Tokaj 2024

Cena
235 eur s DPH
07.06 - 09.06.24


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 3
Termín: 07.06 - 09.06.24
Slovensko
Maďarsko/Slovensko
Min. osôb: 25
Max. osôb: 25
Min. vek: 10
Voľných miest: 21

Popis zájazdu

Všeobecný popis

Prvopočiatky pestovania viniča v tejto oblasti spadajú do nadvlády Rimanov, po ktorých prevzali tradíciu v pestovaní vinnej révy aj Slovania a v 13.-14. storočí talianski osadníci. Aj napriek tomu, že je Tokajská oblasť plošne najmenšou vinohradníckou oblasťou Slovenska s rozlohou 907 ha, pre mnohých je aj najatraktívnejšou. Dôvodom je špecifická a jedinečná chuť tokajského vína, na ktorom má zásluhu najmä výdatné slnečné žiarenie, pôda tvorená horninami sopečného pôvodu i originálny technologický postup výroby a vyzrievania. Možno i to je dôvod prečo sa o tokajských vínach hovorí ako o elixíre s liečivými účinkami. Tokajské víno má tiež prívlastok - Vinum Regum - Rex Vinorum, čo znamená v slovenskom preklade - kráľ vín.

Stravovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú kontinentálneho typu (chlieb, šunka, syr, čaj, káva...), večere budú varené s jednotným menu. Počas dňa sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Tokajskú oblasť aj z gastronomickej stránky. Vegetariánov prosíme o osobitné oznámenie tejto skutočnosti.

Typológia izieb

Ubytovanie je zabezpečené v dvojlôžkových, trojlôžkoých izbách. Niektoré izby sú riešené ako apartmány. Izby sú komfortne vybavené. Je v nich klimatizačné zariadenie, TV, internetové pripojenie a hygienické zariadenie priamo na izbe. Ubytovacie zariadenie - penzión.

Profily tratí

Trate sú plánované v prevažnej miere po menej frekventovaných cestách, vo veľkej väčšine na asfaltovom povrchu. Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 50 km denne.

Program

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne spresnený počas zájazdu . Ku každej etape budú rozdané  mapky. Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady. V prípade, ak by bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých účastníkov potrebné zabezpečiť autobusovú dopravu mimo spoločnej trasy, sú títo účastníci zájazdu povinní uhradiť takto vzniknuté náklady.

 

Odchody

V nočných hodinách (cca. 23:00 Nová Dubnica, čas bude upresnený), ostatné nástupné miesta Nová Dubnica, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Zvolen (min. 5 účastníkov na nástupné miesto) naloženie bicyklov a jazda do oblasti Tokaja. Konkrétne časy budu upresnené podľa miesta nastupovania účastníkov. 

 

Platobné podmienky

Záloha 100 euro do 2 týždňov od prihlásenia

Doplatok 135 euro do 30. apríla 2024

doplatok e-bike 10 euro

V cene je zahrnuté: ubytovanie, doprava (vrátane dopravy bicyklov v cyklovlečke), polpenzia, pobytová taxa, delegát CK, cyklomapky, poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie.

Podmienky uskutočnenia zájazdu

25 prihlásených do 30. apríla 2024 (otvorená rezervácia ubytovania t.j. prihlášky prijímame do času, dokým ubytovacie zariadenie nebude mať inú skupinu a my budeme musieť zájazd potvrdiť, resp. zrušiť)

Rekreačný preukaz

Na tomto zájazde je možné využiť rekreačné poukazy, pre tých, ktorí v zamestnaní majú túto možnosť.

 

Itinerár

1. deň 14. jún (piatok)

Vyloženie bicyklov v maďarskom meste Tokaj. Jazda cez maďarskú oblasť Tokaja, cez Tarcal, Olaszliszku, okolo vinárskych pivničiek v Hercegkúte, Sárospatak,, pokračovanie cez Sátoraljaújhely. Možnosť využitia lanovky na vrchol Magas-hegy v nadmorskej výške 488 m.n.m. Prekročenie hraníc medzi Slovenskom a Maďarskom a príchod do ubytovacieho zariadenia vo Viničkách. (na bicykli cca. 55 km) Rozubytovanie a spoločná večera, individuálny program.

2. deň 15. jún (sobota)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Jazda na bicykli cez Klin nad Bodrogom a „výšlap“ na najnižšie miesto na území Slovenska. Pokračovanie ce zobec Zemlín, Veľany následne cez samotné jadro slovenskej časti Tokaja . Jazda na bicykli celou oblasťou Tokaja, cez Veľkú Trňu, Malú Trňu, okolo rozhľadne v tvare suda, Černochov až do ubytovacieho zariadenia vo Viničkách. (na bicykli cca. 67 km) Spoločná večera, individuálny program.

3. deň 16. jún (nedeľa)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie. Jazda na bicykli cez Boršu, rodisko Františka Rákocziho, pokračovanie cez Sátoraljaújhely, pokračovanie ďalej cez Pálházu, až k hradu Füzér, naloženie bicyklov. Prehliadka hradu a jazda späť do Novej Dubnice. (na bicykli cca. 38 km) Jazda späť na Slovensko, výstupné miesta rovnaké ako nástupné. Čas príchodu do Novej Dubnice cca. 21:00.

Galéria