Slovinsko na bicykloch 2019

Cena
350 eur s DPH
23.06 - 29.06.19

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 7
Termín: 23.06 - 29.06.19
Slovensko
Slovinsko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 42
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Milí cyklisti,

dovoľte nám podať Vám pár bližších informácii o našom spoločnom cyklozájazde do

Slovninska, aby sme v Slovinsku prežili spoločne čo najpríjemnejšie chvíle. Zájazd má

charakter poznávacieho cyklozájazdu, preto je plánovaný s trasami v dĺžke cca. 45 km denne

a viac času je venovaného poznávaniu a ochutnávaniu Slovinska.

Zažijete s nami bicyklovanie v lone krásnej slovinskej prírody. Navštívime vodopády Kozjak

a Savica, jazerá Bled a Bohinj, unikátne údolie rieky Soča, areál žrebčína v Lipici a mnohé

ďalšie pamätihodnosti.

Odchod do Slovinska

Trasa autobusu bude na území Slovenska nasledovná:

- Púchov, Lídl (pri kruháči smerom na diaľnicu) 19:00

- Nová Dubnica, pumpa Oktan: 20:30

- Bratislava, pumpa OMV pri Auparku: 23:00

V rámci efektívnej odchodovej logistiky pridáme iné miesto nástupu pri účasti viac ako 8

ľudí. Bude opäť možné predzájazdové nakladanie bicyklov.

Cesta do Slovinska z hraníc Slovenska s Rakúskom autobusom s cyklovkečkou trvá približne

7 hodín. Počas spoločného putovania do Slovinska budeme robiť samozrejme obvyklé

prestávky.

Stravovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú kontinentálneho typu (chlieb, šunka, syr, čaj, káva...), večere sú varené, dvojchodové. Počas večerí si je možné zakúpiť nápoje, ktoré si každý uhrádza individuálne.

Ostatné dni sa bude možné stravovať v stravovacích  zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Slovinsko aj z gastronomickej stránky.

Počas zájazdu bude možné zakúpiť si aj potraviny v supermarketoch. (spravíme nákupné zastávky) Orientačné ceny potravín sú uvedené nižšie.

Typológia izieb

Naše ubytovanie je zabezpečené v dvoj – štvorlôžkových izbách. (niektoré izby majú poschodové postele). Niektoré izby sú riešené ako apartmány, t.j. kombinácia dvojlôžkovej a štvorlôžkovej izby. Maximálne 6 ľudí v ubytovacej jednotke. Ubytovanie v okolí mesta Divača.

Profily tratí

Trate sú plánované v prevažnej miere po menej frekventovaných cestách (niečo na spôsob našich ciest 2. a 3. triedy), vo veľkej väčšine prípadov na asfaltovom povrchu. Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne a uvedené s podrobným popisom nižšie. Etapy sú vedené pokiaľ je to možné po osobitných cyklocestách.

Programy

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne upresnená počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), budú rozdané ku každej etape osobitné mapky.

 

Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady. V prípade, ak by bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých účastníkov potrebné zabezpečiť autobusovú dopravu mimo spoločnej trasy, sú títo účasníci zájazdu povinní uhradiť takto vzniknuté náklady.

Itinerár

1. deň 23.6.2018 nedeľa

Vo večerných hodinách odchod zo Slovenska do Slovinska (podľa rozpisu vyššie), tranzit do Slovinska.

2. deň 24.6.2018 pondelok

V ranných hodinách príchod do Slovinska. Presun pod jeden z najkrajších slovinských vodopádov - Savica. Nenáročná turistika k vodopádu a späť (cca. hodinka.), vyloženie bicyklov a začiatok cyklistiky okolo Bohinjského jazera až do Bledu k rovnomennému jazeru. (na bicykli cca. 45 km) Podľa počasia a chuti, možnosť kúpania v jazere, prenájmu loďky na jazere, návštevy adrenalínovej bobovej dráhy, plavba loďkou gondolou (pletnou) na jediný slovinský ostrov s možnosťou návštevy kostola Nanebovstúpenia a zazvonenia si na magickom Zvonci prianí, návštevy hradu Bled, ďalšej cyklistiky v okolí jazera/ Tento deň v prípade priaznivého počasia ponúka krásne výhľady na Karavanky a Julské Alpy. Naloženie bicyklov a presun na ubytovanie, rozubytovanie a spoločná večera.

Trasa detailne

3. deň 25.6.2018 utorok

3. deň – 25.6.2018 utorok Raňajky v ubytovacom zariadení, presun autobusom do Lipice. Jazda územím krasu v oblasti slovinsko-talianskeho pohraničia. Možnosť ochutnať miestne špeciality – krašskej šunky a vína Teran a pre záujemcov možnosť prehliadky stajní a predstavenia jazdeckej školy. (na bicykloch cca. 40 km). Naloženie bicyklov a návrat do ubytovacieho zariadenia. Spoločná večera, individuálny program. Trasa detailne:

Trasa detailne

4. deň 26.6.2019 streda

Po raňajkách presun autobusom do Kobaridu, menšia turistika k vodopádu Kozjak. Vyloženie bicyklov a jazda údolím rieky Soča až po Šmatrno v Goriških Brdih. Naloženie bicyklov a jazda autobusom späť do ubytovacieho zariadenia. (na bicykloch cca. 60 km) Spoločná večera, individuálny program.

5. deň 27.6.2018 štvrtok

Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun ku Škocjanskej jaskyni, prehliadka jaskyne. Nasleduje etapa v horskejšom teréne v okolí Škojanskej jaskyne. Cesta vedie do horského masívu Brkini, údolím Reka, ďalej smerom na sever cez Laže. Postupne cesta naberie južný smer. Návrat cez horský masív Čebulovica. (na bicykloch cca. 55 km)

6. deň 28.6.2019 piatok

Odubytovanie v ubytovacom zariadení. Posledný cyklodeň strávime vo vinárskej oblasti Jeruzalem. Deň započneme v meste Ormož, v blízkosti hraníc s Chorvátskom. Jazda malými dedinkami v okolí rieky Dráva, jazda viničnou oblasťou Jeruzalem späť do Ormoža. (na bicykli cca. 45 km) Naloženie bicyklov a odchod smer na Slovensko. V nočných hodinách tento deň, resp. v sobotu 29. júna 2019 návrat na Slovensko. Vystupovanie podľa nastupovania.

Galéria