zariadení.

Počas cyklodní sa bude možné naobedovať v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Slovinsko aj z gastronomickej stránky.

Ubytovanie a typológia izieb

Naše ubytovanie je zabezpečené v ubytovacom zariadení -  Bed & Breakfast Hisa Resje. (podobné penziónu) Typológia izieb od 2 lôžkových, 3 lôžkových, 4 lôžkových, 4 lôžkových rodinného typu (dve uzatvárateľné izby po dvoch), 5 lôžkových rodinného typu (dve uzatvárateľné izby, jedna po dvoch a jedna po troch).

Profily tratí

Trate sú plánované v prevažnej miere po menej frekventovaných cestách (niečo na spôsob našich ciest 2. a 3. triedy), vo veľkej väčšine prípadov na asfaltovom povrchu. Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne a uvedené s podrobným popisom nižšie. Etapy sú vedené pokiaľ je to možné po osobitných cyklocestách.

Cena a platobné podmienky

420 euro/osoba - zahŕňa ubytovanie, dopravu, polpenziu, DPH, sprievodcu CK, cyklomapky, poistenie CK proti insolventnosti, pobytové taxy.

Cena nezahŕňa: rafting, vstupné, individuálne výdavky

Cena raftingu: 45 euro/osoba

- záloha 120 euro do 2 týždňov od prihlásenia

- doplatok 300 euro do 15.05.2024

Uzávierka prihlášok

7. mája 2024

E-bike

V prípade, ak si chcete zobrať e-bike, prosím nastavte si to v rámci prihlasovacieho systému. Poplatok za e-bike 10 euro

Minimálny počet účastníkov

25

Programy

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný). Budú rozdané ku každej etape osobitné mapky.

Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady. V prípade, ak by bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých účastníkov zabezpečiť autobusovú dopravu mimo spoločnej trasy, sú títo účasníci zájazdu povinní uhradiť takto vzniknuté náklady.

Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady. V prípade, ak by bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých účastníkov zabezpečiť autobusovú dopravu mimo spoločnej trasy, sú títo účasníci zájazdu povinní uhradiť takto vzniknuté náklady.

Náš sprievodca bude sprevádzať jednotlivé dni väčšiu skupinu podľa reálneho záujmu o jednotlivé varianty. 

Itinerár

1. deň 12. jún 2024 (streda)

Odchod vo večerných hodinách z Novej Dubnice. (predbežne 21:30, čas bude upresnený), ďalšie miesta nastupovania Trenčín 21:50 (len rýchle nastupovanie bez bicykla), Nové Mesto nad Váhom 22:30, Piešťany 22:50, Bratislava 13. júna 0:30). Jazda cez územie Rakúska a Talianska do prvého miesta vykladania bicyklov.

2. deň 13. jún 2024 (štvrtok)

Vyloženie bicyklov pri areáli zimných športov v Planici. Pokračovanie údolím rieky Sáva, okolo lyžiarskeho strediska Kranjska Gora, v obci Mojstrana jazda k vyhliadke na Triglav, následne až k jazeru Bled a do ubytovacieho zariadenia. (na bicykli cca. 67 km) Možnosť ľahšej trasy bez jazdy k vyhliadke na Triglav. (cca. 46 km) Naloženie bicyklov. Voľný čas pri jazere Bled. Presun do ubytovacieho zariadenia pri Bohinjskej Bistrici. Spoločná večera, individuálny program.

3. deň 14. jún 2024 (piatok)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Po raňajkách v ubytovacom zariadení presun autobusom k jazeru Bled. Nasadnutie na bicykle a jazda cez malebnú Radovjlicu a pokračovanie podľa zvolenej trasy. Variant A: Ťažšia verzia vedie cez horské obce Kropa, Češnjica pri Kropi s krásnymi výhľadmi na Karavanky a Júlske Alpy, cez historické mestečko Bistrica pri Tržiču nachádzajúce sa už v blízkosti Kamnicko-Savinjských Álp, ďalej prejazd mestom Begunje, známe ako sídlo výrobcu lyží Elan a následne späť do ubytovacieho zariadenia. (na bicykli cca. 63 km, celkové stúpanie 997 m, celkové klesanie 997 m) Variant B: Ľahšia verzia vedie cez obec Kamna Gorica, ďalej obec Gobovce do mestečka Bistrica pri Tržiču nachádzajúce sa už v blízkosti Kamnicko-Savinjských Álp, ďalej prejazd mestom Begunje, známe ako sídlo výrobcu lyží Elan a následne späť do ubytovacieho zariadenia. (na bicykli cca. 45 km, celkové stúpanie 492 m, celkové klesanie 492 m) Po cyklistike voľný čas pri jazere Bled. Naloženie bicyklov a presun do autobusom do ubytovacieho zariadenia, spoločná večera.

4. deň 15. jún 2024 (sobota)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Autobusový presun do raftového centra. Inštrukcie k raftingu, podelenie do skupín na jednotlivé rafty a následne raftovanie na rieke Sáva Dolinka s inštruktorom. Na rafťákov čaká cca. 10 km raftovania. Pre tých, ktorí nemajú záujem o rafting, individuálny program pri jazere Bled – kúpanie, návšteva hradu, bledského ostrova, rokliny Vintgar, individuálne bicyklovanie. Pre cyklistov naloženie bicyklov a jazda autobusom do ubytovacieho zariadenia. Podľa časových možností zastávka pri jazere Bohinj. Spoločná večera, individuálny program.

5. deň 16. jún 2024 (nedeľa)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie. Jazda z ubytovacieho zariadenia smerom od Bohinjskému jazera k jazeru Bled. Na výber 2 alternatívy podľa obtiažnosti. Variant A: Ťažšia verzia vedie z ubytovacieho zariadenia, okolo k Bohinjskému jazeru, Staru Fužinu, cez horskú oblasť Gorjuše, cez planinu Pokljuka až k jazeru Bled. (na bicykli cca. 48 km, celkové stúpanie 749 m, celkové klesanie 909 m) Variant B: Ľahšia verzia cyklotrasy povedie z ubytovacieho zariadenia k jazeru Bohinj, pokračovanie cez Bitnje, údolím rieky Sáva, okolo vrchu Babin zob až k jazeru Bled (na bicykli cca. 40 km, celkové stúpanie 292 m, celkové klesanie 456 m) Po ukončení bicyklovania, naloženie bicyklov a jazda späť na Slovensko. Príchod na Slovensko okolo 22:00 Bratislava, Nová Dubnica okolo polnoci.

Galéria