Toskánsko na bicykloch 2019

Cena
420 eur s DPH
18.04 - 24.04.19

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 7
Termín: 18.04 - 24.04.19
Slovensko
Taliansko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 42
Min. vek: 12

Popis zájazdu

Milí cyklisti, dovoľte mi prezentovať zájazd do kraja vína, renesancie, dobrej kuchyne a pravého talianskeho vidieka – Toskánska. Ako je našim dobrým zvykom, naplánovali sme niekoľko cyklodní plných nielen bicyklovania, ale aj spoznávania a ochutnávania Talianska.

Zájazd má charakter poznávacieho cyklozájazdu, preto je plánovaný s trasami v dĺžke cca. 45 km denne a viac času je venovaného poznávaniu a vychutnávaniu Toskánska.

Doprava a cesta

Náš spoločný zájazd organizujeme v spolupráci s našim dlhodobým a osvedčeným dopravným partnerom, spoločnosťou JOMICAR Trenčianske Teplice, s ktorým jazdievame prevažnú časť cyklozájazdov. Pre zvedavcov, ktorí majú záujem dozvedieť sa o tejto spoločnosti viac, odporúčame navštíviť ich webovú stránku http://www.jomicar.sk/. Ak sa situácia nepredvídateľne nezmení, na zájazd pôjdeme autobusom Mercedes Tourino s celkovým počtom 38 sedadiel.   

K autobusu bude pripojená originálna certifikovaná oplachtovaná cyklovlečka, s prepravnou kapacitou 40 bicyklov.

Pre necyklistov MOŽNOSŤ ÍSŤ NA PEŠO.

Cesta zo Slovenska do Luccy, miesta prvého vykladania v Toskánsku je cca. 1100 km, to znamená cca. 13 hodín cesty. Na skrátenie cesty a jej príjemnejšie strávenie si budeme púšťať zájazdové video klasiky a robiť zdravotné prestávky.  

Miesta odchodu

Autobus bude vychádzať z Trenčianskych Teplíc, odkiaľ sa cez Považskú Bystricu, Púchov, Novú Dubnicu, Trenčín, Piešťany a Bratislavu presunie do Talianska.

Pre začlenenie daného nástupného miesta je potrebných min. 6 účastníkov zájazdu. Inak môže byť preprava zabezpečená mikrobusovou dopravou do Novej Dubnice.  

Bude k dispozícii predzájazdové nakladanie bicyklov v Novej Dubnici – Kolačíne.

Časy nástupu budú oznámené spolu s miestami nastupovania spolu s finálnymi pokynmi cca. 10 dní pred zájazdom.

Stravovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené v hotelovej reštaurácii. Ostatné dni sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa.

Obedy sú príležitosťou spoznať Taliansko aj z gastronomickej stránky.

Počas zájazdu bude možné zakúpiť si aj potraviny v supermarketoch (spravíme nákupné zastávky). Orientačné ceny potravín sú uvedené nižšie.

Ubytovanie

Ubytovanie je zabezpečené v kempe v Boschetto di Piemma v mobilných domčekoch Charmeur. Ubytovnie po štyroch v jednom domčeku – izba 1 pre dve osoby, izba 2 pre dve osoby, tieto dve izby zdieľajú spoločné WC, kúpeľňu a kuchynku. Mobile house “Charmeur“

Pre zvedavejších webstránka kempová webstránka:

www.boschettodipiemma.it

Zabezpečené stravovanie začína v tomto zariadení 19. apríla večerou a končí 23. apríla.

Trate sú plánované po menej frekventovaných cestách (niečo ako naše cesty 2. a 3. triedy), vo veľkej väčšine prípadov na asfaltovom povrchu. Všetky trasy sú naplánované v dĺžke cca. 45 km denne a uvedené s podrobným popisom vyššie.

Programy:

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude plne spresnený počas zájazdu (každý večer a ráno bude program zopakovaný), ku každej etape budú rozdané osobitné mapky.

Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady, v prípade, ak by tak bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých účastníkov potrebné zabezpečiť autobusovú dopravu mimo oficiálnej spoločnej trasy. V takomto prípade akceptujú záujemcovia o iný program povinnosť uhradiť takto vzniknuté dopravné náklady.

