Weinviertel a južná Morava 2024

Cena
185 eur s DPH
12.07 - 14.07.24

Ľutujeme ale registrácia na tento zájazd už nieje možná. Zájazd je už ukončený.
Počet dní: 3
Termín: 12.07 - 14.07.24
Slovensko
Česká republika
Min. osôb: 25
Max. osôb: 25
Min. vek: 10

Popis zájazdu

Všeobecné informácie

História mesta Mikulov sa datuje už do 12. storočia. Jednou z najväčších pamätihodností mesta je Svatý kopeček, jedno z “must see” Mikulova. Pre odvážnych, ktorí zvládnu výstup ponúka krásne výhľady na oblasť južnej Moravy a rakúskeho vinárskeho regiónu Weinviertel.

V tomto malebnom, kopcovitom regióne severne od Viedne vyrába 14 000 vinárov až tretinu rakúskeho vína. Niet divu, že aj ako hosť sa tu možno často stretnúť s hroznovou šťavou.

Kde má víno svoj domov Pivničné uličky v regióne Weinviertel – tie už dnes jednoducho nie sú iba výrobňami a skladmi vína, ale aj oázami pomalého života. Sú prekrásne, musíte ich istotne zažiť osobne. 

V žiadnom prípade to však nie je tak, že Weinviertel priťahuje iba milovníkov vína. Nadchýna aj cyklistov, keďže sa skladá z 1 600 km dlhej siete cyklotrás vhodných pre rodiny. Vedú prevažne mimo ciest a sú bez dlhých stúpaní cez malebné vinice a romantické pivničné uličky až k hradom, zámkom a veľkému počtu starostlivo udržiavaných múzeí. A samozrejme aj k vínu. Weinviertel križuje v dĺžke okolo 760 km až 13 známych cyklotrás pomenovaných po rôznych odrodách vína. Jednotlivé trasy zvládnu väčšinou za jeden deň aj príležitostní cyklisti, no dajú sa skvelo pospájať aj do viacdňových túr.

Stravovanie a ubytovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky a večere budú zabezpečené priamo v ubytovacom zariadení. Raňajky sú kontinentálneho typu (chlieb, šunka, syr, čaj, káva...), večere budú formou trojchodovej večere. Počas dňa sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Moravu a Rakúsko aj z gastronomickej stránky.

Ubytovacie zariadenie je zabezpečené na stredoškolskom internáte vinárskej školy vo Valticiach.

Ubytovanie v rámci buniek po 4 osobách – 2 x 2 lôžková izba. Každá bunka s s vlastnou kúpeľňou a sociálnym zariadením.  Klasifikácia ubytovacieho zariadenia v Českej republike – stredoškolský domov mládeže.

Orientačné časy odchodov: (časy budú upravené podľa počtu účastníkov z jednotlivých miest)

Nová Dubnica 4:30

Trenčín: 5:00

Nové Mesto nad Váhom: 5:40

Piešťany 6:10

Bratislava 8:00

Platobné podmienky

Celá suma do 20. júna 2024

doplatok e-bike 10 euro

V cene je zahrnuté: ubytovanie, doprava (vrátane dopravy bicyklov v cyklovlečke), polpenzia, pobytová taxa, delegát CK, cyklomapky, poistenie insolventnosti cestovnej kancelárie.

Minimálny počet účastníkov

25 prihlásených do 20. júna 2024

 

Itinerár

1.deň 12.júl 2024 (piatok)

V ranných hodinách odchod zo Slovenska do Mikulova. Cestou hygienická prestávka. Vystupovanie a ranná káva v Mikulove. Pešia návšteva Svatého kopečku v Mikulove. Vyloženie bicyklov a menšia okružná jazda na bicykli územím Rakúska cez vínnymi pivničkami posiaty Galgenberg. Návrat do Mikulova a pokračovanie jazdy cez Hlohovec cez Hlohovec do Valtíc. (na bicykli cca. 47 km) Rozubytovanie, spoločná večera, individuálny program.

2.deň 13.júl 2024 (sobota)

Raňajky v ubytovacom zariadení. Jazda na bicykli cez Valtice, ďalej pohraničnú obec Schrattenberg, cez pomyselné hlavné mesto Weinviertelskej pahorkatiny - Poysdorf, známe rovnomenným sektom. Pokračovanie cez Altlichtenwarth a následne cez Schrattenberg späť do Valtíc. (na bicykli cca. 62 km) Spoločná večera, individuálny program.

3.deň 14.júl 2024 (nedeľa)

Raňajky v ubytovacom zariadení, odubytovanie. Jazda na bicykli cez už známy Schrattenberg, Drasenhofen, okolo zrúcaniny hradu Falkenstein, okolo Hagenbergu (mestečka s vodným hradom) až do Laa an der Thaya. (na bicykli cca. 58 km) Naloženie bicyklov, individuálny program a následne jazda späť na Slovensko. Nastupovanie ako vystupovanie.

Galéria