Ybbská cyklocesta

Cena
165 eur s DPH
20.05 - 21.05.23


Na vytvorenie rezervácie zájazdu je potrebné použiť použivateľský účet.

Počet dní: 2
Termín: 20.05 - 21.05.23
Slovensko
Rakúsko
Min. osôb: 30
Max. osôb: 32
Min. vek: 12
Voľných miest: 30

Popis zájazdu

Všeobecný popis

Víkendové cykloputovanie prináša pohodových 107 km na bicykli popri rieke Ybbs. Cesta začína pri Lunzenskom jazere v regióne Eisenstrasse a postupne sa aj po trase bývalej železničky dostáva do oblati Mostviertel a končí v meste Ybbs, kde sa rieka Ybbs vlieva do Dunaja.

Prvá časť trasy začína pri Jazere Lunzer See, na úpätí kopca Dürrenstein, nachádzajúcom sa v nadmorskej výške 608 m n.m.. Jazero má dĺžku 1,7 km, šírku 0,5 km a maximálnu hĺbku 34 m. Na jazero plynule nadväzuje už spomínaná železnička, prinášajúca na cyklotrase príjemnú prírodnú scenériu a technické pamiatky – oblúkové mosty, ako aj krátky tunel.

Pokračovanie cesty je v regióne Eisenstrasse, so stáročnou tradíciou spracovania železa, ktorá si našla svoje miesto na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Druhá časť cykloputovania je regiónom Mostviertel. Tento región je známy ovocinárskou tradíciou, hlavne pestovaním hrušiek. Počet stromov-hrušiek sa odhaduje na približne 300000 ks. Za hlavné mesto tohto regiónu sa považuje mestečko Amstetten, ktoré tiež navštívime. Cykloputovanie pokračuje až do mesta Ybbs, ktoré predstavuje finálny bod Ybbskej cyklocesty.

Stravovanie a ubytovanie

Stravovanie je počas zájazdu zabezpečené formou polpenzie. Raňajky budú zabezpečené priamo v bytovacom zariadení. Raňajky sú kontinentálneho typu (chlieb, šunka, syr, čaj, káva...), večere budú zabezpečené formou trojchodovej večere a budú podávané v reštaurácii v blízkosti ubytovacieho zariadenia. 

Počas dňa sa bude možné stravovať v stravovacích zariadeniach po ceste do finálneho

miesta každého dňa. Obedy sú príležitosťou spoznať Rakúsko aj z gastronomickej stránky.

Ubytovanie v penzióne. Izby dvojlôžkové, resp. apartmánové 2 a 2 (dve dvojlôžkové izby) v rámci jedného apartmánu. Apartmány sa nachádzajú v blízkosti penziónu. 

Sociálne zariadenie na izbe, resp. v rámci apartmánu. 

Orientačné časy odchodov

(časy budú upravené podľa počtu účastníkov z jednotlivých miest) Prosíme účastníkov z Trenčína o predzájazdové nakladanie bicyklov, resp. naloženie v Novej Dubnici pred odchodom autobusu. V Trenčíne bude možné len nastupovanie bez bicyklov. Cestou späť možné vystupovanie aj s bicyklom. (min. 5 účastníkov na nástupné miesto)

Nová Dubnica 3:30

Trenčín 4:00

Nové Mesto nad Váhom: 4:30

Bratislava 6:30

 

Programy

Oficiálny program každého dňa je uvedený v časti program zájazdu a bude upresnený počas

zájazdu. Ku každej etape budú rozdané mapky. Pre prípadných záujemcov o dlhšie trate

bude umožnené vlastné dotvorenie programu, ale na vlastnú zodpovednosť a náklady.

V prípade, ak by bolo potrebné s ohľadom na individuálny program niektorých

účastníkov zabezpečiť autobusovú dopravu mimo spoločnej trasy, sú títo účastníci

zájazdu povinní uhradiť takto vzniknuté náklady.

Cena a platobné podmienky

165 Euro/osoba - zahŕňa dopravu, polpenziu, DPH, sprievodcu CK, cyklomapky, poistenie CK

proti insolventnosti. 

- záloha 50 Euro do 2 týždňov od prihlásenia

- doplatok 115 euro do 31.03.2023

E-biky

V prípade, ak si chcete zobrať e-bike, prosím dajte nám to mailom vedieť. Príplatok za e-bike 10 Euro.

Upozornenie

S ohľadom na aktuálnu situáciu s energiami, resp. pohonnými hmotami si vyhradzujeme

právo zvýšiť cenu zájazdu o neočakávané náklady v súlade s ustanovením §741c

občianskeho zákonníka.

Itinerár

Deň 1 20.05.2023

Ranný odchod zo Slovenska do Rakúska. Časy odchodov budú upresnené podľa účastníkov z jednotlivých miest. Presun autobusom k jazeru Lunzen See. Vyloženie bicyklov a začiatok cykloputovania po Ybbskej cykloceste. Jazda po bývalej železničnej trase cez Göstling uprostred Göstlingerských Álp, ďalej cez obec známu spracovaním železa – Hollenstein an der Ybbs, pokračujúc cez obec Opponitz, populárnu destináciu pre rybárov – muškárov. Jazda na bicykli pokračuje až do kováčskeho mestečka Ybbsitz. (na bicykli cca. 62 km) Rozubytovanie, spoločná večera, voľný program.

Deň 2 21.05.2023

Raňajky v ubytovacom zariadení. Jazda na bicykli cez stredoveké mestečko Waidhofen an der Ybbs, následne pokračovanie na bicykloch v regióne Mostviertel smerom do hlavného mesta regiónu Amstettenu. Pokračovanie v cykloputovaní smerom na sever až do mesta Ybbs, našej finálnej destinácie. (na bicykli cca. 60 km) Práve v Ybbse sa rieka Ybbs vlieva do Dunaja. Naloženie bicyklov, voľný program v Ybbse. Následne odchod z Ybbsu na Slovensko. Príchod v neskorších večerných hodinách.

Galéria