Systém jazdenia:

Jednotlivé dni jazdíme tak, že pelotón vedie vedúci zájazdu a uzatvára ním poverená osoba.

Itinerár

1. deň 18.4.2019 štvrtok

V poobedných hodinách odchod zo Slovenska do Talianska. Možné odchody Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Púchov, Nová Dubnica, Trenčín, Bratislava. (viď vyššie)

2. deň 19.4.2019 piatok

Príchod do Luccy, 80 tisícového talianskeho mesta, umiestneného uprostred viac ako 4 kilometrových hradieb. Zloženie bicyklov, prehliadka mesta (San Michelle in Foro, Duomo, Pucciniho rodný dom, Piazza dell‘Amfiteatro) a jazda hradbami okolo mesta. Jazda na bicykli do Pisy, návšteva námestia zázrakov Piazza dei Miracloli, zeleného parku, ktorý je miestom nevšedných pamiatok stredovekého sveta. Počnúc zvonicou, známejšou ako Šikmá veža, kam sa je možné vydať po zdolaní 294 schodov, Camposanto (cintorín), Battisterio svätého Jána Krstiteľa. Všetky pamiatky sú vystavané v unikátnom pisanskom románskom štýle. (Na bicykli cca. 41 km.) Pre tých otužilejších možnosť kúpania. Jazda autobusom do ubytovacieho zariadenia. Ubytovanie a spoločná večera, individuálny program. Prehľad trasy detailnejšie:

Trasa detailne

3. deň 20.4.2019 sobota

Raňajky u ubytovacom zariadení. Presun autobusom do Volterry. Mesto vzniklo ako pôvodné etruské centrum, dominantné postavenie malo aj v rímskych časoch. V 15. storočí sa stalo súčasťou Florentskej republiky. Mesto je známe výrobou rozličných predmetov z alabastru. Prehliadka mestečka a nasadnutie na bicykle smerom do Marina di Cecina. Príjazd do letoviska, možnosť kúpania v mori v tomto letovisku. (Na bicykli cca. 49 km.) Odchod do ubytovacieho zariadenia v San Gimignane. Spoločná večera, individuálny program.

Trasa detailne

4. deň 21.4.2019 nedeľa

Raňajky v ubytovacom zariadení. Následne cesta autobusom do Sieny. Prehliadka mesta, predovšetkým krásneho námestia Piazza del Campo. Siena je jedným z miest zapísaných do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Okolie Sieny tvoria typické toskánske pahorky a je obklopené olivovými hájmi a vinicami Chianti. V okolí Sieny sa opäť nasadá na bicykle a púšťa sa na púť vinárskou oblasťou Chianti cez dedinky ako Panzano in Chianti až po Greve in Chianti. (Na bicykli cca. 41 km.) Možná organizácia degustácie vínka Chianti a návštevy vinárskej pivnice. Naloženie bicyklov a presun do ubytovacieho zariadenia v San Gimignane, spoločná večera, individuálny program.

Trasa detailne

5. deň 22.4.2019 pondelok

5. deň 22.4.2019 pondelok Raňajky v ubytovacom zariadení. Presun k najväčšiemu talianskemu jazeru – Trasimenskému jazeru. Jazero je známe z histórie ako miesto víťazstva Hanibala nad rímskym vojskom. Cyklojazda cez vinársku oblasť Montepulciano, renesančné toskánske mestečko známe tradičným vínom vino nobile a krásnymi výhľadmi na typickú toskánsku krajinku. Prejazd regiónom syru pecorino cez Val d’Orcia až po San Quirico d'Orcia. (Na bicykli cca. 51 km.) Následne odchod do ubytovacieho zariadenia v San Gimignano. Prehľad trasy detailnejšie:

Trasa detailne

6. deň 23.4.2019 utorok

Raňajky v ubytovacom zariadení. Odubytovanie v ubytovacom zariadení. Pešia prehliadka mesta Florencia a jej pamiatok ako napríklad Palazo Vecchio, Duomo, Vasariano, Uffizzi, San Lorenzo, či mnohých ďalších. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

7. deň 24.4. 2019 streda

Príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Galéria